Halloween (1978)

Halloween jsem měl vždycky za špičku ve svém žánru, ale až nedávno jsem se dostal k jeho shlédnutí. Teď už vím, že to byla chyba. Mohl jsem dál žít ve sladkém nevědění. A věk tohoto výtvoru nejde brát jako polehčující okolnost, není to trikový film! Třetí slabou hvězdu dávám jen za zvuk. 50%.

Vertical Limit (2000)

Na filmu jsem byl začátkem století v kině. Od té doby jsem ho viděl tak 8x řekl bych, ale v akčních scénách jsem stejně vždycky pořád napjatej jak struna. Ano, jsou tam přehnaný pasáže, ale to v Cliffhangerovi taky (mimochodem výbornej) a prochází mu to. Vertical by si zasloužil lepší hodnocení:-(. 77%.

Láska na kari (2014)

Vařím špatně, vařím nerad! Avšak filmy o vaření mi většinou nevadí. A ani tenhle není vyjímkou.73%.

Bohouš (1968) (TV film)

Jen při myšlence na Bohouše se mi okamžitě vybaví ty Silvestry strávené doma s rodičema, když jsem byl ještě malej kluk. Moc příjemná vzpomínka :-).87%.

Jádro (2003)

Celkem dobrá myšlenka. Zpracování sice už trochu pokulhává, ale i tak to vždycky rád skouknu když to dávají. 74%.

Saw: Hra o přežití (2004)

Když jsem tenkrát před lety strčil dvd se Saw do přehrávače, vůbec jsem netušil o čem to je a co se bude dít. Ty pocity mi zůstanou zakouslý v hlavě už asi napořád. Těch 100 minut jsem koukal s otevřenou hubou a hltal to, co jsem do té doby neznal. Po těch létech už mě to" zas až tak nebere", ale tenkrát poprvé...to byla panečku jízda! 84%.

Gran Torino (2008)

Nikdy se mi Eastwoodovy filmy nijak zvlášť nelíbily, ale tohle je opravdu moc. Nejspíš to mám v hlavě nastavené jinak, ale u Gran Torina jsem ani po opětovném shlédnutí nenašel nic, co by mi dávalo důvod alespoň trochu víc se přiblížit k jeho podle mě tak nepochopitelně premrštěnému hodnocení. 60%.

Fair Play (2014)

Hodně pravdivý kousek o tom, jak to chodilo ve vrcholovém sportu v dobách ještě nedávno minulých, kdy olimpionici končívali ve fabrikách jen proto, že nesouhlasili :-(. Velice povedené. 80%.