Legenda (1985)

Vdaka maskam a kulisam zarucene jeden z naj fantasy filmov vsetkych cias. U nas vydalo Lucernafilm s jednohlasym dabingom a Goldencrown s uz remastrovanou verziou s kvalitnejsim obrazom a plnym nadabovanim.

Halloween (1978)

Kultovy slasher. Som rad, ze som mohol Carpentera vidiet a pocut nazivo na jeho koncerte vo Viedni. Samozrejme nechybal v repertoari ani tento OST.

Temný vesmír (1993)

Viackrat pozicany scifi film z pozicovne vhs, ale rokmi som zabudol nazov. S nazvom Temny vesmir u nas vysli dva snimky. Jeden od Intersonic a tento od Davay. V pamati mi ostala oranzova gebuzina, scena s obnazenym hrudnikom celkom schopnej zenskej a bytost z vesmiru podobajuca sa Votrelcovi. Dejovo aj obrazovo uplny trash, ktory si dnes samozrejme zasluzi oznacenie odpad. No v dobe novootvorenych videopozicovni to bol pre nas dalsi super scifi fim, ktory sa k nam po totalite dostal. Vdaka zan!

Saturn 3 (1980)

Becko, ktore malo v plane udrzat krok s filmami ako Votrelec, ci 2001: Vesmirna odysea. No nestalo sa. Aj napriek krasnym kulisam, poctivym maketam a roznym technologickym vyhravkam sa to nepodarilo. Dej nema tu spravnu dramatickost i ked Harvey Keitel nebol az tak zly. Pripominal mi sexualne nadrzaneho androida z uz spominaneho Votrelca. Robot posobil strasidelne. Celkovo aj s hudbou klasicky "smrad" 70ich rokov (v dobrom slova zmysle). Fanusikom scifi nesmie tento snimok ujst, uz len kvoli tomu super prostrediu vesmirnej buducnosti. Verim, ze keby tento snimok vysiel skor nez velkofilm Ridleyho Scotta, dostalo by sa mu vacsieho uznania. Predsalen bol vydany iba o rok neskor a porovnavaniu sa isto nevyhol.

Vracejí se... znovu (1996)

Po thrillerovej jednotke sa dvojka nesie v duchu klasickych horrorovych 90s. Opat sa jedna o becko, tentokrat s dobrymi maskami a efektami. Gore sceny vyzerali super. Miestami zla kamera mi skor pripominala niektore serialy tej doby. Herci neboli zli, ale chlapci z jednotky boli presvedcivejsi grazli. Urcite sa ale oplati pozriet. Pre tych, ktori maju radi poctive masky 80. a 90. rokov to bude zabavne pozeranie.

Jednou se vrátí (1991) (TV film)

Nepochybne by som lepsie spravil, keby som venoval cas precitaniu tejto Kingovky, nez zabijal cas tymto nie moc dobrym prevedenim. Par dobrych momentov s chlapcami, ktori sa vratili, ale inak nudny beckovy thriller. Tri hviezdy v ramci tv filmov.

Tranceři (1984)

Velmi solidne zacinajuce sa becko, ktore sa z dalekej buducnosti nemuselo preniest do sucasnosti (1985). Pekne scifi efekty a scifi scenar sa postupne prekopli do krimi akcnaku, ktory ma prestal bavit. Skoda. Od tvorcu scifi Crash and Burn to zo zaciatku vyzeralo na riadny scifi ulet. Vela trapnych momentov, ako tancujuca H.Hunt na pogujucom punkovom koncerte, ci samotny "hrdina", ktory by sa viac hodil do nejakeho lacneho westernu. Hudba a prvotna scena mierne podobne Blade runnerovi. V pozicovniach vhs ma to minulo. Mozno keby to vidim v tej dobe, tak dam z nostalgie o jednu hviezdu viac. Takto iba tri v ramci scifibeckovych akcnakov. Prinieslo Video-Spoj.

Běžící muž (1987)

Moja oblubena scifi nakladacka so slabymi kulisami kostymami a maskami..ale ma to nieco, co inym scifi filmom chyba. Paci sa mi, ze uz v tej dobe sa poukazovalo na skodlivost tv,hlupych sutazi ci reklam, ako v Carpenterovych Oni ziji. Arnold v becku, ktore som zral ako decko. Super hudba od Faltermeyera.

Řetězy (1989)

Absolutne nerozumiem hodnoteniu nad 70% a to zeriem becka z tej doby. Nocnou atmosferou podobajuce sa na Utek z NY. Nahanacka o prezitie v prostredi gangov velkomesta. Ale inak nuda. V totoznom roku tocil Pyun svojho Cyborga a v oboch snimkoch je pouzita klasicka string synth budba od Bassinsona.