Hluboký spánek (1946)

Americký produkci 40. a 50. se až na pár výjimek úspěšně vyhýbám a dobře vím proč. Obsah zde uvedený moc výstižný není, atmosféra je k pláči, tempo je dobrý spíš jako anestetikum a z elegance jednotlivých postav je mi až zle. Ve své době možná kultovní, ale myslím že ani tenkrát by mě Big Sleep moc neoslovil. Už jen samotný příběh za moc nestojí, ale ať je o čem chce, natočený je stejně velmi toporně, což bylo zápornou specialitou tehdejší produkce. Hvězdu uděluji jakožto omluvu za stáří, přestože kolikrát i starší filmy USA jsou lepší jak tahle pudrem nalíčená patlanina.

Bastardi 3 (2012)

Po koukatelném prvním dílu a o dost horší dvojce, je tento výkvět opravdu nejhorší ve všech ohledech. Ani v předchozích jsem nenašel mnoho, co bych mohl kladně hodnotit, jedná se totiž o téma, mající za účel šokovat a divák ho shlédne spíše ze zvědavosti, určitě se u filmu neodraguje ani nepobaví. Uměleckou hodnotu mají všechny díly mizivou a zpracování je více než zoufalé, nejvíc zde do očí bijí dialogy, ve kterých spolu hovoří profesionální herci s neherci, kteří hereckou řeč absolutně nezvládají a jejich mluva je tím pádem velmi prkenná, rozhovor mezi nimi potom vyzní jaksi trapně a nic v něm nefunguje jak má. Jednička má ovšem oproti pokračováním jednu velkou výhodu a to zajímavý příběh, i když ho tento díl nejspíš zakončuje, je spolu s dvojkou pouze nastavovaná kaše, ale navzdory všem negativům všechny tři díly utekly jako voda, takže proto odpad nedávám.

Poltergay (2006)

Dobrá, ale nikoliv skvělá komedie, která ze začátku vypadá velice slibně, celkově se ale z originálního nápadu nevytěžilo tolik, kolik by mohlo. Sklepení rozhodně nevypadalo na místo, kde by se v 70. letech odehrávaly diskotéky a z hlavních postav včetně duchů nevyzařovalo skoro žádný charisma, celý to vyznělo hodně lacině, i když přehlídnu digitální procházení zdmi. Hodnotím jako průměr přestože konec byl vyloženě debilní, ale oproti jiným novodobým francouzským komediím, který jsou mnohdy urážkou starý školy, tohle ještě šlo.

Svatba (1978)

Velice těžkopádný a zároveň dlouhý film, který je celý jen o nekonečném tlachání svatebčanů na zazobané svatební oslavě zámožných rodin kdesi ve státech, nic co by vtáhlo diváka do příběhu, děj se neustále přesouvá z jedné postavy na druhou, aniž by mě temperament kterékoliv vyloženě zaujal. Po celou dobu akorát spolu řeší vyložené nezáživnosti, kdo koho podvádí, vztahy, kritizování, pomlouvání, namlouvání, úmrtí, životní etudy, organizace, nebo přípravy. O komedii se zde snad nedá vůbec mluvit. Ani starý barrandovský dabing s tímto dílem mnoho nesvedl, píseň "Nebeské světlo", která zde zazněla v češtině, byla skoro až otravná. Nic k čemu se třeba vracet. 30%

Joe kontra sopka (1990)

Začátek jako by se snažil napodobit Orwellův 1984, ovšem to bylo asi tím nejzajímavějším na celém filmu, posléze došlo k radikálnímu úpadku, který se držel až do konce, kde byly k vidění snad nejstupidnější scény, jaký může USA vyplodit. Už v minulosti Hanks natočil podobnej šunt jako Pánská jízda, Muž s červenou botou či Zátah a tenhle film je jen dalším do počtu. Jednu hvězdu za prvních 20 minut, jinak se jedná o odpadovou záležitost.

Skyfall (2012) odpad!

Ani ve snu by mě nenapadlo, že ještě ve filmu z roku 2012 uvidim roztržení vlaku (spřáhlo i vzduchový hadice), aniž by následně obě části začaly okamžitě brzdit vlivem poklesu tlaku v hlavním potrubí, ty hadice tam jsou asi pro parádu, už mi tohle přijde vážně trapný a kór v současným filmu, neříkám před dvaceti lety, tehdy bych to ještě pochopil, ale i film se s časem vyvíjí a tvůrci mohli mít trochu profesionálnější přístup , ale je to jen špička ledovce, i kdybych tuhle do očí bijící záležitost s vlakem zcela vypustil, pořád se jedná o hroznej scheissung s absencí originality s příběhem totálně o ničem, tzn. žádnej pořádnej nápad, nudní hrdinové i antihrdinové, jen nastavovaný samýma honičkama, střílečkama a protivnýma zábleskama se kterýma se v poslední době setkávám snad ve všech filmech, něco jako Rychle a zběsile akorát s Bondem, celej příběh je jen nafouklá bublina, atmosféra skoro až depresivní a hrozně prázdná, navíc na to hovno co se tam stane je to až moc dlouhý. PS. jako Craig mi nevadí i kdyby hrál Bonda albín, je mi to jedno, zkrátka když příběh spolu s atmosférou nestojí za nic, těžko ho něco vylepší.

Ronin (1998)

Francie, Robert De Niro, Jean Reno, záhadný kufr, název filmu jakožto samuraj co selhal? Na první pohled všechno vypadá lákavě, nakonec z toho všeho ale vyzní pořádná nuda, navíc s docela přemrštěnou stopáží. I když jsem věděl o čem se zde pojednává, vydržel jsem to vnímat asi do půlky, pak se dostavila taková dlouhá chvíle, že mi bylo zcela jedno co se děje, trochu oživit mě pak dokázalo rallye ulicemi, který nebylo nic co už bych neviděl a celkový dojem už nezachránilo.

Šampón (1975) odpad!

Extrémně nudný drama, který se nazývá komedií, po humoru jsem zde nenalezl ani stopy, doteď netuším, kde jsem ho měl hledat. Hlavní problém bude v absenci komika, Warren Beatty totiž žádným není a ani nikdo z účinkujících v téhle metrosexuální břečce. A děj? Hlavní postava kadeřníka, který se zamotá díky svým sexuálním úletům do rodinného kruhu smetánky, kde jsou k vidění pouze drahé večírky, nebo jejich luxusní vily, nekontrolovatelně přeřízne každou ženskou, která se mu postaví do cesty, což mu přináší úspěch i zkázu zároveň. 0%

Smrt darebáka (1977)

Delonovi vážný role nesednou, kór v politických krimi, už poněkolikáté jsem se o tom více než přesvědčil, vždy při tom vznikne kýč u kterého se jen velmi těžce dá udržet pozornost, zatím jsem se s ním bavil pouze u komedií Náš život, kde si střihnul roli ztroskotance závislého na alkoholu a Poloviční šance, ve které ovšem hraje pouze jednu z hlavních rolí. Zde to nezachrání ani náplast v podobě kvalitního dabingu. 15%

Pronásledovatelé (1988)

Špatný film, ve kterém maximálně vévodí ovzduší doznívající éry 80. let a béček, kterých se v ní natočilo požehnaně. Tenhle nezábavný škvár by mohl bavit diváky možná o takových pěl let dříve ale v roce 89 kdy v podstatě běžel v zahraničních kinech nemohl žádného úspěchu dosáhnout, kromě toho víc než horor mi film připadá jako báchorka s vrahounských Irosnidem, který pronásleduje inteligentního psa z laborky, obluda je zde vlastně doplňkem a vyzněla spíš trapně, ani se nedívím, že zde ve větší míře není vůbec pozorovatelná. 25%