Vlk z Wall Street (2013)

Tří hodinový film, který je přes veškeré své "FUCK!", drogy, sexu a ignorace, inteligentní, zábavný, prostě COOL! Martin Scorsese natočil dle mého od Casina a Prokletém ostrovu další výborný film, který si zaslouží plný počet hvězd. Hlavní hrdinové zde nehrají, oni se doslova těmi postavami stali. Božská pochvala směřuje, jak na Leonarda DiCapria, tak Jonaha Hilla. Obraz mužů, jenž mají dost peněz na celý život i generace poté, ale stále mají málo, je vykreslen dokonale. Jsou podáni jako Ti nejubožejší z ubohých. Sebestřední intelektuálové v nažehlených, super drahých oblecích, jenž mluví pouze o sobě, svých úspěších a myslí si, že jsou vládci světa. Scorsese a tuším, že samotná knižní předloha sepsaná právě jedním z těchto osob, vykresluje je samé tak odpudivě, až je to vtipné. A právě tento v jistém smyslu dosti černý humor je krom herců hlavní tahoun filmu. Z těch tří hodin jsem se dvě a půl nedíval vůbec na hodinky. Poslední část se sice natahuje, ale to ať vezme čert. Tohle se prostě povedlo na výbornou a za mě velký palec nahoru. Není to sice film, který bych měl potřebu vidět vícekrát za rok, ale moc rád si jeho sledování někdy zopakuji. 85%

Danton (1983)

Páni! Hustě! Výborně! To jsou jen některá slova, která mě napadla, když jsem tento výborný historický kousek zhlédl. A opravdu, tohle se nedá slovy popsat, to se musí vidět. Danton režiséra Andrzeje Wajdy je geniální v každé své minutě. Nemá dle mého jednu jedinou slabinu. Je výborný od scénáře, přes herecké výkony, režii až po hudbu. Více se zde rozepisovat nechci. Pokud mohu nějaký film jako recenzent doporučit, pak právě tento je jedním z nich. A pokud chcete vědět více, mrkněte se na mou recenzi, jenž vám mé hodnocení podrobně zdůvodní. 95%

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Musím přiznat, že jediné plus na tomto filmu je Jonathan Rhys Meyers, jenž je zde v menší roli hlavního záporáka. Všechno ostatní, od herců, efektů, napsaných dialogů a scénáře všeobecně je stejně dobré, jako polské kuřecí párky z koňského masa s posypovou solí. Ke všemu to celé má dvě hodiny. Po zhlédnutí tohoto člověk pak snad i ocení ten šílený a příšerný slaďák Twilight. Tomu se alespoň dalo zasmát. Tento film si ale hraje na ultra, extra vážný. A výsledek? Večerníček neuspí lépe, než toto. Hlavně za zmíněného herce: 30%

Casper (1995)

Pohádka z mého dětství. Má v sobě vše, co jsem jako dítě miloval. Záhady, charismatické hrdiny, vtipné i odpudivé záporáky a hlavně zábavu, které jsem se dokázal zasmát. A je to sice dlouho, co jsem Caspera viděl, ale myslím si, že bych se tomu zasmál znovu. A proto i toto nadprůměrné hodnocení. 75%

Králové léta (2013)

Technicky opravdu výborný film. Hudba, kamera, střih, to vše je zde dokonalé. Příběhově a herecky a hlavně atmosféricky však o něco málo slabší, než Mud. I když se však od sebe žánrově liší, na jejich srovnání vyplynou silné stránky obou snímků. Musím přiznat, že jsem třem hrdinům fandil a každou vteřinu snímku si užíval. Nejvíce však drobné technické vychytávky a umě složené sestřihy, které tomu všemu dávají ten správný drive. Za mě rozhodně nadprůměrný rodinný snímek. Palec nahoru. 75%

Tísňová linka (2013)

Velice napínavý thriller, který v kvalitě jde ve šlépějích Červeného draka, či Mlčení jehňátek. Jeho síla spočívá všude tam, kde se telefonuje. Od chvíle, kdy Halle Berry přejde do terénu to jde mírně dolu. Do snímku náhle přichází až moc otřepané hororové klišé, které však neubírají na napínavosti. Samotná tečka na závěr však toto mírně zachraňuje jakýmsi Saw verzí závěru. 75%

Noc v letadle (2012)

Tak bohužel. Tohle mě nezasáhlo a už vůbec ne zaujalo. Defakto jen konverzační film s pár scénkami, které byly vtipné v době 8mm filmu. Já se jim tedy nesmál. Texty mě nijak nezaujali, ani filozofické debatování na téma lásky a vztahů. Vlastně, když to tak vezmu... nezaujalo mě to tak, že se divím, že se až tak o tomto filmu rozepisuji. Dle mého ztráta 80 minut života. Jen tu jednu hvězdu za dva dobře zahrané gaye. 30%

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Historické drama, velice věrné skutečným událostem. Alespoň, co mohu soudit, co jsem z historických pramenů vyčetl. Obrovské jeho plus je v opravdu kvalitních hereckých výkonech. Všichni hrdinové do svých rolí skvěle zapadají. Zvláště pak postava francouzského krále. Jean-François Balmer Ludvíka XVI nehrál, on jím doopravdy byl. Jane Seymourová jako Marie Antoinetta mu skvěle sekundovala. Prostě herce bych mohl chválit od A do Z. Je zde jedno, jestli jsou hlavní, nebo vedlejší. Co naopak nejvíce tento TV čtyřdílný filmový počin sráží dolu, jsou občas zdlouhavé, i když zajímavé monology postav. Je jich opravdu obrovské množství. Sice jsou důležité a jistě podtrhávají onu autentickou hloubku tohoto snímku, ale občas díky nim se podíváte na hodinky. Od třetího filmu však přichází La grande de Terreur (Velký teror) a celé to nabírá na dramatickém a krutém tempu, ve kterém to pak i vlastně končí. Nádherně je vám zprostředkována tato krutá doba a doslova cítíte ono nebezpečí gilotiny, které číhalo na každém rohu s každým občanem. První film: 80% Druhý film: 70% Třetí film: 80% Čtvrtý film: 85%. CELKOVÉ HODNOCENÍ:79%

Et Cetera (1966)

Myšlenka zajímavá, ale zpracování dle mého i na Švankmajera slabší. Přesto to cíl splňuje a to oceňuji. 75%

Tma, světlo, tma (1989)

Já tyhle Švankmajerova díla prostě miluju!!! Tohle je i světově originální a myšlenkově dokonalé. 90%