Zlodějka knih (2013)

Film v podstate o ničom. A to doslova. Názov je vehementne zavádzajúci (ale na tom by ani nič tak nevadilo), no samotné pozeranie tohto snímku ma nudilo čoraz viac a neprestajne ma obletoval pocit, že sa pozerám na film z druhej svetovej vojny určený veku 9+. Malo to aj svetlé momenty, resp. svetlé záblesky, ktoré sa len ligotali a nakoniec aj tak zmizli vo vzduchoprázdne. Potešil aj jemný humor na tému Hitlera, no to len potvrdzuje moje predchádzajúce tvrdenie.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Vcelku priemerná romantická komédia, ktorá zaujme dosť sexuchtivým obsahom a vtipnou prezentáciou.

Noc hrůzy (2011)

Fajná jednohubka, Colin Farrell a David Tennant boli super. Vcelku pobavilo.

12 let v řetězech (2013)

Veľmi silná dráma, ktorá chytí za srdce a svojou surovosťou len utvrdí pocity. Určite jeden z filmov, ktorý zostane v hlave aj dlho po dopozeraní.

V cizí kůži (2011)

Film zapasoval môjmu aktuálnemu apetítu na filmy - pobavilo, malo to význam, celé to príjemné gradovalo.

Zkažená úča (2011)

Dosť zvláštny vývar, ktorý nemá absolútne ani námahu vás rozosmiať. Jednoducho si len tak odsýpa a je mu jedno, ako na to divák zareaguje. Asi tak to na mňa pôsobilo.

LEGO® příběh (2014)

Povedal by som, že jeden z najviac inovatívnych animákov za poslednú dobu. Nápadité spracovanie, podarené vtipy na rôzne popkultúrne fenomény a vcelku zaujímavý príbeh až na tú real life vsuvku bez ktorej by sa to beztak zaobišlo.

Koupili jsme ZOO (2011)

Úplne atmosférický film. Až sa divím ako to na mňa vcelku pôsobilo, proste to bolo neskutočné, čo s človekom dokáže spraviť dokonalá hudba od Jónsiho. Keby nebolo jeho, tak celý charakter filmu stratí čaro a nie je tým, čím je. Poklona pred tým človekom, čo sa rozhodol vybrať práve takýto hudobný doprovod.

Red Dog - psí legenda (2011)

Perfektná dráma s bohatým komediálnym obsahom. Naviac zaočkované austrálskou bláznivosťou.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Tento film vôbec nefunguje ako film. Príbeh to nemá absolútne žiadny a dobré scénky sú často striedané s nejakými patetickými vsuvkami. No keď to už človeka rozosmeje, tak poriadne.