Please Like Me (2013) (seriál)

quirky seriál o trampotách gaye s psychotickou matkou a podivným spolubydlícím pohladí na duši kombem deprese a humoru. upřímně, viděla jsem to dávno, a pamatuju si jen scénku, kde josh zabije slepici, kterou pojmenoval Adele, a pak si u pohřbu/vývaru s kámošema zpívají someone like you. pokud vás nepřesvědčí tohle, tak asi nic. 4/5

VILOmeniny (2002) (pořad)

vilo rozboril vejde k mojsejovcům na dvorek, uvidí jejich labradora Kusaja a povidá: "tak tohle je váš osobní černej otrok, jo?" achich ouvej. problematičnost pokračuje, když se boháčům říká klasicky "Mojsejovci", ale rodina Ferčákovců jsou permanetně "bezdomovci", přičemž se s nima mluví jak s postiženýma dětma. (#nenídůležitéjménoavýzor,alemyšlenkaanázor, zdravím nejfejka <3 .) // originální slovenský pořad o společenských kontrastech se sadistou rozborilem je bizarní sociologickou sondou. národu typická podřadná zábava stojí na časových soutěžích různorodých protikladů (hrobař vs. porodník, boháč vs. bezdomovec...) ve spojení s výměnou jejich přirozených prostředí, což soutěžící značně dezorientuje. premisa je vlastně celkem geniální základnou pro humor, ponížení i zostuzení. co víc si přát od retro domácké odpočinkové reality show <3

Hashtag podvodnice (2022)

jak se stát influencerem snadno a rychle, když se vám líbí huličský blogger dylan obrien? vymyslíte si trip do paříže, abyste vypadali cool, šlehnete si pětinásobný blunt a pak vás díky morčeti běhajícímu po klávesnici napadne, že tam vůbec nemusíte jet - stačí se tam přece dophotoshopovat. až na to, že se příštího dne probudíte se zjištěním, že vám vybuchuje telefon a sociální sítě, protože ve skutečné paříži došlo k teroristickému útoku. a proč přiznat pravdu, když najednou máte uznání a lásku od celého světa? vzestup a pád novodobé celebritky v ultramoderní teen komedii udeří do srdíčka zejména gen-z: popkulturní reference a cool písničky se pojí s tématem ambivalence mentálního zdraví (viz #iamnotokay), ale není zbytečně moralizující. TLDR: opojení slávou je sviňa.

Vrah zůstal po škole (2011)

běžný "mozek člověka s ADHD" incident, ultimátní všefilm, směs všemožných klišé a schémat, a podstatně lepší (respektive trošičku míň huličský) scary movie... a navíc kameraman, kterýho absolutně uznávám, protože svůj talent použil už jen na videoklipy Taylor Swift, DJ Khaleda a Eminema  + dvě epizody kriminálního Mindhuntera. bengr.

Tour de doping (2017) (TV film)

subjektivní 4* patří tomuhle mockumentu o cyklistice a dopingu za nathana fieldera a parodii na byl jednou jeden život. objektivně má taky skvělý obsazení a ideální délku. humor občas pokulhává, ale povedenej konec z toho dělá nádhernou kompaktní cykloparodii a pseudodokument.  <3

Bambi (1942)

v tierlistu traumatizovanejch sirotků Bambi nesahá Nemovi a Simbovi ani po kotníky (a to je co říct, když Nemo jako rybička doslova kotníky nemá), vizuálně je to ale nádherná podívaná. pomalé tempo a děj, kde se prakticky nic nestane, kompenzuje roztomilý skotačení králíčka, jelínka a nejvíc cute skunka (kéžby mi ho nezkazili furries :( ). crossover se Stokorcovým gangem a Krtečkem kdy?

Všechno, všude, najednou (2022)

možná by tomu moje já, které má místo očí párky, dalo nižší hodnocení. životní okolnosti ale způsobily, že jsem nejméně talentovaným já ze všech svých možných já, a tak místo toho, abych dělala cokoliv užitečného, beru potěšení z primitivních, byť značně kreativních filmů. na animované šílenosti mezisvětového cestování mě připravil rick a morty, na ujetost režisérů švýcarák, a na zbytek ratatouille. otravně melodramatické rodičovské strasti a citové výlevy bokem, jde o zábavný a pěkně vystavěný bizárek s trochou toho teenage angstu. aneb čím dr. strange II chtěl být, ale postrádal tvůrcovskou svobodu, a čím dr strangelove nechtěl být a ani nevím proč ho zmiňuju. inu, zvláštní filmy si žádají zvláštní komentáře. tolik prádelen, mluvících kamenů, kung-fu a mývalů jsem dosud na jednom místě neviděla.

Zkouška - Pomerančový džus bez dužiny (2022) (epizoda)

aneb nathan fielder meets synekdocha new york. nepředvídatelný sen z horečky na pomezí reality a fikce i ideál každého úzkostlivého introverta, který si potřebuje sociální situace nacvičit dopředu. jak zajistit, že uděláte nejlepší rozhodnutí v důležitých životních situacích? prostě doslova vyzkoušíte všechny možné varianty a pak budete vědět, co dělat, duh. originální šílenost at its best - a to je venku teprve jen první díl.

BANGER. (2022)

SPOILERY. už bylo načase, aby přišla komedie, která boomerům a mileniálům musí připadat stejně nepochopitelná, jako zoomerům všechny matky v běhu krajčo na dlani. téměř dokonalý* popkulturně naditý bombex, kde český scott pilgrim neporáží sedm ďábelských ex, ale překonává překážky na cestě za králem rapové stoky sergeiem barracudou. jinými slovy taky černý petr 21. století, kde jsou pejsek a kočička, AZ kvíz i svarta důležitým narativním prostředkem... ale zároveň fajnový thriller alá good time, který vám rozbouchá srdce jako každý dobrý matroš. rozmanitost české drogové scény budiž dokonale zobrazena od camea mikýře až k pavlovi novotnému. nutno dodat, že bendig a mišík jsou nejlepší (hudební) duo od časů evy a vaška.   *chyběl mi už jen janek rubeš mlátící albánce za podvody s ruličkami, kterými se šňupe koks.

Maska Junior (2005)

dětství nikdy nebylo traumatizujícejší