Godless (2017) (seriál)

Výborný seriál, který vtáhne do děje. Nebýt pár drobných chyb dal bych 5*. Jaké to jsou drobné chyby ? Jde asi o detaily, ale ve výsledku mě to pak celkem dost štvalo. První díl byl téměř nic neříkající, jako pilot působil na mě až druhý díl. V prvním díle si akorát říkáte, kurva o co tam vůbec jde jako ? Co to má kurva být, kde je La Belle ?Kde je město plné žen ? Absolutně zbytečný první díl ..... vyhozená hodina podle mě. Ani teď po shlédnutí posledního dílu a to jsem to sfouknul za dva dny, si nevzpomenu na jediný moment z prvního dílu. Po druhém díle to začne nabírat. Flashbacky byly výborným kořením a najednou jste začli utvářet názory na jednotlivé postavy. Co už tady v komentářích bylo zmíněno jako chybka.....dle mého hodně zbytečná ale ve výsledku součtem jsem za to odečetl hvězdu....Proč tak velká stopáž ? Hodně, ale hodně často sledujete pláň, záběr na stromy......pak záběr na Indiána se psem v dáli... pak stín, prach, pistole, náboje, šerif si utírá pot, vousáč čumí do okna, vousáč se drbe na klobouku, už ubíhají poslední minuty seriálu a vy čumíte na západ slunce a čumíte na to 3 minuty :D....tohle...je prostě vyhození vysílacího času .....každý díl mohl být kratší o 15-20 minut .....tím by splňoval nabytých 40-45 minut a ne ucouranou hodinu ...poslední díl se režisér řekl.....sakra lidi.....už jsme vydali 1. díl nic neříkající ....tak co k poslednímu nacpat půl hodinku navíc ?............. SPOILER ..........co je takhle po nabombenym konci hodit zpátky do nudy ? ..... můžeme tam dát scénu jak tam 3-5 minut fučí prach v ulici ....to bude určitě zajmavý .... pak posledních 15-20 filmu můžem dát jak hlavní hrdina jede přes hory doly ...sněhem i vánicí .....aby jsme pak do finále dali záběr jak čumí 5 minut v dáli......další vtipnou věcí je fakt....že do města přijede 30 banditů ...a oni jich postřílí 40 ? :D ...kdybych počítal vystřelené rány tak jich baby zabili snad 300 ..... snaha o gradiózní finále bylo až za hranicí brané reality ....ostřílení banditi kteří si prošli už tolika utrpeními ....že padnou po jedné ráně .....a ženský....tak zkurveně silný, že ikdyž to dostane frajerka puškou rovnou do břicha....tak vyleze na ulici a střílí bezhlavě jednoho banditu za druhým :D ...... Kurňa ! Proč ?? Po celou dobu jsem si říkal...dobrý...režisér se nebojí zabít sympatické postavy....měnit tak předpoklady diváků........ale pak z toho udělá western alá ženský nesmrtelný ? Ten největší bandita a drsňák po celou dobu přestřelky nehnutě stojí na místě a čumí jak jeho banda chcípá a nedělá vůůůůůůbec nic ....že by vzal pistoli a někoho zastřelil ? ....nebo rozdal pokyny ? ....néééé to je vůdce na správném místě....nevystřelí ani jednou....dokonce ani nepromluví...jen tak drsně čumí......dokonce ani ve finálové přestřelce nevystřelí.... u ní to vypadá jako by nejradši lehnul a chcípnul .... , žeby ho napadlo vzít kluka jako štít ?....nééééé on přece není hajzl ..... on jen vypálí, vyvraždí celé města ...ale tohle se k němu nehodí ...... nicméně má to výborný příběh a postavy jsou skvěle stvárněné .....nicméně je tam spousty hluchých míst ......méně čumění a více akce.....a méně hrdinských žen .....bylo by to za 5* .....takhle s přivřenýma očima 4*

Loganovi parťáci (2017)

Tváří se to jako komedie, ale marně hledám úsek, kdy jsem se zasmál. Možná vám někdy lehce cukne koutek, ale jinak zde postrádám humor. To jak je naplánovaná loupež, je jeden velký nesmysl. Takže film o loupeži NE. Komedie taky NE. Drama ? Na drama to nemělo koule. Takže tu máme nemastné, neslané cosi, co je podpořeno známými herci, kteří se snaží to troško pozvednout. Na konci nemůže chybět to finálové osvětlení, jak geniálně to bylo vymáknuté. Pro mě ztráta času. Těšil jsem se na další legendární hlášky jaké najdeme ve filmu Podfu(c)k. Bohužel jen zklamání.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Nedokážu pochopit lidi co sem dají odpad a tak ničí dobré hodnocení tak dokonalé minisérie. Franko konečně hraje to co má hrát a né nějakého troubu pro puberťáky. Za to dávám velkej palec nahoru.Dobová atmosféra a venkovští burani jsou úchvatně odehrané. Atmosféra houstne a já si užíval špionství v době, která se mi tak moc líbí. Krásná auta, nádherné ženy v kouzelných šatech. Frajeři v klobouku a kravatě. Má to úchvatné kouzlo. Nebyl žádný díl, který bych nehltal. Naopak jsem se nemohl dočkat na další. Série je to krátká a s blížícím se koncem jsem trnul, že už bude konec. Musím říct, že to je ale dobře. Délka je přesně taková, aby to nezačalo nudit, nebo aby se to nepřehnalo do velkých extrémů. Co bych ale uvítal je příběh o člověkovi, který pronásleduje Franka po celou sérii. Týpek v klobouku je pro mě záhadný pořád a zajímal by mě celkově jeho příběh. Pokud se vyskytují v serialu postavy, které v knize nejsou tak mi to nevadí. V serialu nebylo nic co by mi vadilo. Tento serial bych sám ohodnotil na 90% a možná i více.

Auta (2006)

První díl byl perfektní. Druhý díl kvůli tak nízkému hodnocení jsem ani neviděl. A třetímu dílu jsem opravdu důvěřoval. Po shlédnutí traileru jsem věřil v návrat ve stylu Rockyho. Tvrdý tréning na strojích, ladění výkonu a motoru, vymýšlení nového faceliftu, zátěžové testy. Jednoduše tuning starého dobrého závoďáku. Nic takového se bohužel nestalo :( . Gagy jsou dost ochablé. První díl měl tolik co nabídnout, takže teď už vaří z vody. Animace je skvělá. Nedá se s tím jinak než počítat. Scénář je už horší. Přišlo mi, že z filmu byla cítit nerozhodnost tvůrců. Neustále se asi nevědělo jak to završit. Působí to na mě dost nerozhodným dojmem. Děcka z filmu budou každopádně na větvi, ale film mohl nabídnout více humoru a lepší scénář. SPOILER ....Crash okruh, kde nahání školní autobus naše oblíbence byl výborný. Celkově s odstupem pokud budete přemýšlet, který díl si s děckem pustíte znovu.....určitě to bude první díl. Pixar tuto sérii doufám končí. Z aut už toho moc nevymačká, i když náznak pokračování je cítit.

Zabiják & bodyguard (2017)

Začnu asi kritikou.....kdo se chcete zasmát ....nekoukejte na trailer....ty nejlepší vtipy rozumně vyplácali právě do něj. Největší vtipností asi zůstává sprostá mluva. Kupodivu se ale neudržíte a smát se přece jen začnete, protože to bylo kurva do prdele dobrý :D Dobrý tudíž za 3 :) Připomnělo mi to film typu Mizerové a přiznám se, že něco takového mi chybělo. Film na pohodový večer u kterého netřeba přemýšlet. Sednete a užíváte si kurva každou hlášku. Jsem zvědav na český dabing :D. Pokud se toho ujmou nějaký pořádní dlaždiči, tak by to mohla být o to větší zábava. Ale ne, občas se najde i celkem něco originálního. Samuel L. Jackson hraje parádně :D zabijácká role mu sedí. Ve filmu se klasicky objevuje i románek, ale mezi nadávkami a veškerou akcí to ani nebudete vnímat. Bavil jsem se. Klidně něco podobného zase uvítám.

Tajemná řeka (2003)

Filmy od Eastwooda mám rád, a ještě víc je mám rád když ve filmu hraje i sám mistr. V tomhle filmu jsem si ho dokázal představit a trochu mě to mrzí, že se na scéně neobjevil. Film jsem ostudně shlédl až v roce 2017 a i s takovým odstupem se musím poklonit jak skvěle děj vtáhne. Film jsem si pustil večer a říkal jsem si jaká to bude oddychovka na spaní. No uběhl půl filmu a já skutečně usnul protože už byla 1 ráno :D . Druhý den jsem se probral a ihned si pustil zbytek. Celý film čekáte jak se to vyvrbí nevěříte ani jedné teorii kterou vám režisér nabídne, ale pořád přemýšlíte kdo by to sakra mohl být. Takové krimi prostě zbožňuji. Závěr už nějak čekáte co se nejspíš odehraje, ale to rozuzlení je strašně bleskové. Motiv vraždy divný. mohlo si to dovolit větší hloubku. A kdyby se tu zrychlil střih přeskakování z jednoho děje na druhý a zvednutí napětí ....tak už by to bylo za plných 5 hvězd. Hlavního vyšetřovatele si měl zahrát samotný mistr a to by byla herecká show. Když to shrnu, tak jsem viděl skvělou krimi. Určitě u mě bude patřit mezi ty nejlepší.

Blade Runner 2049 (2017)

Odcházel jsem z kina v úžase. Je to úchvatně pojatý film. Ale je to skutečně hodně pomalé drama. Ke konci jsem čekal spád a rychlou akci. Povedený magor záporák se vytratil ze scény a moc se neobjevuje a místo toho za sebe pošle extrémně nesympatickou ženskou tvářící se bez emocí, ale brečí při každé scéně :D. Koho napadlo dát tuhle absolutně chabou herečku do takové role? A obecně záporák ženská. Začátek je slibný, ale pak to zapadne do romantické scifi a zbytečně. Přiznám se, že v závěru jsem byl překvapen rozuzlením a to filmu vrací body. Obrovské dvě hvězdy dávám za vizuál. Jednu hvězdu za Forda, protože ačkoli hraje chvíli tak je na plátně ten nejlepší. Celkově s odstupem je to silný film a když vezmu pro a proti, tak vím, že tohle měla být akční jízda a né romantické přemítání o budoucnosti. Nicméně vizuál je tak úchvatný, že nemohu jinak než za 4/5 a budu doufat v akční pokračování.

Legendy zločinu (2015)

Každým dalším filmem, kde se objevuje Tom Hardy se víc a víc ujišťuji v tom, že je to Pan Herec. Opravdu klobouček za zvládnutí tak těžké dvojrole. A opravdu jsem zvědavý, kdy si vyslouží Oscara. Miluji filmy s mafiánskou tématikou. V dnešní době se jich moc netočí, když opomenu seriály. Je škoda, že film se více naklání na stranu romantiky a očekává, že asi natáhne ženské publikum, místo toho aby udělali nějakou pořádnou řezničinu pro správné chlapy......SPOILER..... Scéna kdy psychopat v podání Hardyho vymlátí hospodu kladivama je úchvatná a hrozně jsem si přál, že uvidím nějakou další. Bohužel se to postupně začne zkratkovitě utápět v depce jeho dívky, atak se to přehoupne do žánru romantického drama. Proč plných 5 ? Film tu má ostudně nízké hodnocení a to si Hardy nezaslouží a i děj je dle mého nejméně pro 80% a ne ostudných 70%. Romantičnost ve filmu tomu odebrala těch 20%. Být to akční jízda psychopata, kde by jsme sledovali jak jeho touha po krvi rozvrací celý gang. Záchvaty a jeho nezvladatelnost se tu dala více vyšperkovat mohlo to být celkově lépe hodnocené.

Nedotknutelní (2011)

Film, který mě neomrzí ani po pátém shlédnutí. Smutná story je zde pojata s humorem a ukazuje lidem, že i smutné téma může být zábava. Velkej palec nahoru dávám Omaru Sy, který táhne celý film. Všem doporučuji koukat ve francouzském originále s titulkama, protože v českém dabingu to vytrácí veškerou vtipnost. Komedie je to čistě dospělá a inteligentní. Jsem rád, že se mohou v kině pobavit i lidi kterým není 13 let. Bez jakýchkoli párty frajerů a nadávek a puberťáckých nesmyslů. Reálnost je tu hmatatelná. Obava rodiny, že černoušek ho okrade. A skutečnost chování profesionálních ošetřovatelů, kdy se cítí člověk jako retardované dítě. Během filmu si kladete morální otázky. Jsou tu i jistá ponaučení, která jsou nenucená a člověku nenásilně podsouváno a připomínáno na ohleduplnost vůči vozíčkářům. Celý film poukazuje na skutečnost, že i člověk na vozíku může žít plnohodnotný život, mít přátele, lásku a skutečně žít jako normální člověk. Odkazů na polepšení a morální zásady je tu mnoho a je opravdu skvělé jak nenucené to celé je a s jakou lehkostí a vtipem je to napsané a odehrané. 5/5

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

4/5 ale jen tak o chloupek. Trošku vykradený Pán prstenů to mě docela ranilo. Efekty povedené, ale záporák mi byl velice nesympatický. Princátko je zlobivé hmmm. No prostě tohle nemůže být záporák. Na takovou roli nemůžou hodit uhlazeného frajírka s modrýma očima. Už jen jak to píšu sundal bych další hvězdu. Ale nechám to tak. Je to moderně pojatý příběh. Střih je tu naopak od Barryho Seala skvěle zvládnutý. Pracuje se tu sním nadmíru dobře. To je to co mě vrací ke čtvrté hvězdě. Dál tu máme super atmosféru a celkově s odstupem to táhne hlavní aktér, který vrací filmu sympatie. Jeho tlupa je taktéž sympatická, atak film doplul do konce a já si řekl, že jsem se bál horšího. Po nechvalném úvodu,kdy jsem si říkal sakra proč to kopírují z Pána prstenů, jsem nakonec s úsměvem sledoval mistrovského střihače jak odvypráví osud dospívajícího dítka, k tomu skvělá atmosféra. je to spíše na hraně mezi 3 a 4 hvězdami. Nelitoval jsem koupeného lístku do kina, ale dalo by se to zvládnout i lépe.