Útok na Bílý dům (2013)

Fíííí-hááááá!!! To byla jízda. Konečně po věru velice mnoho letech přichází konečně ten správný moderní akčňák, který vypadá velice nemoderně, ale přesto je svěží, je COOL, je boží, je prostě zábavný. Devadesátková akce čekala, až se objeví megaloman Emmerich, který jí dá ty pravé koule. Chytré dialogy nečekejte. Ani postavy o které se budete bát. Tohle je prostě jízda akčních scén, které o sobě ví, že nejsou ani moc originální, a tak se snaží být alespoň zábavné. A to se jim daří. Velký palec nahoru a jeden miniaturní zvlášť za závěrečnou scénu ala finiš u Skály. Takhle si zábavné akčňáky představuji. 80%

Bahno z Mississippi (2012)

Mud v podání Matthew McConaugheyho si vás získá stejně, jako Ellisa s Neckboneaem. A ukáže vám strasti milování i zamilování. Možná i prvních lásek. Jeff Nichols přišel s osobitým příběhem, který za veškerým tím bahnem, vesnickým hrubiánstvím a chudinou skrývá pouto přátelství a odevzdanosti pro přátelství, které stojí nad zákony i hodnoty, které nejsou striktně dodržovány. Je to mírně artový film, který i v akční scéně na závěr si zachovává svou tvář. Nudnější pasáže má a nejspíše nebudu mít tendenci ho vidět znovu, ale svě čtyři hvězdy si odnese rozhodně. 75%

Borgiové (2011) (seriál)

Seriál, který jsem začal sledovat po Tudorovcích, nejprve vypadal jen na ten typ snímku, co chce participovat na slavném bratrovi, ale nakonec se z něj vyklubalo výborné, historické dílko plné zvratů, intrik, vražd i charismatických i nenáviděných postav. Prostě velká pochvala a vlastně od druhé řady není slabého dílu. Smekám. První řada: 80% Druhá řada: 85% Třetí řada: 90% Celkové procentuální hodnocení: 85%!

Vánoční únos (2007) (TV film)

Vcelku příjemný snímek, na kterém jde ale cítit ona televizní produkce. Není špatný, jen prostě nemá na to, aby se zařadil do kategorie nadprůměrných čtyřhvězdičkových filmů nebo do kategorie výborných pětihvězdičkových filmů. Jednoduše řečeno: jedná se o průměr, který potěší, ale až moc rychle na něj zapomenete. 60%

Nic nás nerozdělí (2012)

Velice silný příběh s dobrými herci, výtečnou kamerou i režií. Důraz na onu realitu je skutečně cítit a emocemi je to zde narvané, přesně, jak si v katastrofickém dramatu představujete. Je úžasné, že tohoto se vlastně nedotkla ruka hollywoodská, ale stojí za tímto snímkem čistě Španělská produkce. A já jí tleskám, neboť se mi tento film líbí více, než řada jiných z továrny na sny. 80%

Predátoři (2010)

Film, který jsem viděl, ale vlastně se mi nikdy nezaryl pod kůži, ač mě vlastně zas až tolik nevadil. Přesto ono zapomenutí hovoří za vše a rozhodně zapadl mezi průměr. Bohužel. 60%

Terapie láskou (2012)

Drama s komediálními prvky, jenž se může pyšnit skvělými hereckými výkony. Ty jsou zde páteří kvalit tohoto snímku. Samotný děj mnoho originálního nepřináší, ale to, co nabízí, podává výborně. Občas snímek působí zdlouhavě a někdy i s mírou klišé, ale rozhodně neurazí. Alespoň mě neurazil, ale mé srdce potěšil rozhodně. Dokonce i taneční tématika jako jedna z terapií mi zde nevadila. 70%

Světová válka Z (2013)

Tak oproti tomu, jak složité bylo tento film dokončit a jaké změny u něj proběhly, jsem se nakonec velice bavil. Světová válka Z je hororovým, dobrodružným, zombie apokalyptickým filmem, který přináší do tohoto žánru několik svěžích momentů. Zombie zde připomínají spíše brouky z Hvězdné pěchoty a samotné rozuzlení ohledně viru samotného a jeho slabin mi též přišlo zajímavé. Určitě jsem zvědav na ohlášené pokračování, které prý má mít onen původní velice drsný konec. Ale to ukáže až čas. 75%

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Ponurá, temná pohádka s hororovým nádechem. A v tom je její síla. Takovýchto pohádek najdeme více (slavná Panna a netvor), ale i tak ona hororová atmosféra to vlastně táhne od začátku do konce. Palec nahoru. 75%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak jsem přišel z kina a jsem v rozpacích. Ano, Hobit je regulérní pokračování, ze kterého Středozem jde cítit. Ano, skutečně je řemeslně i technicky zvládnutý. To je ale asi tak vše, co budu chválit. Jednoduše řečeno je ten příběh neuvěřitelně, šíleně, nekonečně, přehnaně zdlooooouhavýýýýýý!!! Mé obavy při rozdělení Hobita na trilogii se naplnily. Tohle přesně jsem si nepřál. Těch 160 minut je prostě šíleně moc. A krom pár bitek, jedné cesty a střetnutí s drakem se zde neodehraje vůbec nic. Skvěle to vystihuje samotný úvod, kdy se příběh vrací o deset let zpět, kde se Gandalf setkává s Thorinem Pavézou a vyzývá ho k dobrodružné výpravě do Osamělé hory. Naprosto zbytečná scéna, která opakuje dříve řečené. Scény o sílení a odhalování Sauronova návratu též nezvednou ze sedadel, protože již víte, co čekat a zároveň se nedozvíte nic nového, co by Pána prstenů v tomto bodě doplnilo. Vztahy mezi postavami jsou naznačeny, ale nikdy ne plně využity. Buď hrdinové prostě utečou, nebo náhle začne šarvátka. Přesto ale pochvalu zaslouží scéna sjíždění řeky na sudech, akční scéna se Šmakem a Sauronovo příchod. Tyto tři scény se mi zaryly do paměti. Bohužel ale, je to moc málo na 160 minutový film. Ano, úroveň si to drží, ale za cenu příliš dlouhé nudy. A to mé hodnocení opravdu sráží do hlubokého průměru. Hold Šmakova dračí poušť mi zas až tak nešmakovala. 3D oslnilo v úvodu, ale přesto ho hodnotím jako ne příliš kvalitní. Trojrozměrné jsem již viděl lepší snímky. Viděno v Imaxu, 3D. 65%