Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Myslim, ze pro prvni pulku je opravdu lepsi mit trochu prehled o YT scene (2010-2018?). Pak potom clovek oceni, ze je to opravdu "ze zivota". Nicmene spousta vtipu jde mimo a posledni ctvrtina se Fehu... (Fehuymu, Fehymu?) docela dost rozpada a to jak herecky, tak řemeslně. Ale zas jako jestli mi někdo řekne, že všechny ty rekapitulace (které jsou úplně jinak, něž se odehráli) byl úmysl, tak to už je hodně meta.  Já tipuju nedostatek materiálu... např. to že čísník úmyslně opil ženstinu se stalo ve filmu až poté, co ji potkali vožralou. Každopádně nehrající Magnusek byl top a je tam scéna, při které jsem se asi nejvíc řezal za poslední rok, dva. Hudbu dělal spolužák z gymplu, se kterým jsme natáčeli studentnstké filmíky, takže i proto, že žánrové filmy se u nás moc nedělají, tak dávám nadhodnocenou známku.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Nechtel bych snizovat vykon tohoto terminatora, ale film misty pusobi jako parodie na horolezecke snimky, neco jak This Is Spinal Tap.

Watchmen (2019) (seriál)

Do šestého dílu to vypadalo na neustále se stupňující pecku. Pak se to ale začalo rozpadat (Bůh na baru byl vyloženě bolestivě nudný díl) já sem na konci a ptám se: "O čem to jako kurva mělo být?" Rasismus je špatný, áááááno, ale proč tam teda byl zas nějaký doomsday machine. Poslední díl jsem vyloženě protrpěl a pi jeho sledování se na povrch dostali věci, nad kterými bych při skvostně uzavřeném příběhu mávl rukou. Například, že hlavní postava/herečka je fakticky nesympatická, že nejlíp napsané a motivované postavy jsou ty bílé a že to nedává smysl a rozhodně to nikomu, kdo má rád nedejbože originální komix, nedoporučím.

Čelisti (1975)

Prvni pulka je cira radost 11/10, bohuzel jakmile se dostanou na lod, tak tomu pada remen a ja 2x usnul.

Mokřina (2014)

Atmosfera a kamera dobry. Zbytek jde odnikud nikam.

Cesta za smířením (2021)

Krystalicky cisty scenar, na jehoz realizaci je radost pohledet. Nic neprebyva, vse ma sve misto a smysl. Mela by to byt samozrejmost, ale bohuzel neni, proto tomu dam hvezdu vic nez si aai zaslouzi.

Zmizení (2005)

Celovecerni adaptace jednoho dilu South Parku. Muze se tento vyrok zdat absurdni, ale ani ne z poloviny absurdnosti tohoto stredoskolskeho noir animku. Low cost az na dren a strihac u toho asi snupal z cihly.

Poslední noc v Soho (2021)

Je pravda, ze prvni pulka je mnohem lepsi jak druha a taky je pravda, ze v prvni se skoro nic nedeje. Trailery klamaly telem. Za me naprosta spokojenost a po Baby driverovi, ktery chtel byt megacool a byl o nicem, se jedna Wrightuv navrat do postmodernich remixovych naprumernych filmu.