Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Nelibla se mi uz jednicka, pod tlakem pritelkyne (ktere se libila) jsem si ale nechal mozek doma a dival se. Nejzabavnejsi na tom filmu bylo pozorovat mou pritelkyni jak je cim dal vic zklamana (jak jsem predpokladal) a nakonec na to mame nazor stejny. MegaSranec! Fakt tak strasny film jsem dlouho nevidel a co se tyka casto vzpominanych poslednich 40 minut, tak prave tam byly dobre tak 2s, co se tyka invence tak v sermirskem souboji vyhrava SWIII, to co provadel Kraken mi pripadalo jako vykradacka LOTRI, za cely film jsem se z nouze zasmal jednou (viz dale) a uvodni zaber ve me evokoval "kapajici" scenu z Hero (wtf!). No a zaver? Nechat obzivnout zaporaka, ktery vlastne ani nebyl zaporak, z jednicky, tak tomu uz jsem mohl jen tak zasmat. Keira byla hnusna a to co predvadela se snad neda pojmenovat jako herectvi. Sice jsem u filmu neusnul jako u jednicky, ale co se jednicce uprit neda, tak spravne nacasovani (myslim do divackeho vkusu) a jakastakas originalnost. Pristi rok me v kine cekejte, jedine kdyz to tady bude mit 100% hodnoceni.

Batman začíná (2005)

Spolu s Titanikem nejvic precenovany film co jsem videl. Asi 2x jsem u toho usnul, Bale sice dobre hraje, ale neverim mu to. Neni tam zadny dobry zaporak a akcni scenu jsem tam snad nevidel, na auto se neda divat a hudba je otresna. Nolan tocil dost dobre filmy, ale tady trochu prebral. Vypada to, ze 2 bude jeste horsi, Ledger jako Joker a Tucnak bude obchodnik se zbranemi. wtf!!!

Batman a Robin (1997)

Uz si ten film tak moc nepamatuju a to je mozna dobre. ¨Videl jsem ho ve pred 8 lety a nenudil jsem se, radej to ale zkouset znova nebudu, mohlo by to dopadout spatne, jak vidim tady okolo.

Batman navždy (1995)

Az na Kilmera skvele obsazeni, uz to sice neni Burton, ale jako maly jsem na tom stejne i tak ujizdel. A super hudba.

Batman se vrací (1992)

Walken a DeVito sice nejsou jako Jack, ale oba dohromady ho snad i predci. Skvele obsazeni, skvele natoceno, proste skvele. A hudba? Pri uvodni skladbe me vzdy prejede mraz po zadech! 2017: No ty kokso, tohle jsem videl ve svych 7 letech? Se divim, ze mi to nezpusobilo dozivotni ujmu jako uvodnich 20 minut Predatora. Paradni atmoska, genialni hudba, skvely non-kid-friendly scenar, psycho a groteska v jednom. DeVito je dabelsky. Musim dat zpet do sve TOP20. Suverene nejlepsi Burton.

Batman (1989)

To byla slast. Od zacatku do konce jsem mel usmev siroky jak po pouziti spreje na vlasy v kombinaci s balzamem na rty! Kdyz mi bylo deset, videl jsem to asi stokrat. V obdobi, kdy zacali frcet Spidermani a X-men byli na vrcholu mi to prislo uz takove zdlouhave a ted... kdyz mam 30 na krku, po vsech tech Marvelovkach je tohle stejne svezi vitr, jako soucasny Logan. Ano... vice tvurci svobody bych prosil. Pokud dam nostalgii stranou, tak mi zbyde svizne natocena drsna pohadka ze znameho prostredi s naprosto dechberouci produkci, kamerou a hudbou. Nesmrtelna klasika.

Old Boy (2003)

Skoda, ze je asijska mentalita tak daleko od nasi, ten naprosto "zdesujici" zaver se me nejak nedotkl, byl spis k smichu.

Superman se vrací (2006)

Nevím proč, ale prostě se mi ten film libil, raději se na něj ale podruhé dívat nebudu. Už úvodní titulky ve mě vzbudili cosi, co jsem citil u původních Supermanů, ale šlo to dál. Singer do filmu vložil to, co v původních verzích nebylo a to jsou kvalitní herci, moderní look s oldschoolovým prouděním a hlavně ty neuvěřitelné věci (jako zvedání ostrova) jsou tu pojaty odlišně jak v originálech, jsou víc uvěřitelné, možná za to může i kvalitní aranžmá Johna Ottmana. Jo a v jedné inkriminované scéně na konci jsem byl hoodně na měko. Nejlepší Singerův film.