Život (2017)

Tak je zpátky! Jen o 40 let mladší, o něco silnější a o dost chytřejší. I přes absenci originality je to celkem slušná podívaná, obzvláště pak konec (i když poněkud předvídatelný), je tak zoufale krutý, že z toho skoro až mrazí. 75%.

John Wick 2 (2017)

Opět klasická střílečka, jen o poznání lepší něž jednička. Mnohem zajímavější scénář, skvěle natočené akční scény, drsné, otevřené finále, ale především naprosto fantastická hudba. V tomto žánru patří Wick rozhodně mezi špičku. 82%.

John Wick (2014)

Dobrý to bylo, nemůžu říct že ne, má to celkem slušný soundtrack, Keanu neurazil, ale taky ani nijak zvlášť nepřekvapil a první půlka pro mě byla bohužel zajímavější než ta druhá. Ne že bych se nudil, jen mi chybělo takové to šponování kolem žaludku co bych čekal. Pěkné, ale až moc tuctové a předvídatelné. Ale nakonec-je to akčňák, tak co bych vlastně chtěl. 72%.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Výrazný seriál (nikoliv však svou nadprůměrností),který neminul snad nikoho z československé generace. Seriál, který by,nebýt několika dílů které ho proslavily jako třeba Studna (která mimochodem kromě závěrečného pětiminutového flashbacku nestojí za nic)nebo Mimikry, nejspíš dávno upadl v zapomnění. Najdou se tam ale i opravdu slušné příběhy, jako třeba Kvadratura ženy, diky nimž... 55%.

Útěk z Absolomu (1994)

Mám rád tenhle typ filmů z blízké(teď už hodně blízké) budoucnosti, obzvláště když se to zapasuje do vězeňského(i když tady ne úplně čistokrevného) prostředí. Filmu nechybí napětí ani akce a obě hlavní postavy odvádí výbornou práci. Útěk z Absolomu se mi líbí dnes stejně jako tehdy v 90'. 80%.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Ano, přiznávám, jsem vinen! Také jsem to sledoval. Byl jsem mladý, hloupý a tak slabý:-(. Ale na mojí obranu, dříve to taková tragédie nebyla, bylo to tak na 2 hvězdy:-). Za poslední rok jsem se ze zvědavosti podíval asi na 3 díly a teď je to teprve humel první kategorie. Hanba hercům, kteří se k takovýmto věcem nestydí propůjčit. 5%.

Na hraně zítřka (2014)

Skvěle natočená, lehce zábavná sci-fi, vizuálně vyladěná do nejmenšího detailu. Tom i Emily naprosto dokonalí a nápad, i když není úplně prvotní, na mě i přesto působí nenásilně, neokoukaně a vcelku originálně. 92%.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Zběsilá jízda vyprahlou pouští mi nedala ani na chvíli oddechnout. Její strhující tempo od začátku až do konce přineslo po delší době akční nářez, který mě plně uspokojil. 95%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Abych řekl pravdu, ze začátku mě to vůbec nebralo. Příliš mnoho postav, moc dějových linií. Trvalo mi snad celou první sérii, než jsem se v tom klubku vztahů trochu zorientoval. Ani akcí to nijak zvlášť nepřekypovalo, jen spousta řečí a sexu ;-). Seriál se pak naštěstí začne pozvolna rozjíždět, až dosáhne skutečného vrcholu. Ten zmatený a vlažný start však nejde opomenout. 84%.