Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Výborný Gary Oldman a ďalší výborní herci a niektoré vypiplané zábery neokážu zakryť, že Najtemnejšia hodina je vlastne iba klasická akademická jednohubka s výrazným zameraním na oslovenie akademikov. Našťastie to nie je akademická nuda, studená ako psí čumák, ale možno by jej striedmosť a nejaké tie drsnejšie a chladnejšie momenty pomohli sa odraziť od patetickosti a snahy zapáčiť sa každému, aj menej náročnému divákovi. Churchillove chyby sú prezentované ako chyby poručíka Columba, čiže tak, aby ste si ho obľúbili a nadobudli dojem, že bol morálne dokonalý a všetky chyby, napríklad Gallipolli, bola iba zhoda nešťastných okolností, čo tak možno aj v skutočnosti bolo, neviem. Každopádne sme v teritóriu Čistá duša a spol., na čom nie je nič zlé, ide iba o to, aké očakávania od projektu, venujúcemu sa Churchillovou osobnosťou očakávate.(15.1.2018)

 • poz3n
  ****

  Nadprůměrně technicky zvládnutá interiérovka s působivým hereckým výkonem. Wright podle mě opět nezapřel svoji zálibu v divadelním pojetí mizanscény, což mu jde v tomto případě ke cti. Často tak totiž osvěžuje nepříliš rozmanité lokace, které by mohly začít nudit a tahat Nejtemnější hodinu do vod televizní produkce. Film se nevyhýbá humoru i kýčovitějším momentům, přičemž obojí opět považuji za klad, který chrání snímek před chladným akademickým pojetím. Příkladem budiž sekvence v metru, která je z hlediska uvěřitelnosti a realističnosti zcela mimo, naopak v dramaturgické struktuře funguje podle mého názoru skvěle a já si ji jako filmový divák nadmíru užil. Nejtemnější hodina není žádný mimořádný skvost, ale jako prostor pro pravděpodobně oscarovou roli Garyho Oldmana slouží dobře a zároveň není pouhou suchou faktografickou položkou v žánru životopisně historických filmů, jelikož se mu daří předat i méně prvoplánové emoce. 7/10(17.1.2018)

 • boshke
  ****

  Trocha historického ponaučení, neb dle mého jen zlomek (nebritské) populace věděl / ví o značně nejisté pozici Churchilla po jeho jmenování premiérem a jeho více než trnité cestě k jeho slávě. Sympatické bylo rozhodnutí nepojmout film klasicky životopisně, tedy od kolébky do hrobu, neb děj se soustředí na pouhých několik dní, kdy se rozhodovalo o (Churchillově) bytí a nebytí. Překvapila silná snaha tehdejších politiků uzavřít s Ádou mír a mít tak od něho pokoj. Potěšil Mendelsohn, Oldman jako vždy perfektní... 90%(25.1.2018)

 • sheen
  ****

  Doufám, že to Garymu vyjde a vyhraje Oskara. Leta nám dokazuje, že je to pan Herec, neskutečný univerzál, dokáže přesvědčivě zahrát cokoliv. Jinak film lehký nadprůměr, většina filmu se odehrává v Churchill War Rooms. Při návštěvě Londýna minulý rok jsem si je prošel, návštěvu doporučuji. [Kino Atlas CSFD předpremiéra].(10.1.2018)

 • Jinny
  ****

  70 % Vizuálně vymazlený biopic o tom, jak byl appeasement poražen. Wright je o něco lepší režisér než vypravěč, a tak dramaticky film sice funguje, ale mezi špičku žánru v tomhle směru nepatří. Film tak táhnou hlavně Gary Oldman (opět skvěle hraje očima a gesty), Kristin Scott Thomas a Ben Mendelsohn jako stále občas koktající král Bertie. Mezi nejlepší filmy loňského roku bych Nejtemnější hodinu nezařadila už kvůli tomu, že některé scény jsou příliš kýčovité - nicméně s Nolenovým Dunkerkem tenhle film tvoří krásné vizuální a tématické combo.(11.1.2018)

 • - Gary Oldman v karavanu při pauze tančil v kostýmu Churchilla jako James Brown. Celý tanec natočila jeho žena na iPhone a klip se stal slavným po odvysílání v Graham Norton Show (od r. 2007). (midgard)

 • - Představitel Winstona Churchilla Gary Oldman strávil v maskérně dohromady přes 200 hodin. Nanesení make-upu trvalo 4 hodiny. Do maskérny chodil už ve 3:15 a z natáčení odcházel mezi posledními. Uběhla téměř hodina, než mu sejmuli dočasnou tvář. [Zdroj: www.kultura.sme.sk] (PaTeXx)

 • - Johna Hurta byl původně obsazen do role Nevilla Chamberlaina. Kvůli jeho vážné nemoci se však nakonec nemohl natáčení vůbec zúčastnit a nahradil jej Ronald Pickup. I tak je Hurtovi snímek věnován, protože se jednalo o jeho poslední projekt. Zemřel 25.1.2017, tedy když natáčení tohoto filmu ještě probíhalo. (Gary)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace