Život po Jangovi (2021)

Viděl jsem tam uvnitř zajímavý film, nicméně se tvůrcům ho nepovedlo dostatečně vyladit.

Menu (2022)

I Prema Forejt vi, ze kazdy spravny menu musi obsahovat cheese. Nejvetsi drama bylo, kdyz SPOILER zapomnel na okurku!

Men (2022)

Garlande, už to nehul, víš co to udělalo s Richardem Kelly, ne?

Víly z Inisherinu (2022)

Metaphor - The movie a prvni film, kde me Barry Keoghan nestval.

Angličanka (2022) (seriál)

Who the fuck is Hugo Blick a jak, je možné, že člověk se jménem jak z 90kovýho porna a téměř nulovým kreditem dokázal napsat a natočit takový skvost? K těm zázrakům přidejte životní roli Chaske Spencera, jehož největším úspěchem v kariéře do té doby bylo nabrat svalstvo pro Twilight, a životní roli Rafe Spalla, jehož ksicht každý zná, ale teprve od teď si bude pamatovat i jméno. Blick si doslova hraje s diváckým očekáváním v rámci žánru a umě servíruje mix prvků typických pro různá období westernového žánru a předkládá ji v totálně depresivním provedení s jemným vkročením do až hororových vod. Kamera, hudba... vše TOP. Jo a Emily... krásně rozkročena mezi křehkou lady a babou co vám s potěšením ustřelí koule. P.S. Jestli v tom někdo vidí červenou knihovnu, nechť si dá seřídit ciferník.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Jasný důkaz toho, že dělat urychleně další řadu něčeho, co možná ani mít další řadu mít nemělo je na škodu (díky, že HoD si dávaj na čas). Ve všech ohledech je tu kvalitativní sešup. Před posledním dílem jsem si říkal, že jestli tam nepředvedou nějakou pecku, tak to bylo celé ztráta času. V minulé řadě měl hotel vlastní charakter, zde je to jen další bezpohlavní pětihvězda. Hudba byla lépe využitá a dodávala celému dílu jakousi podpovrchovou nejistotu, probublávající napětí. Zde snad do půlky řady nevěděli, jak hudbu využít. Dost mi chyběl humor, jak situační, tak takový ten ze života. Některé postavy úplně zbytečné (Portia kdyby byla vystčihnuta některé její aktivity připsány jiným postavám, nic by se nestalo a první dva díly by byly míň rolling-eyes). Fakt, že ty dvě poběhlice jsou vlastně hlavní postavy, je sympatický, ale přišly mi otravné. Talent F.M.Abrahama smrsknutý na vyprávění dick-jokes, podobné příběhové linky... a tak bych mohl pokračovat. Kladně hodnotím zejména, že je půlka v Italštině a super gang gayů.

Šílená noc (2022)

Violent night 9/10 Vanocni filmy to maji tezke, stejne jako vanocni songy. Kazdy rok se jich vyroji spousta ruznych kvalit a intenci autoru (vetsinou prachy). Pak tu hraje velkou roli subjektivni vjem, jelikoz Vanoce kazdy vnima jinak. Tady se to seslo nejen objektivne, ale i subjektivne. Nikdy bych neveril, ze Wirkola, sikovny reziser sracek, bude 2 roky po sobe na mem top10 listu (Cesta za smirenim). Nejlepsi vanocni film od Zahulime uvidime 3D a tak ho i hodnotim, jinak lepsi 3..

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Zajímavě napsaná, zahraná a zrežirovaná sonda do života lidí a problémů prvního světa.