Teče tudy řeka (1992)

Tenhle film je pěknej na pohled, má dobrou atmosféru i obsazení, příjemnou hudbu. Ale chybí tomu pořádnej příběh. Škoda. 65%.

Sametoví vrazi (2005)

Tak až na poslední celkem natahovanou a nudnou půlhodinku hodně slušnej českej thriller. O to víc lákavější a zajímavější je, že to není vymyšlený a tvůrci se relativně přesně drží faktů bez velkých přeháněk, jak to u příběhů podle skutečných událostí většinou bejvá a který maj na sobě pravdy co by se za nehet vešlo. Dlouhý je super a Dolanskýmu role magora taky sedla. 74%.

DREAM TEAM – Mistři dílny (2022) (pořad)

Tak na tohle jsem se hodně těšil, bohužel o to vetšího zklamání jsem se dočkal. Takže: Kotka mám rád, ale o kutilství ví očividně velký kulový, takže špatná volba. Výzvy jsou k smíchu, (jako postavit věž z kostek??!!, to jako vážně??!!) takže asi tak pro pětiletý děcka. Něco se přiučit nebo okoukat není možný, je to samej třísekundovej střih a na ruce soutěžících záběry minimální. V soutěži se jenom mele, půlka lidí arogantní, sebestředný a nesympatičtí blbečci. Veřejný vyřazování totálně na hovno, tys vyřadil mě, tak já ti to teď vrátim! Zkusil jsem ještě druhej díl, ale příští tejden na to už seru. Pro mě nepřínosnej pořad totálně vo hovně 20%.

Nestyda (2008)

Typicky pražsky bezstarostnej film. Asi tak z 20ti% bych chtěl bejt pražák jen kvůli tomuhle...a ze zbylejch 80ti jsem rád, že jsem maloměstskej buran. Českou tvorbu mám rád, i když to není bůhvíco. 70%

Vybíjená (2015)

Tak na druhý shlídnutí už to k mýmu příjemnýmu překvapení až takovej průser jako poprvý není, ba naopak, celkem slušná konverzačka, několik časových rovin dobrý a Simona i její mladší verze...nádhera. 65%.

Osada (2021) (seriál)

Prvních pár dílů teda celkem slušná bída. Křečovitej humor mi nedovolil se zasmát a jen díky dlouhý chvíli jsem se sledováním neflák a i když se to zlepšilo jen lehce, dokoukat se podařilo. Pár herců mi tu vadilo, většina v pohodě, obzvlášť vynikající šlechtic Dulava. Scénář je odfláknutej a chování postav často dost hloupý. Jsem taky chatař, tak jsem myslel, že mě Osada vezme za srdce, ale bohužel...pro mě jen slabej průměr. 45%.

Uprchlík (1993)

Napínavej a vůbec celkově skvělej film od začátku do konce a to hlavně zásluhou ústřední dvojky. Obzvlášť Jones je tu ostrej jako břitva 90%.

Pražská 5 (1988)

Po první povídce jsem vypnul. Některý věci mi zkrátka hlava nebere... Edit: Tak mi to nedalo a ještě jsem to s Pětkou zkusil. Karlštejn 20%, Bersi 0%, Večírek 10%, Barvy 5%, Brigáda 40%. Tato forma umění jest pro mě (krom brigády) naprosto nestravitelná. 15%.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Chápu, že mladší generaci se to líbí, bohužel já do cílovky nepatřím. Animačně je to super, dějově taky, nechybí flashbacky a postupný vysvětlování a zasvěcování diváka do příběhu. Mě tu ale vadily dvě věci. Jednak jsem nebyl schopnej absolutně žádných emocí, natožpak se ztotožnit nebo porozumět postavám, takže mi bylo úplně jedno kdy kdo vykápne a hlavně (a to je důvod, proč jsem to po šesti dílech vzdal), neskutečná uřvanost všech a za všech okolností. To jsem prostě nedával a jen kvůli tomu jsem musel přestat sledovat. Za mě nesnesitelnej prvek jinak slušnýho seriálu. 65%.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tenhle film mám moc rád, a to hlavně kvůli hlavní dvojce. Katherine je tu tak úžasná... 80%