Poslední žoldák (2021) odpad!

Na začiatku som si myslela, že udelím jednu celú hviezdu za to, ako JCVD čakal pripravený medzi dvoma stenami a držal sa nohami. To by ale nemohol byť zvyšok filmu korunovaná debilnosť, pri ktorej by ste si radšej sypali soľ do otvorenej rany ako dopozerať to. Neviem kde soudruzi udělali chybu. Teda vlastne viem, v prípade tohto počinu všade. Ak aj došlo počas pozerania k nejakému smiechu, tak to bolo z čistého zúfalstva a nie z dôvodu, že by to bolo vtipné. Proste celé zle.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Nuž akoby som to…malo to byť minimálne o 45 minút kratšie. Ku koncu som už zrejme viac dúfala nech sa to skončí, ako sledovala film. Ja rozumiem, že snaha tam bola, a aj peniaze, lebo to vyzeralo fakt premakane. Ale chýbalo tomu niečo, čo by dodalo šťavu. Žiaľ. Ale, nie je všetkým dňom koniec a nabudúce sa možno ruskej kinematografii zadarí lepší kúsok…

V utajení (2017)

A mne sa to páčilo. Slušne to odsýpalo, malo to myšlienku a ako správny filmový neznalec som až do poslednej chvíle nevedela, kto za tým celým je. A áno, bolo to šokantné, lebo toto sa proste nerobí. Že? Trocha som bola aj smutná z toho, aký chujko sa vykľul z Orlanda (mi bol zo začiatku dosť sympatický ako opral ujovi hlavu v práčke), ale ako sa hovorí - karma si ho našla. Rotvajler sa asi Karma nevolal, ale našiel si ho tiež. Nuž, poučenie - neser uja čo má dvoch ozrtuných chlpáčov a vyzerá že len včera vyšiel z basy…

Strážci Galaxie (2014)

Pomenovať alebo opísať túto kombináciu stvorení sa zrejme ani nedá. Každý z nich má svoje top, pre ktoré ich budete milovať. Strážcovia Galaxie sú nekompromisne najvtipnejší z celého marvelovského sveta. Rozhodne veľmi obľubujem Groota - on je proste...no jednoducho je to hovoriaci strom a je dokonalý. A vôbec nevadí, že má obmedzenú slovnú zásobu, je to proste Groot. Ale ako som už hovorila, budete milovať každého zo strážcov galaxie. A jednoznačne si to zaslúžia. Veľmi výraznou v prípade strážcov je aj hudobná vložka. Tá absolútne sadla - pesničky sú chytľavé, vhodne zvolené, a ani nebudete vedieť ako, budete sa tupo usmievať a s nadšením hltať ďalšie a ďalšie minúty filmu. Bez váhania 5 hviezd.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Keď po dlhých rokoch stretnete svojho BFF, asi si nepredstavujete, že to bude vyzerať takto. Nuž ale človek mieni... Páči sa mi zostava Captain America + Black Widow + Falcon. Hralo im to spolu. Nuž a priznajme si, bojovať proti Hydre a premotivovanému Winter Soldierovi s kovovou rukou nie je zrovna med lízať. Na konci však budete rozhodne spokojní, dobro opäť raz zvíťazí, i keď nie na trvalo (či to som nemala prezradiť? sorryyyyy). Nevadí, aspoň vieme, že ešte bude na čo pozerať.

Thor: Temný svět (2013)

Thor si prišiel po frajerku a k tomu sa ešte rozhodol opäť zachraňovať svet, teda planétu, teda asi viacero planét, možno aj všetky. Viac času stráveného v Asgarde nie je určite na škodu. Vyzerá to tam dosť pekne, teda ak to tam aktuálne nechce niekto zničiť, alebo tam nenabehnú týpkovia čo chcú zahlušiť celú populáciu. A veľké plus dávam maskérovi, ktorý Thorovi konečne v rámci jeho postavy zrušil to ohavné obočie a kuracie vlasy...Jemu rozhodne patrí minimálne jedna hviezda.

Iron Man 3 (2013)

Zloduch absolútny škarediak - výzorovo aj charakterom. Naproti tomu, fantastický Tony Stark - jednoznačne môj top avenger. A do tretice tu máme trocha prepnutého, prefetovaného Mandarina. Veľmi svižné kombo, k čomu určite prispel aj detský prvok v podobe nového Tonyho kamoša. Celkom im to fungovalo. Nuž a nerada to hovorím, Starkovci budú musieť opäť rekonštruovať, vlastne ako v každej časti...Nuž ale teraz tak rozsiahlejšie. Smutné na tom je, že vlastne so zrúteným domom sme prišli aj o Jarvisa...Tony na hrad.

Avengers (2012)

A máme ich tu všetkých pokope :) Ešte aj s obrovskou dávkou humoru, ktorá však postupne, z dosť pochopiteľných dôvodov bude čoraz vzácnejšia. Každý jeden z Avengrov je stále viac a viac vymakanejší, najviac je to zrejme viditeľné na obleku Tonyho Starka, ale nemôžem povedať, že by ostatní nejako zaostávali. Každý predviedol slušný výkon, Hulk napríklad v tom, ako bravúrne sa vysporiadal s Lokim - ja som bola viac než spokojná. A v neposlednom rade nemôžem zabudnúť ani na Nicka Furyho, ktorý sa taktiež zaradil medzi mojich obľúbencov.

Captain America: První Avenger (2011)

Nie som veľký fanúšik sladkých chlapcov, nuž a tu spravili zo sladkého chlapčiatka sladkého chlapa. Je mi jasné, že Captain America si našiel svoj zástup fanyniek v ženskom osadenstve, ale v mojom prípade on rozhodne nie je môj šialok kávy. V zásade mi nevadí stelesnenie kapitána ako fešáčikovského hrdinu, svoju robotu odviedol viac než dobre. Bravúrne sa mu podarilo vybaviť toho hnusného paprikáša, a to je to, čo sa ráta. Naložil Hydre, aj keď zatiaľ len tak úvodne. Dočkáme sa :)

Thor (2011)

Do rodiny avengrov nám pribudol Thor. Silný, svalnatý, trocha neokrôchaný fešák s desne, otrasne, hnusne (doplňte si akékoľvek iné škaredé slovo) zafarbeným obočím a vlasmi. Ale odpúšťam mu. No a popri ňom máme tú česť spoznať aj Lokiho. Pre mňa -čisté nervy. On je ...to sa asi slovami ani nedá opísať. Proste Loki. Veľmi pochopiteľným spôsobom sme sa zoznámili s fungovaním a existenciou Asgardu, Thorovým kladivom a aj Heimdalom v podaní Idrisa Elbu. Páčia sa mi tieto predstavovacie filmy jednotlivých hrdinov. Mne ako nevedomému divákovi to rozhodne pomáha k pochopeniu celého Marvel vesmíru. Samozrejme, nemožno nespomenúť ani humorné stránky filmu, ktoré sú už v prípade marvelovcov akási klasika.