Kung Fury (2015)

Blbost, ale sakra zábavná blbost. Na práci animátora výborný počin. Připomínka devadesátek jak sviňa!

San Andreas (2015)

Efekty výborné jinak slátanina. Na druhou stranu pořád lepší než 2012

V mysli vraha (2015)

Pořád jsem si říkal,kdy se to rozjede a ono nic. To "nadpřirozeno" se mi tam vůbec nehodilo, spíš mě to po půl hodině filmu víc a víc štvalo. Jako plus beru důvody, které mi u vraha ani nevadily, docela mi to přišlo "sympatické", ale i tak dopadlo jako průměrný thriller. Pokračování Sedm se opravdu nekoná 55%

Annabelle (2014)

Obrovský potenciál vražedné panenky totálně zazděný... celý film jsem čekal,že se panenka aspoň pohne a ono ho..no :(

Co jsme komu udělali? (2014)

Tenhle film má pro mě dvě roviny. Jedna komediální u které jsem se velmi zasmál. Po dlouhé době kvalitní francouzská komedie. Bohužel je tu druhá rovina řešící migraci,která mi jde velmi proti srsti. Už jen to,že si jdou Číňan, Žid a Muslim zazpívat do kostela vánoční písně je pěkná sračka! Upřímně jsem filmové rodiče dost litoval. Přijde mi to jako jedna velká "reklama" na milující frantíky ke zbytku světa,která jim z Francie dělá žumpu. Druhý díl této komedie pojednává o tom,že se právě migrantské postavy rozjedou do své domoviny a milující frantíci se je snaží přesvědčit ať zůstanou ve Francii,že to je nejlepší země na světe... No pardon,jdu blít. Stačí zajet do Francie nebo se zeptat rodilých Francouzů co jim tato migrace přinesla, zase taková komedie to nebude. Dostal režisér pokyny přímo od fr. vlády nebo Makarona tohle natočit??? Ukázat světu,že se vlastně nic neděje a všichni jsou spokojení tolerantní lidé??? Po stránce komediální super film, pokud bych to bral jako parodii na situaci ve Francii, ale z tématu jsem znechucen. Kupodivu musím souhlasit s komentářem od Verbala a to nedělám často. 3 hvězdy za fóry a skvělého Claviera.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Bezpochyby scénaristicky nejslabší díl série, ale zas tak tragicky jako zdejší ufňukánci, pardon experti bych to neviděl. Další "nové" xichty a plno skvělé akce, která stále baví. Nábor nováčků mě sice moc nebral a byla to "nejnudnější" část filmu, ale jako protiváha důchodců neurazilo. Pořád mi tenhle projekt servíruje to co mě od začátku baví, víc a víc postav a pořádnou porci dobré akce, takže není proč být nespokojen. Samozřejmě to mohlo být v mnoha ohledech lepší, ale překoná to i spoustu dnešních akčňáků tak proč se hned vztekat. S chutí si počkám na závěrečnou čtvrtou tečku.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Charismatičtí herci, zajímavé akční scény, dobrý anglický humor. Odlehčená "bondovka", která neurazí. Mě to bavilo a baví opakovaně. 5*

Paddington (2014)

Z počátku jsem byl k tomuto filmu dost skeptický. Postava medvěda se mi moc nelíbila a jeho podoba už vůbec ne, navíc filmy proplítající skutečný svět a animovanou postavu (ještě k tomu mluvící zvíře) mě nikdy moc nebrali a dost často narazí. Radši klasickej animák. Už ta nereálnost mi vadí,ale potom co mě dcera vytáhla do kina na druhý díl řekl jsem si,že to prostě přejdu jako třeba v případě Králička Petra a podobných filmů a zkusím to přežít a docela jsem byl mile překvapen. Hned po shlédnutí dvojky jsem si doplnil i jedničku,která se mi líbila sice o trošku méně nebo spíš mi přišla míň komická, ale celkovej dojem z filmu z tohohle ranku docela v pohodě. 70%

Strážci Galaxie (2014)

Hodně to zkrátím..za mě zatím asi nejlepší film podle komiksu!!! Výborné obsazení,dobré efekty,nenucenej humor a přitom výbornej. Super záporák a ponoření do Marvel Universe sedlo výborně,prostě 100% zábava

Temný případ (2014) (seriál)

První série výborná, skvěle zahraná, tajemná, prostě super. Druhá série jednoznačně nejslabší. Zajímavý herci, ale jinak nepřehledné, moc jmen co se pletou, linky "hrdinů" vás moc neberou a nakonec když začnete fandit Farrellovi tak zařve... Třetí série napravila reputaci, ale na jedničku neměla. Celkově povedený seriál ****