Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheen
  ****

  Doufám, že to Garymu vyjde a vyhraje Oskara. Leta nám dokazuje, že je to pan Herec, neskutečný univerzál, dokáže přesvědčivě zahrát cokoliv. Jinak film lehký nadprůměr, většina filmu se odehrává v Churchill War Rooms. Při návštěvě Londýna minulý rok jsem si je prošel, návštěvu doporučuji. [Kino Atlas CSFD předpremiéra].(10.1.2018)

 • Oktavianus
  *****

  Academy Award 2018 nominee. Společně s Akty Pentagon film, které jsem mezi oscarovými nominacemi přesně očekával. A byl tam naprosto po právu: hlavně vzhledem k tomu, jak senzačně Nejtemnější hodina funguje v součinnosti s Nolanovým Dunkerkem. A osobně mě příběh "Churchilla u Dunkerku", byť tam vůbec nebyl, bavil víc. Především kvůli dokonalému Garymu Oldmanovi. Jakkoli si polovinu ceny za jeho roli zaslouží maskéři, Oldman dokázal být tím sebejistým, ale zároveň roztomilým staříkem. A myslím to přesně tak, jak to píšu: Oldman Churchilla nehrál, on jím před kamerou prostě byl. A za to si zaslouží hluboké smeknutí. Vyčítat filmu ty dvě scény, které tu všichni papouškujete (toho jsem si všiml už dřív: někdo s hodně body, jakási "autorita", tu jako jeden z prvních něco napíše, načež se to začne únavně opakovat - proto většina zdejších komentátorů pro neoriginalitu nezaslouží pozornost), je pitomost. Jak moment, kdy sir Winston ¨vysvětluje sekretářce, jak se věci mají, a pak scéna "premiéra v metru" jsou možná nerealistické, ale o to vůbec nejde - ty scény fungují filmařsky. Proto byly ve scénáři, proto jsou ve filmu. Já přece vím taky, že černoch v metru citující řecký klasiky je s velkou pravděpodobností nesmysl. Stejně jako dělání z Chamberlaina a Halifaxe netvory. Ale pro potřeby Nejtemnější hodiny smysl dávají, pomáhají osvětlit postavu Winstona Churchilla, a o to jde především. A o technických detailech filmu, jako je naprosto dokonalá kamera, ani nemá cenu ani hovořit, ta je senzační. Nejtemnější hodina je prostě skvělý divácký zážitek.(7.3.2018)

 • salisbury
  ****

  Nejtemnější hodina režiséra Joe Wrighta vrhla na filmové plátno Winstona Churchilla v podání Garyho Oldmana, který byl ve své roli naprosto fantastický. Nedá se mu vytknout zhola nic a jeho přednes byl nosným pilířem celého filmu. Snímek krásně ve střípcích doplňuje i Nolanův Dunkirk a rozhodně si zasluhuje divákovu pozornost, která je odměněna již zmíněným hereckým výkonem Garyho Oldmana. S režisérovým Pokáním mohu s klidem v duši zařadit i Nejtemnější hodinu do vyjímečných filmových opusů a rád si film s absencí dabingu opět někdy prohlédnu.(19.1.2018)

 • Cervenak
  *****

  Dramatickejší a napínavejší Dunkirk ako ten Nolanov. Bravúrne zrežírovaný a zahraný film, z ktorého výrazne vytŕča scéna v metre - pre niekoho v negatívnom zmysle pre človeka, ktorý má trochu srdce, patrí práve táto scéna k tým, vďaka ktorým milujeme kinematografiu. Je to tak pateticky prepálené, až je to neodolateľné.(10.2.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Tuhle story zná asi každý. Takže se tady jedná pouze o herecké výkony a ty jsou dosti povedené. A taky, která ženská by nechtěla v 57 letech vypadat jako Kristin Scott Thomas? Myslím, že by to chtěla minimálně každá druhá. A výkon Gary Oldmana byl skvělý, akorát bez titulků se to moc nedá, což je škoda.(25.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace