Neďaleko do neba (1987)

tohle byl můj multiverse of madness aneb co se stane, když umře slovák, který se v nebi utká s jánošíkem, hugolínem gavlovičem, ľudovítem štúrem, a satanem v podobě milana lasicu? koncový divoký muzikálový dance-off zaprodaných kapitalistických rockerů proti jánošíkově družině mi bez nájmu utkví v hlavě navždycky.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

to nejslabší z marvelu i ze Sama Raimiho. typický styl obou se vzájemně omezuje a ničí: ani jeden nemůže produktivně fungovat, dokud ten druhý zůstává naživu. ke konci Raimiho styl vstává z mrtvých, je ale už moc pozdě na to, aby to zachránilo celý film. // revoluční myšlenka na závěr: co kdyby každá superhrdinka nebyla jen levnou kopií jejího mužského protějšku, a každá antihrdinka neměla komplexy z toho, že nemůže mít/nemá děti? Amerika nespadá ani do jednoho, je ale jen nešťastně prázdným papírem, do kterého se má vepsat sám divák. tím celý snímek v kontextu všech marvelovek působí až trochu jako adaptace fanfikce. a to ani nezmiňuju největší chybu filmu: nedostatek morbiuse a morbení:(((

Scoob! (2020)

s popkulturně přecpanými meta-animáky se roztrhl pytel. jen škoda, že úvodní scéna tohohle konkrétního nastavila laťku šíleně vysoko: když Scooby ukradne falát kebabu, zahrabe ho do písku, a osamělý náctiletý emo Shaggy se s hroudou kebabu v písku pokusí skamarádit, pocítila jsem katarzi jako nikdy v životě. díky regiojete, že svým cestujícím poskytuješ takové kulturní klenoty.

Love in the Jungle (2022) (pořad) odpad!

co kdyby realityshow o lásce na opuštěném ostrově, ale účastníci si musí hrát na zvířata a komunikovat jen příslušnými skřeky? už ne simono, já žadoním, to už radši další sérii příliš horkých na zvládnutí anebo svatby na první pohled.  těším se, až se o tomhle doslechne TV Nova nebo TV Prima, a uvidíme pepíky z horní dolní napodobující divočáky, jeleny, srnce a daňky z českých pralesů. <3

A Recipe for Seduction (2020) (TV film)

kolonel sanders jako hlava americké KFC minitelenovely? proč ne, ale zároveň...proč ano? marketing na jedničku, cringe na miliard procent a bizár na druhou.

Ženská pomsta (2020) odpad!

víc koháka jako psychologa, míň všeho ostatního, a možná se všichni diváci nebudou chtít zabít

Spectre (2015)

4 scénáristi ale žádný dost schopný na to abych si nechtěla omlátit hlavu o sloup když slyším ty dialogy alá "je mi 12 a takhle dospělí lidé mluví"

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

já, člověk, co viděl jen Carcoolku a tohle je tak teprve druhý film, na který koukám: "tyjo, to je úplně jako Carcoolka". všiml si taky někdo, že je skoro v každém filmu padouch plešatej? tady pepík s kočkou, glumíšek, bane, voldemort... make plešatí lidé great again smh.

Grand Army (2020) (seriál)

tenhle seriál mi určitě nepřipomínal nic z domácí scény smh, rozhodně měl originální zápletky a postavy se vůbec nepodobají extrémně okatým způsobem ničemu, co bych měla šanci vidět na ivysílání, omg. ještěže tam není holka s barevnou čepicí a woke pózou, co pořád čučí do mobilu, populární holka, který přítel zjistí překvapující věci o svý sexualitě, a cápek, který přijde k vážnýmu úrazu a pak roastí lidi jak kuřata. předčasně zaražená netflixovka (wtf :(( ) o situaci, kdy se postavy vyskytnou tváří tvář smrti (vole), a vytvoří to mezi nimi nečekaná přátelství. ať žije pastiš

Barbie: Ve světě her (2017) odpad!

děj tohoto příšerného slepence barev lze shrnout slovy budoucího českého prezidenta: emoji i když tu nejsi emoji i když tu nejsi i když tu nejsi, tak cítím, co cítíš skrz emoji emoji skrz emoji bejby, bát se nemusíš, brzy se uvidíme, emoji emoji.