Drive (2011)

Drive jsem viděl před šesti lety a tehdy mě po velkém očekávání dost zklamal. Teď, s odstupem času jsem se rozhodl dát mu druhou šanci. Bohužel ani tentokrát mě nepřesvědčil. Pro mě jedna velká nuda. 50%.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Krásný film vyprávěný ve dvou různých perspektivách, který mě vždy vrátí do těch hořkosladkých časů prvních lásek. Myslím, že snad jen necita se v něm neuvidí. 87%.

Stranger Things (2016) (seriál)

Kdyby se udělovaly Oskary za casting, tak tady by to byla tutovka. Úžasná retro série, která kdyby se natáčela v 80' letech, nemohla by být snad skutečnější. Napínavé, děsivé, nečekané, prostě "tubulárně kulervoucí".93%.

Deadpool (2016)

"Jestli je Tvá levá noha Díkůvzdání a pravá jsou Vánoce, smím tě navštívit mezi svátkama?" Vulgární, nechutné, nedospělé, beďarové vtipy. Bál jsem se, jestli je se mnou všechno v pořádku, když si libuju v tomhle stylu humoru, ale jak se tak dívám, je nás 81% většina. Takže asi jo :-). Jedinečně šťavnatý komiks s parádním soundtrackem a skvělým Reynoldsem patří rozhodně mezi nejoriginálnější a nejlepší Marvely. 92%.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Moc monotónní, málo barevné, často nudné. Přiliš mnoho zbytečných a nic neříkajíicich scén a naopak málo těch důležitých, které dělají rekonstrukci rekonstrukcí. A myslim, že právě u filmu tohoto typu s předem daným koncem se něco jako rekonstrukce dá očekávat. 60%.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Pozor spoiler! Nejsem moc na válečné filmy, ale tohle mě dostalo. Na jednu stranu je super, že je to podle skutečnosti, na druhou to filmu bere plusové body. Kdyby nebylo, mohl by tam Doss zůstat a to by pak bylo něco... 88%.

Bezva ženská na krku (2016)

Příjemná oddychovka. Dlouho jsem si u filmu takhle nerelaxnul. Po většinu času jsem s přiblblým úsměvem nasával tu opojnou vůni venkova a s velkou radostí si užíval hlavně Ondřeje Vetchého, kterému role sedla jako prdel na hrnec a který mile překvapil. Film sice lehce nadprůměr, ale za kladný náboj dávám hvězdu navíc. 73%.

To (2017)

Objednal jsem si karbanátek a přinesli mi steak. Super napínavá podívaná se skvělou dobovou atmosferou a s herci, kterým jsem uvěřil. 87%.

Dunkerk (2017)

Nevim, možná jsem to nepochopil, možná to neni můj šálek kafe, ale nijak zvlášt mě to neohromilo. Je fakt, že to nakonec vygradovalo do celkem slušného finále, ale ani přesto jsem se po celou dobu filmu vubec nenechal vtáhnout do děje, ani nepociťoval jakoukoliv empatii vůči hercům. Ti jsou mimochodem naprosto v pořádku, podívaná také velkolepá, ale celé je to jakési takové nejaké neosobní. Popravdě, ve střehu mě držela jen úžasná hudba. Celkově povedené , ale je to film, který už asi nebudu potřebovat vidět znovu. 76%

Po strništi bos (2017)

110 minut utrpení. Po prvni půl hodině čekání na to, až se to rozjede, jsem to vzdal a čekal už jen na to, až to skončí. Film je bez příběhu a pro mě bohužel i bez jakékoli atmosféry. Mé zklamaní dovršil Ondřej Vetchý, který stojí v čele už tak celkově nešťastně zvoleného castingu, obzvláště pak u malých herců. Navíc je tu tentokrát bohužel i pan Svěrák :-(. 40%