Blade Runner 2049 (2017)

Denis Villeneuve natočil úžasný film. Vizuální nádhera, kterou nikde jinde nenajdete. Opět skvělý kameraman Roger Deakins, jestliže nedostane oscara tak už nevím jak jinak by ho měl získat než právě tímto filmem. Scénář je tak parádní, že po skončení filmu budete hodně přemýšlet. O hudbu se postaralo duo Hans Zimmer ( Inception, The dark knight, Interstellar) a společně s ním Benjamin Wallfish ( It, Annabelle), kteří složili výbornou hudbu ( Sea Wall soundtrack). Ryan Gosling je můj oblíbenec a zase mě nezklamal. Celý film se točí kolem něho. Harrison Ford se tu oběví až v závěrečných 45 minut a i tak podal skvělý výkon. Záporák Jared Leto se do své role vžil tak skvěle že při natáčení použil neprůhledné čočky. Fanoušci původního Blade Runnera budou nadšení. Prvnímu dílu jsem dal 4 hvězdičky, tomuhle filmu dávám plný počet, za mě je to hodnotnější než jednička. Nejlepší kino zážitek. Film roku.

Predátor (1987)

Můj nejoblíbenější film s Arnoldem v hlavní roli. John McTiernan je skvělý akční režiser, tohoto filmu se ujal perfektně. Hudba od Silvestra je parádní a hodně pomáhá tomuto filmu. Predátor úžasný. Efekty taktéž paráda. Nemám slov. Na tenhle film se můžu dívat kdekoliv a kdykoliv.