Zombieland: Rána jistoty (2019)

Rána jistoty, jak se dalo po jedničce čekat. Takže se nic zásadního výrazně nemění, ale úplná kopie to také naštěstí není. Příběh samozřejmě zůstává "nenáročně zábavně přepálený", jak se také pro podobný druh filmu sluší. Úvodní titulky jsou opět velmi originální a to (tentokrát) včetně loga studia, navíc výběr hudby k nim trefný. Změna je snad v celkovém pojetí totiž zombie tu samozřejmě jsou, dokonce více druhů (Homer s motýlky nejlepší), ale celkově mám pocit, že se vlastně zas až tak moc neřeší. Mnohem větší prostor dostávají postavy jejich život a především hlášky, narážky... prakticky na nich je postaven celý děj. Proto snad nepřekvapí, že většinový prostor dostává (a když nedostává, stejně si ho ukradne) Woody Harrelson. Co už možná překvapí, je dokonale růžová Madison z mrazáku v podání Zoey Deutch. Právě společně scény těchto dvou jsou ty nejlepší! A dál? Samozřejmě pacifisti, žádné zbraně, za to spousta pochopení, v Zombielandu něco neočekávaného. Každopádně škoda věže... ale využit se musí co je po ruce. A Bill Murray? Ano! 75%

Terminátor: Temný osud (2019)

Za mě trailery nelhaly další z řady zbytečných Terminátorů, z řady, do které tento prý nepatří. Dobrá, ale to by se musel podařit alespoň naprostý základ, napojení na kultovní dvojku a ten tedy nevyšel ani náhodou. Ono šroubovat něco na jasně uzavřený děj, vymýšlet nemyslitelné a navíc to brát celé vážně? Jasně, já se tímto "bavil". Alespoň jedno podvojkové Terminátory spojuje a drží nad vodou, tím je samozřejmě Arnold, i tady jasný tahoun děje. Linie s ním (samozřejmě až na ono napojení) špatná není, dokonce v ní funguje i vtip. Dle očekávání je tahounem i v ne úplně špatných (ale kýčovitých) akčních scénách... takže sázka na tři necharismatické a ve většině případů nehrající ženské hrdinky nevyšla. Na tak ohlašovaný film trochu málo, škoda. 50%

Rodinný film (2015)

Velká škoda nedotažených scén, či témat... Rodinný film toho chtěl říct mnoho, neřekl téměř nic. Téměř, protože alespoň jedno z mnoha témat smysl má, je jim samozřejmě trosečník Otta, zvířecí hrdina jehož příběh svou silou opravdu dostane. "Boj" s pro něj cizí přírodou byl úchvatně natočen a zahrán. Pes či psi zde jednoduše strčí do kapsy až překvapivě nevýrazné herce. Mám pocit, že jindy jména zaručující výborné výkony hrají na půl plynu, jakoby z nich to maximum Olmo Omerzu nemohl dostat. Za to se psy se mu či štábu povedlo nemožné, opravdu klobouk dolů. Výborná je také kamera Lukáše Miloty, což už jsem lehce zmínil. Ale na "seveřany" to ještě zdaleka nemá, každopádně co se českého filmu týče vítaná změna a snad krok k lepšímu. 55%

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Úvodní scéna s vojenským poslem je nezapomenutelná! Kdyby byl film natočen celý v podobné atmosféře, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Na jistě minimální rozpočet jsou kulisy docela slušné, lokace natáčení velmi dobré a efekty? Dnes úsměvné, ale vzhledem k době vzniku a především tomu rozpočtu, celkem ucházející... dobře, občas ucházející. Když jsou Screamers žánrově postapokalyptickým thrillerem, jsou nejsilnější! Naštěstí tomu tak je ve většině filmu, kde skutečně fungují vtipy, hororové momenty a prostá "realita světa"... horší je to jenom s hereckými výkony, ale co už. Je velká škoda, že film u tohoto žánru nezůstane do konce, tam totiž přijde velký obrat a čas na romantiku, protože i do tohoto světa se hodí. A vlastně proč ne, jenom by to muselo být všechno úplně jinak, než je. 45%

Go (1999)

Teenagerské odlehčené, ale stále svým způsobem své... no, každý už ví co. Nejdůležitější je stejně slovo teenagerské, protože v této kategorii Go jasně autem poráží, nebo do kufru zavírá co může a je tomu tak dodnes. Technická stránka filmu je výborná, hudba pečlivě a trefně vybraná, k ní často ruční kamera, která obzvlášť v Las Vegas vtáhne do děje! Herecky taktéž velmi dobré! A nejlepší příběh? Samozřejmě Las Vegas a noční naháněčka! 70%

Katie se loučí (2016)

A to to při troubení vlaku vypadalo tak idylicky. Katie je velmi naivní, vždyť stačilo málo, mít normální vztah s matkou, přesněji se o ni přehnaně nestarat, mnoho špatného by se jí tím vůbec nemuselo stát. Každopádně podobných příběhů se jistě neděje zrovna málo a tak je dobře, že se do zfilmování jednoho z nich Wayne Roberts pustil. Navíc Olivia Cooke je v roli Katie výborná, prakticky okamžitě jsem s ní soucítil a prožíval. Nebylo to jen herectví, ale i její vzhled... do role femme fatale řekl bych ideální, tak třeba někdy v budoucnu. Film prakticky nemá vyloženě slabé místo, ovšem scéna znásilnění a následujícího dění, je něco nepopsatelného! 80%

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Hlavně kvůli digitalizované verzi jsem si dal po letech další opakování. Ta vyšla na výbornou, klasická pohádka v této "nové podobě" zaujme ještě více. Snad největší rozdíl je patrný v kostýmech a zářících interiérech zámku, barvy jsou opravdu fantastické. Kameře celkově digitalizace pomohla, záběry na zimní krajinu ožily, cválání koně ve sněhu za zvuků (opět dobře slyšitelné) hudby, jsou jednoduše dokonale pohádkové. Přesto Tři oříšky nepovažuji za naši nejlepší pohádku, mám z nich pocit jakési uspěchanosti. Navíc ani herecky příliš není na co koukat, jedinou a samozřejmě zásadní výjimkou budiž Libuše Šafránková. Ostatní herci měli většinou dost málo prostoru (zase ta uspěchanost), nebo prostě nezaujali. Scéna plesu je ovšem výborná, zde funguje vše jak má, především ten humor. 70%

Love, Death & Robots - Na Sonnie si nepřijdete (2019) (epizoda)

Až příliš postavené na velmi slušné animaci a snad i zvuku. Ale dál? Dál nic. Příběh dopředu lehce odhadnutelný, dialogy otřesné a scéna zápasu zbytečně dlouhá. Každopádně chápu, že v dnešní době může být právě tento kraťas tím nejlepším. Hold nejsem cílovka. 65%

Love, Death & Robots - Doba ledová (2019) (epizoda)

Příběhově už docela okoukané, navíc ani tohle zpracování nepřináší nic nového, krom pěkného vizuálu a několika lehce vtipných momentů. Závěr ale velmi slabý, chtělo to něco víc. 55%

Love, Death & Robots - Za souhvězdím orla (2019) (epizoda)

Animace bere dech! Přemýšlím, co všechno, nebo přesněji kdo všechno vlastně je "skutečný"? Zde "zbožňovaná a zároveň nenáviděná" sexuální scéna tam prostě je a svým způsobem má i nějaké to opodstatnění... minimálně to, o které jí zřejmě šlo. Výborná je hudba, ale především právě ten příběh a jeho depresivní temná pointa! Škoda, že tento kraťas není pilotem seriálu. 80%