• Romantický

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Myslím, že od tria Janák-Kotek-Mádl rozhodně nejlepší film, který narozdíl od těch dvouch předchozích zacházel do ještě snesitelných mezí trapnosti.Děj byl sice až příliš absurdní a těžko uvěřitelný, to však vyvážily skvělé (a směšné) hlášky.Na české poměry tam možná bylo až velké množství útěků a honiček, ale to mě právě bavilo.Mádl byl v roli Mártyho dost přesvědčiný (narozdíl od jeho rolí v -ácích).

Tři barvy: Modrá (1993)

Při poněkud kritickém hodnocení tohoto filmu mě napadlo, že nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky.Tento film má toho do sebe hodně, je poutavý, modrá skvěle vykresluje chladnou atmosféru, která se člověku nepříjemně vryje do kůže a hudba je velkolepá, ale film jako celek působí bohužel značně neuspořádaně a bez děje, což kazí celkový dojem.Juliette Binoche ale vskutku předvádí hodně dobrý výkon.

Narušení (1999)

Bezpochyby zajímavý film, jehož prostředí ve mně však bezděčně evokovalo srovnání s Formanovým Přeletem nad kukaččím hnízdem, které jsem shodou okolností viděla nedávno a stále ho mám v živé paměti, a ve kterém Narušení vyšli s poraženeckým statutem.Jolie podává velice solidní výkon a její roli člověk opravdu maximálně věří, i skvělá Ryder stojí za zmínku, ovšem ani tak dobré hlavní představitelky svých rolích nedokáží zachránit táhlost celého filmu a celkovou nedotaženost.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Na kvality prvního dílu nemá ani náhodou.Ubylo vtipu ač směsných scének by se tam jistě pár našlo, Bridgetin nadhled, který jsem tak oceňovala v prvním díle, se vytratil do ztracena, děj poněkud pokulhával, málo Daniela, v podstatě celkem nuda...

Bláznivá runway (1999)

Spokojenému a sebevědomému Nickovi naruší příjezd manželů Bellových rovnováhu, která doteď byla jeho nedílnou součástí v osobním i profesním životě.Russellem, chlápkem, který neumí projevovat emoce, se cítí ohrožený na postu nejlepšího leteckého dispečera, a jediná noc s jeho ženou Mary naruší jeho idilické manželství.Celkem zajímavý námět, film obsahuje i vtipné scénky, ale těch je tu pomálu, atraktivní prostředí přistávací plochy, jenom to zpracování (i přes ta slavná jména) je poněkud pokulhávající a děj je strašně předvídatelný.

Taková normální holka (1999)

Naivní a poměrně milý, leč hodně neoriginální film na tisíckrát omílané téma, kde je v podstatě všechno předvídatelné už od samého počátku, takže náročnost příběhu je zcela nulová.Zach a Laney ale tvoří krásný pár, což film poněkud vyzdvihuje spolu s úžasnou taneční scénou na plese.

Světák (2006)

Film o účastníkovi kurzu sebepoznání, který má nejenom najít sám sebe, ale také zhodnotit svůj dosavadní život.Manželství mu nepřináší to, co by chtěl (a to převážně jeho vinou - což si uvědomuje, ale že by pro jeho záchranu udělal už něco dříve,to ho ani nenapadne), a když se dozví, že ho žena podvedla s jeho vlivným klientem, vyhodí ji z domu.Nenáročné drama, kde se občas zamíchá i prvek komedie, z čehož vznikne poněkud rozpačitá směs, kdy film nemůžete brát vážně.Film, který neurazí ani nenadchne.

Letuška 1. třídy (2003)

Film o splněném snu jedné dívky, která se touží stát letuškou a jejíž plány nečekaně naruší láska.Film,který nenadchne ani neurazí, a z něhož si nic neodnesete vůbec nic - rozhodně se vás osobně nedotkne.Celkem koukatelná milá nuda, kterou vyzdvihuje pouze Gwyneth Paltrow,Christina Applegate a dobře vybraná hudba.

Kruh 2 (2005)

Oproti vynikající jedničce nehorázná nuda, kterou zachraňuje celkem zdařilý a napínavý konec, za který jsem ochotna jednu hvězdičku přidat.Děj nás nemůže překvapit něčím novým, je to pouhá vykradačka prvního dílu, kde vlastně jich všechno bylo řečeno a vyřešeno, že druhý díl v podstatě nemá kam pokračovat.Hlavním tématem se stala Samara a její touha po matce - a že to není téma příliš nosné, o tom se můžeme přesvědčit na vlastní oči.

Stepfordské paničky (2004)

Hodně dobrý nápad, hodně špatné zpracování.Dámy jsou dokonalé, muži elegantní, ale ani to nedokáže zakrýt evidentní nedostatek filmu, jakým je bezpochyby plytký, nudný děj.