Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

Saša Uhlová odvádí perfektní práci investigativní žurnalistky. Ale měla zůstat u psaného slova, protože forma tohohle dokumentu je podle mě odstrašující. Nejde jen o to, v jakých podmínkách Saša žije a funguje, ale její mluvený projev je nedívatelný a neposlouchatelný. Píšete skvěle, Sašo, ale hranému dokumentu se radši vyhněte. I emotivní chvilky v tomhle dokumentu vyznívají směšně (setkání s bývalou kolegyní a její dcerou) - a to je špatně.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Napoprvé mě tahle ničím neoslovila, nevím. Jasně, je tu celá řada vtipných momentů, narážek a vtipů, ale není to nic, co by vynikalo z průměru cimrmanovských her. Možná časem zkusím reprízu, ale zatím se na to nechystám.

Pan a paní Adelmanovi (2017)

Historie jednoho vztahu prodchnutá lehce mrazivými komediálními prvky. Není to tak dobré jako První den zbytku tvýho života, ale i tak tam bylo několik scén, které nedokážu vymazat z hlavy: rodinná večeře, procházka na útesu...

Dalida (2016)

Miluju Dalidiny písničky a zajímalo mě, jaká vlastně byla. V tomhle filmu se to asi úplně nedozvíme, ale i tak se mi to líbilo. Ústřední herečka je fantastická a celé je to perfektně doplněno Dalidinými známými písničkami. Jo, tohle mi hodně sedlo a určitě jsem Dalidu neviděla naposledy. PS: Ještě není konec roku, ale zatím je tohle můj film roku 2017.

Ava (2017)

Ava má během krátké doby oslepnout. Spolu se svou matkou se tedy rozhodnou, že si to poslední léto, kdy Ava ještě zbytky zraku má, užijí. Uf. Na můj vkus tohle bylo hodně přitažené za vlasy a kromě toho, že Ava byla ehm hodně zvláštní, byl zvláštní i její svět. Její matka se chovala jako utržená ze řetězu, "mladík na útěku" byl taky pěknej magor. Všichni byli divní. Škoda, že ústřední hrdina nebyl pes, to by byl aspoň zajímavý film. Ava mě totálně zklamala.

Dámská jízda (2017)

Goldie Hawn očividně přestala stárnout. Alespoň její obličej se o to snaží... A tak celou dobu přemýšlíte, kde všude má Goldie plastiku... Kvůli tomu si pak neužijete bláznivou Amy Schumer, která má věčně trable s chlapama. Je to taková novodobá Bridget Jones. Otázka zní, zda novou Jonesovou potřebujeme... Nicméně Divoká jízda je bláznivá americká komedie z prostředí Bogoty, kterou si klidně můžete pustit v sobotu odpoledne a nebudete litovat. Vyšší ambice film nemá. Jo a duo Joan Cusack a Wanda Sykes - to je fakt třída!

Krajinou domova (2014) (seriál)

Krásný seriál a nádhernými záběry české krajiny - hory, řeky, louky, pole... To vše doplněné příjemnou hudbou, skvělým vypravěčem (oba jsou skvělí) a myšlenkou, že doma je krásně. Jo, zní to jak z reklamy, ale tenhle seriál se hodně povedl a já se na něj ráda koukám.

Vražedná přání (2017)

Tyhle tajemný skříňky, které jsou začarované a plní přání, mě baví. I tahle mě bavila. Ačkoli bylo trochu bizarní, jak Clařin otec projíždí konťáky... Ale jasný, rozumím, nějak se tam ta skříňka dostat musela. Jakmile si Clare začne přát, hra se rozjíždí a je k nezastavení. Film skvěle zachycuje marnivost mladý holky a vůbec vztahy mezi spolužáky - nemáte ani pocit, že koukáte na horor, nebýt těch důsledků, které jsou s přáními spojeny. A pak to předposlední a poslední přání... Wau! Tvůrci se s tím porvali skvěle a musím říct, že jsem byla napjatá do poslední vteřiny. PS: Není to klasický horor s litrama krve, vřeštícíma nandama a lekačkama. Je to takové míň děsivé a spíš napínavé.

Kafe & Cigárko (2017) (seriál)

Roztomilý seriál o tom, jak to mají české herečky těžké. Neurazí, nenadchne, místy je to i vtipný. Myslím, že tímhle seriálem snad rozruch kolem Kafe a cigárka skončí, protože víc z toho tématu už asi vytřískat nejde.

Smrtihlav (2017)

První půlka ze života Reynharda Heydricha mě bavila. Rosamund Pike ztvárňuje Linu velmi přesvědčivě a sugestivně. Ten pohled, který jí pořád zbývá po Zmizelé, je prostě něco, co člověka přitahuje. Jenže jakmile do prostoru plzeňských Alp seskočí dva kluci Gabčík a Kubiš, jde to celé do háje. Nevím, jak film funguje na nečeského diváka, ale za mě bylo všechno špatně: smrt Morávka, výslech Ati Moravce, bitva v kryptě. Je to takové plytké, spousta věcí tam neznalému divákovi musí unikat... Tohle je rozhodně nejslabší film, který se zabývá tématem atentátu na Heydricha. U mě pořád vítězí Sequensův Atentát z 60. let.