Na nože (2019)

Celej film jsem byl v napětí a čekal co a jak bude dál. Herecký obsazení super. Závěr filmu bez chyby. Taky je to možná tím že jsem zas tolik murder mystery filmů neviděl ale tenhle byl pro mě rozhodně něčím originální.

Den díkůvzdání (2023)

Bohužel trošku zklamání. K filmu jsem šel s tím že to má rating 18+ a že to má být celkem brutální a kdybych tyhle očekávání neměl tak by mě možná ten film ani tak neurazil ,ale tohle byla fakt průměrná slabota. Ten gore tam sice byl ale bylo to neuěřitelně laciný a kýčovitý, ze všech smrtí mě zaujala možná tak jedna. Začátek filmu ušel s black friday, a konec filmu mohlo být mistrovský dílo ale Eli Roth asi zapomněl jakej rating ten film má a držel se dost zkrátka. Tolik promarněnýho potenciálu. Uvařil jednu ženskou, ze který si ani nikdo neukousnul, krev místo vína, kterýho se nikdo nenapil. Ve finále mimo to byla jen jedna smrt a ještě dost trapná. Zabiják IQ tykve, nebyl tam pomalu jedinej kill kdy by mu někdo nezdrhnul, nemluvě o tom, že se umí teleportovat. Ostatní postavy taky inteligencí nepřetékaly a sympatický taky nebyly, jedno debilní rozhodnutí za druhym a to ne jen co se týče utíkání před zabijákem. Některé postavy si 100% zasloužilo umřít ale nestalo se to jelikož byl zabiják až moc neschopnej. Co filmu dám, je silný začátek který mě dost bavil, to že jsem neodhadl kdo bude zabiják a začátek finále byl taky dost silný, kdy už jsem se těšil jakej masakr a nechuťárny se rozjedou. Bohužel hned po upečení "krocana", to Eli Roth rozjet zapomněl. Spousta mrtvol bylo jen pro efekt a ve finální hostině nehrály vůbec žádnou roli, nemluvě o tom, že skoro všichni z těch co zabiják chtěl zabít nejvíc, vůbec nezabil. No, žádnej horror od Rotha nebyl dokonalej, ale tohle je za mě asi zatím jeho nejslabší tvorba.

Marvels (2023)

Lepší než jsem čekal, akce za mě dost dobrá (většinou), záporák neoslnil ale ani to nebyl ten nejhorší z marvel repertoáru a ta herečka se mi líbila. Ani hromada koček nebyla nakonec taková komediální tragédie jakou jsem čekal. Co mi na filmu dost ubíralo byla právě chemie třech hlavních postav, kterou ostatní spíš chválí... No mě spíš většina jejich interakcí přišla trapná až k nevydržení. Pár dobrých momentů mezi sebou asi měly ale bylo jich minimum. Captain Marvel a Brie Larson je v tomhle filmu mnohem snesitelnější než v prvním filmu a nebo v Avengers takže to je taky plus. Celkově jsem si film užil ale byl tolik proplétaný tou špatnou chemií a dialogy že tomu musím dát velmi slabý 4 hvězdičky a je možný že to ještě v následujících dnech nebo týdnech přehodnotím a snížím to na 3

Pterodon: Mladí a neklidní - Vzestup a pád série Vietcong (2023)

Vietcong 1 je moje srdcová záležitost, od singleplayeru s legendárním tutoriálem až po neméně legendární multiplayer. Z týhle hry mám unikátní zážitky který se nikdy už v jiný hře opakovat nebudou a proto mě tolik uchvátil tenhle dokument který jsem nevěřil že někdy uvidím protože většina lidí si spíš všíma herní série Mafie než Vietcong, ale nakonec jsem se něčeho takového dočkal. V dokumentu jsou hodně zajímavé informace, nejvíc mě asi dostal vznik ikonické hudby která se dá slyšet v hlavním menu hry.

Antikrist (2009)

Tenhle film mě vzal na trip a to jsem si ani nemusel nic dát...

Rychle a zběsile 8 (2017) odpad!

Byla to sice nesmyslná zábava jako většina ostatních dílů a za to samotný bych klidně dal 3 nebo 4 hvězdy ale ten absolutní disrespect Eleny v tomhle díle nepřekousnu. A to že ani nezpochybňovali, že se najednou hned zas otočil na stranu dobře se mi taky extra nezamlouvalo.

Ken Park (2002)

Místy až zvláštně wholesome film, čekal jsem víc deprese. No, na Kids to bohužel nemá.

Kmen (2014)

Rozhodně unikátní zážitek, viděl jsem i s anglickým komentářem s režisérem. Líbilo se mi kolik z toho filmu bylo "skutečný". No nicméně i tak jsem většině nerozuměl a příběhu jsem se držel jen tak tak. Kvůli tomu asi ani hvězdu neberu ale je pravda že film si mě neudržel 100% času a choreografie rvaček na mě byla bohužel až moc umělá.

The Farm (2018)

Hlavní hrdinka mi byla tak nesympatická, že jsem doufal že z ní tu dojnou krávu udělaj. Jo a herecký výkony ubohý (zvlášť od hlavní hrdinky)