Tina a Vore (2018)

Bizarní romantické krimi na způsob severské mytologie. Ohraná základní premisa zní: Kráska a Zvíře se mění ve dvě zvířata, které společnost apriori odsuzuje kvůli jejich ošklivosti a odlišnosti. Můžete to brát jako alegorii na rasismus; můžete to brát jako dalšího Shreka; ale ve své podstatě jde  o hodně inovativní fantasy thriller s nejpodivnější sexuální scénou v historii kinematografie.

Šéfkuchařův stůl (2015) (seriál)

Brutálně návyková kuchařská dokumentární show. Top šéfkuchaři s extrémní kreativitou ukazují svoje nejšílenější počiny. Srdéčko zabolí, že jde o tak burožázní chálky.

The Answers (2015)

Jste po smrti. Můžete se zeptat absolutně na cokoliv, a dostanete stoprocentně pravdivou odpověď. Jak se s tím poperete? S touhle premisou kraťas přichází - a jen tak vám mysl neopustí. Kolikrát si člověk třeba udělá vajíčka? Kdo je jeho potenciální spřízněná duše za celou věčnost bytí? A co počet sexuálních partnerů anebo nadávek? Skvělý lámač ledů do debaty!

Nůž ve vodě (1962)

První a (pro mě) snad nejslabší Polanski. Psychologické konflikty a silná paranoia - typické i pro Polanského pozdní filmy - jsou zde situovány do milostného trojuhelníku. Zpracování alá "tři herci a jedna loď" je minimalistické a spolu s přirozeným prostředím umocňuje autentičnost. Zdánlivě krásný slunečný den na lodi je s eskalující emotivností a vývojem příběhu čím dál tím víc nekomfortní podívanou. Tajemné postavy se stávají méně a méně sympatickými, ukazuje se jejich morální zkaženost. Primární střed zájmu narativu neleží v kauzalitě, nýbrž v postavách samotných. Jejich povídání tvoří většinu děje a zpomaluje tok akce. Konec je nejasný a neuspokojivý jak pro postavy, tak pro diváka. Co to ve výsledku znamená? Celkem nuda, ale na debut dobrý.

Elita (2018) (seriál)

Průměrná telenovela v Netflix pozlátku. Skrze mnohé podobnosti se nabízí srovnání s americkým 13 Reasons Why. Postavy mají o něco větší hloubku a jsou o něco sympatičtější. Vzhledem k tomu, že jde o snobská děcka na prestižní škole, to je ale nutné brát s rezervou. Vysoké nároky okolí a nutnost tajit drtivá tajemství jim neprospívají - a tak se musí s tlakem vyrovnávat skrze drogy, sex, a tak podobně. Diverzita charakterů zaujme - kudos za příběh muslimské rodiny a polygamní pár. Koneckonců je to zábavné guilty pleasure, které po první sérii přejde do absolutně absurdní telenovelové frašky.

Death Note (2017) odpad!

tahle adaptace Death Note má stejné první pravidlo jako Fight Club - NEMLUVÍ SE O NĚM. 1* za nebohého Willema Dafoe.

Kimssi pyoryugi (2009)

Supr korejská ujetina. Základní koncept: sebevražedný velkoměstský Trosečník, co baží po vifonkách. Jeho jedinou spásou je dívka, která je tak trochu hikikomori. Tedy outsiderka, co prakticky nevylézá z domu, ale naplno surfuje internety a má hodně neobvyklých zvyků. S venkovním světem je v kontaktu primárně skrze dalekohled. Tenhle bizarní vztah dvou izolovaných podivínů prošpikovaný humorem určitě stojí za to vidět!

Proč ženy zabíjí (2019) (seriál)

1. série: Tři ženy, tři nepovedená manželství, tři vraždy. Nejen to tvoří neskutečně estetický seriál s hravými paralelními linkami z různých dekád. Vypointované dialogy a skvělé herecké výkony slouží jak komickému, tak dramatickému účinku. Ačkoliv se může zdát, že jde o seriál výhradně ženský, není tomu tak. Feministický tón není vtlačen násilně a není přehnaně okatý, byť mírně evokuje Stepfordské Paničky. Na své si přijdou fanoušci madmenovské atmosféry - a to u příběhu poslušné manželky z šedesátek, která se anonymně spřátelí s milenkou svého muže. V osmdesátkách má neodolatelná buržoázní Lucy Liu aférku se 17-letým synem své kamarádky - její manžel je totiž patrně homosexuál. Moderní doba prozkoumává fungování polygamního vztahu tří mladých lidí - vše ale brzy fungovat přestává. Nejen Netflix dělá pořádné návykovky - na první sérii jsem si pošmákla za dva dny. //5 trávových koláčků z 5.

Párty Hárd (2019) odpad!

celých 62 minut s láskou myslím na Trošku. a taky na to, že i ty Babovřesky nebo Ženy v běhu jsou vlastně celkem fajn kousek národní kinematografie. a když se to tak vezme, tak ani za Ordinaci se nemusíme stydět. a TV Regina a Barrandov a Jaromír Soukup, to jsou český legendy, a nikdo nám je nevezme! uznávám, když se člověk sjede jako čuně na tobogánu, tak si tam jakžtakž humor dofantazíruje. jinak je to ale velký špatný a ani ne bizarní, jako prostě jen zoufalý.