Knick: Doktoři bez hranic - Série 2 (2015) (série)

Jo, jako bylo to porad dobre, ale hrozne tomu chybela nejaka ustrednejsi linka a tech linek tam bylo strasne moc. Roztristenost podporovalo strasne zvlastni rozhodnuti strihat treba jen 10 sekundove sceny jinych linek mezi delsi, na coz jsem vzdy reagoval s udivem a zvedlym obocim.

Bubba Ho-tep (2002)

Na stredni mi to prislo jako strasna prdel, ale o dvacet let pozdeji je ta premisa lepsi nez realizace.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Jasně, jednička má stále srdíčko a pejska, ale  čtverka je zdaleka nejlepší film a to ve všech ohledech. Například kamera je tady vyloženě na Oscara (kameraman už jednoho plešouna má), dialogové scény jsou poprvé od jedničky snesitelné, Bill Skarsgard je super záporácký Švéd mluvící Francouzskou Američtinou, Donnie Yen stále ne a ne ztratit Top formu a vtipný přízvuk a pak je tu akce, která začne poněkud vlažně a repetitivně v Japonsku, aby v ještě v tomže segmentu postavila proti sobě Sanadu a Yena, čímž to vystřelí nad průměr a z této hladiny už nespadne zpět. Sekvence v Berlíně je absolutní strop a v Paříži spadne brada všem - "dronový" oblet kroužícího Mustanga je za mě nejhustější záběr za posledních pár let. Kdo si doteď ale nezvykl na trochu dementní fantasy příběh, tak si za mě nemá na co stěžovat. Za mě je to asi nejlepší adaptace neexistujícího anime s hernímy prvky a neustálým pomrkáváním na fanoušky Reevesova "díla".

Elvis (2022)

K dokonalosti to má daleko, ale za mě Luhrmanův nejlepší film. Nejvíc při zemi, nejmíň digi a nejlíp sestřihaná věc za hodně dlouhou dobu. Moulin rouge promine, ale já dám vždy přednost hudebnímu filmu před muzikálem. Začne to a hodně dlouho dobu jede na plné obrátky, pak se o trochu začne točit v kruhu, ale v podstatě nikdy nezačne byť trochu nudit. Ze to nedostalo zadne ceny za strih nikdy nepochopim. Elvis > Rocketman >> Bohemian Rhapsody.

Leviathan (1989)

3/4 sou dobre, v momente kdy se zacnou vic pouzivat specialni efekty to jde do kopru a dle velmi zvlastniho strihu si toho byli vedomi i tvurci.

Viva Maria! (1965)

K tomuto filmu jsem znal akorát hudbu, jejíž hlavní téma je podle mě jedno z nejlepších, co kdy pro film vzniklo. Mno a asi to tak zůstane, film nedrží pohromadě, na komedii je málo komediální, na drama málo dramatický a na parodii málo absurdní. Celé to do 2/3 plyne bez nějaké dějové kostry a když se začne něco dít, tak to skončí.