Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jsem přesvědčen o nejhorším výkonu Keanu Reevese. Začínám nenávidět tento typ amerických tragicko-rádoby-fantastických armádních filmů. Jak jsem na tento film těšil, o to víc mě zklamal.

Stmívání (2008)

Uznávám, že pěkná herečka/herec udělá na dojmu celého filmu znatelnou stopu. Ale přesto tento typ filmů mám rád.

VALL-I (2008)

Wall-Eho jsem si jak jinak než oblíbil. Do doby, než Wall-E odcestoval na spaceship s Evou jsem měl z filmu dobrý pocit, stále pln očekávání nějákého zvratu a pointy. Nejspíš jsem očekával příliž, když mě veškteré dění na space ship zklamalo. To je to, co dle mého názoru tvůrci odflákli. Úroveň animace lidí a některých robotů a celé Země mi přišla až příliž znatelná.

Dokonalý trik (2006)

Trik byl opravdu dokonalý, ikdyž to bylo alespoň z části myšleno ironicky. Přesto se mi tento film dost líbil, hlalvní zápletka, vlastně všechny zápletky, protože to je to, čím se na filmu opravdu nešetřilo. Dokonanalý trik je hlavně charakterní film, tudíš dva hlavní herci Hugh Jackman a Christian Bale neměli role vůbec lehké. Pochopitelně to zvládli dokonale. Jen trochu nechápu, proč je tento film zařazen mezi fantasy. Ovšem některé scény, zejména ty trikové byli poněkud odfláknuté.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Některé scény mi přišli poněkud chaotické a nedotažené. Dokázal bych si představit nějáký novější remake tohoto filmu. Nápad a děj perfektní ;)

Donnie Darko (2001)

Každým pádem jeden z nejlepších filmů 21. století a nejspíš můj best ever movie. Opravdu neskutečný filmový zážitek. Donnie Darko mě řekl bych duševně poznamenal. Řekňete mi, který film má takovou atmosféru? Žádný. Donnie Darko je dokonalý ve všech ohledech. Charaktery, scénář, režie, dialogy a především výborná hudba. Určitě kultovní snímek. Škoda, že jen málo lidí v něm najde takové zalíbení jako já. Raději se běžte dívat na Supermana a Batmana. Tomuhle já říkám Film s velkým F.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Pár zajímavých a opravdu vtipných scén a hlášek dle mého gusta by se našlo. Něják jsem jen na pochybách zda je režisér správné orientace, protože co tak vím, tak snad jen 3 vystupující postavy nebili homosexuální a film se v tom tak něják dalo by se říct vyžíval. Možná je to úsměvné, ale taky zarážející.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Film výjimečný, těžko by jste hledali oponující film se kterým by se dal srovnat. Muzikálové filmy většinou moc úspěchu nesklízejí. Přece jen dnešní diváci žádají jiné typy filmů. Sweeney Todd je zajímavě natočen, jsou zde použity velmi zajímavé a ojedinělé efekty. Na Sweeneyho Todda se těšil celý svět, tady ho máte. Osobně jsem čekal něco lepšího. Taky se divím že zrovna Johnny Depp se ujal této role, zpívání mu sice nejpíš k srdci nepřirostlo a na kolej zpěváka se bůchchraň nevydá, nicméně jsme už viděli o dost lepší výkony od Johnnyho Deppa. Abych se přiznal, Sweeney Todd mě zklamal. Odporné prostředí s ještě odpornějšími maskami a Sweeney libující si v masových vraždách (bezúčejně a bez vysvětlení) s hekrolitry umělé krve se mi moc do gustra netrefil. Neříkám, že film je nekoukatelný, špatně natočený nebo vyloženě špatný. Věřím, že pro někoho je to dokonalá a srcařská záležitost.

Život Davida Galea (2003)

Když jsem se chystal na tento film, možná jsem čekat trochu větší doják. Napovídala tomu postava Kate Winslet, osobně její filmy mám rád, třeba Věčný svit neposkvrněné mysli. Toto jsou filmy, které vás donutí se částečně zamyslet o životě a Život Davida Galea není výjimkou. Na to že film vypovídá převážně o životu Davida Galea, ve filmu figuruje mnoho postav, film vyvovává hodně nezodpovězených otázek, které vás sice donutí sedět v křesle a sledovat další vývoj, nicméně se tímfilm stal poněkud překombinovaný. Kate Winslet zahrála opět výtečně, stejně jako Kevin Spacey nebo doposud pozapomělá a oibyčejně nevýrazná Laura Linney. Když bych se vrátil k režii, ke zpracování a finálnímu dojmu, řekl bych,ž e jsem viděl hodně zajímavý film, se zajímavými herci a postavami. Rozhodně jsem se nenudil, ale určitě se z tohoto thrilerového námětu dalo vyždímat trochu víc. Navíc mně přišla poněkud nevýrazná hudba a osoatní podobné doprovodné prvky. Takže asi 70%.