Outland (1981)

Kloboucek smeruje k set designu, ten byl opravdu fantasticky. Vse ostatni vylozene podprumerne.

Vřískot (2022)

To, co v 90-kách bylo závanem originality je v roce 2022 trochu honipérstvím a většina scén se starou gardou, která poučuje "jak to určitě je, protože to tak bylo", je strašně cringe. Nicméně stále je to mírně nadprůměrná slasherová zábava.

Pobřežní hlídka (2017)

Dementni komedie, ktera v naprosto otresnem dabingu ziskava punc "tak blbe, az je to dobre".

Karel (2020)

Jsem rad, ze jsem to videl az s dostatecnym odstupem a tak muzu poukazat i na nesmyslne rakce tady. Dokument je dost v pohode, dela presne to co ma. To jako nekdo cekal, ze bude kriticky? Kupodivu je tam tech sedych mist robrazeno dost (na rodil od filmu Bohemian Rhapsody). Selfpromo Ivany tam taky nevidim, v tom filmu byla tak 5 minut a rekla 10 vet, jako vazne?

Schodiště (2022) (seriál)

Prvni dil je zkouska trpelivosti, kterou kdyz vydrzite, ne ze by se vam to kdovijak odmenilo, ale pokud mate mirnou uchylku na poukazovani na demenci anglosaskeho soudnictvi, libujete si v nelinearnim vypraveni a ocenite netypickou creaci Colina ala Prdelrozparovace, budete na konci spokojeni i bez zadostiucineni jak pribehovem tak spravedlnostnim.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Nemuzu opomenout vyraznou vytvarnou stranku, ktera po vsech Shrecich i prvnim dilu ma svuj ksicht a i nektere napady jsou realizovane na vybornou. Cele je to ale docela nuda.

Constantine (2005)

Viděno podruhé od premiéry, takže skoro 18 let. Kupodivu to celkově vůbec nezestárlo. Vzpomínku na triky jsem si asi spletl s Já, legenda, protože tady zub času také ve větší míře neúřadoval. Bohužel mě to ale stále nechytlo. Tehdy jsem ale nevěděl proč, teď už to snad dokážu popsat. 1. Keanu je dobrý kluk, ale zároveň ne moc dobrý herec, diskuze o svršcích před koupelí je toho důkazem, zároveň je to le jeho dost možná nejlepší role v životě. 2. Rachel je výborná herečka, ale tady se rozhodla, že najede na Keanovu intepretaci a tak mezi nimi není žádná chemie. 3. Největší problém je ale scénář, u podobných adaptací můžete jít dvěma standardními směry, buď formou neznalého protagonisty, nebo ubíjející expozice. Zde se tvůrci rozhodli expozici naštěstí upozadit na pár nutných dialogů, nicméně v takto vystavěném světě plného pravidel je pak nutný neznalý protagonista (nebo něco složitějšího). K mému nepochopení zde neznalého protagonistu máme - Shia. Ten má ale na plátně pár minut a hlavním hrdinou je Constantine. V takto prezentovaném příběhu je pak možné naprosto vše. Divák ví, že jsou zde nějaká pravidla, ale neví jaká. Ví, že postavy mají nějaké schopnosti, ale neví jaké jsou, natož jaké jsou jejich limity. Pokud je hlavní hrdina schopný čehokoli, co si zrovna umane, je poměrně složité světu rozumět, být do něj vtažený a nebo snad mít nějaký strach o hrdiny.

Smrt si říká Engelchen (1963)

Nestihl jsem to sice od zacatku, ale behem minut naprosto strhlo. Mozna ten Obchod na Korze zkusim jeste jednou pac tenhle film od stejnych autoru by se neztratil ani v dnesni dobe, protoze je dynamicky, oroginalne vypraveny a obsahuje i prvky experimentalni kinematografie. Kacer uhranul, Polakova jako femme fatale jak z film noir.

Pearl (2022)

Prequel, který kdyby neexistoval, nic by se nestalo, ale aspoň tu máme Miu na pomezí oscarového herectví a totálně cringe polohy. Na druhy pokus zvysuju o 2 hvezdy. Je to genialni.

Studený jak kámen (1991)

Tohle mi udělalo strašnou radost, krásné béčko ze začátku devadesátek s otřesně vtipným dabingem s Vašutem. Škoda, že to nemá dvojku. A ano... je to sračka, ale přesně taková, jakou chci na večeru mírně otrlého (z rozsahem od céčka po nepochop/ený/itelný art) diváka vidět.