Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Zpočátku jsem se k tomu stavěl dost rezervovaně, ale nakonec mě to dostalo - samozřejmě hlavně herectvím Garyho Oldmana (a pak scénou v metru, která mi v kině přišla jako vrchol filmu, než jsem si ve dvou recenzích přečetl shodný názor, že ta scéna je naopak z toho filmu to nejhorší, čemuž jsem dal nakonec za pravdu). Kromě Oldmana mě tam ještě bavila Lily James, kterou jsem si oblíbil v Popelce z r. 2015. Celkově mi je trochu líto, že jsem z kina odcházel dosti nadšený, ale když si tak čtu kritické ohlasy jiných, veskrze s nimi souhlasím, a tak svůj původní kladný názor bohužel zpětně reviduji. Nicméně stále považuji za malý zázrak, že ačkoli jsem nikdy nemusel filmy J. Wrigtha ani filmy z časů WW2, a už vůbec ne filmy životopisné, přesto mě tento snímek velmi oslovil, a podnítil ve mně zájem o Churchillovu osobu (která mě veskrze nikdy nezajímala), což asi mělo být jeho cílem, takže za mě přese všechno stále palec hore.(15.1.2018)

 • Flego
  ****

  Precízne zrežírovaná dráma prvých dní nového premiéra Winstona Churchilla, odetá do skvostného šera, podporená divadelnými dialógmi. Filmom sa nesie ústredný konflikt medzi premiérom a členmi jeho strany, ktorí sa mu vyhrážajú demisiou, keď nebude vyjednávať s Hitlerom. Miesto toho zmobiluzuje národ do boja proti fašizmu... V kontexte s minuloročným Nolanovým "Dunkirk" bolo príjemné sledovať politické udalosti aj na druhej strane kanála. Gary Oldman ako inak skvelý.(5.2.2018)

 • claudel
  ***

  Nejtemnější hodina není strhující, úchvatná ani výjimečná filmová podívaná, ale navždy si ji budu pamatovat jako film, v němž Gary Oldman předvedl nejlepší herecký výkon v kariéře, je to doslova a do písmene jeho životní role. I když jsem zarytým fanouškem Daniela Day-Lewisa - nejlepšího herce všech dob a Rogera Federera filmového plátna, tak uznávám, že si Gary Oldman za rok 2017 toho Oscara zaslouží. A samozřejmě také maskéři, kteří ho proměnili ve Winstona Churchilla. K filmu toho nemám moc co napsat, stojí na Oldmanově fantastickém výkonu, ale nic moc nového nepřináší ani ničím nezaujme.(26.2.2018)

 • gogo76
  ***

  Niet pochýb o tom, že toto je veľký herecký koncert G. Oldmana, ktorý W. Churchilla stvárnil geniálne a jeho nominácia na oscara je pochopiteľná. Film celkom dobre popisuje obdobie i udalosti tej ťažkej doby a film ma určite nenudil. To je však iba môj uhol pohľadu, názor človeka, ktorého toto obdobie zaujíma. Určite horšie dopadne z pohľadu diváka, ktorému je to jedno a chce vidieť iba dobrý film. I ja musím objektívne priznať, že film je dosť komorný a chcelo to zopár scén z bojiska, pohľad na nemeckú prípadne ruskú protistranu, jednoducho to niečím oživiť. Takmer som dal štvrtú hviezdu, ale s chladnou hlavou musím dať priemer. 60%.(4.3.2018)

 • choze
  ***

  Tenhle film pro mě stojí a padá s hereckým výkonem Gary Oldmana. Churchill v jeho podání působí jako nemohoucí, zmatené, mumlající a politováníhodné zvířátko zahnané do kouta, které každou chvíli trefí šlak, a vzápětí zase jako impozantně vitální a umanutě hřímající dědek. Ani nevím, jestli jsem někdy na nějaké postavě tak visel očima, protože mi přišla tak fyzicky přítomná/zahraná.(11.7.2018)

 • - Režisér Joe Wright přiznal, že jedna z nejemotivnějších scén filmu v metru byla do filmu přidána a nebyla podle skutečnosti. Podle svých slov se snažil být historicky přesný především v chování postav. (hendrich6)

 • - Gary Oldman v karavanu při pauze tančil v kostýmu Churchilla jako James Brown. Celý tanec natočila jeho žena na iPhone a klip se stal slavným po odvysílání v Graham Norton Show (od r. 2007). (midgard)

 • - Pred začiatkom práce na filme strávil Gary Oldman rok študovaním života Winstona Churchilla. (belinko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace