Temný dům (2020)

Režisér David Bruckner potěšil hororový fanoušky filmem The Ritual z roku 2017. Proto byl jeho nový horor velmi očekávaný. To co jsme nakonec dostali se nebude líbit každému. Má to pomalé tempo, nikam se nespěchá a film spíše sází na budování samotné atmosféry. Herečka Rebecca Hall nesleze z obrazovky a její herecký výkon je naprosto bezchybný. Zaujme zajímavý děj okolo "ducha". Celý závěrečný akt mi přišel vynikající a já jsem s nadšením sledoval toto dílo. Na rozdíl od zmíněného Ritualu se finále povedlo. Tam film ve finále zakopnul. Sice jsem čekal větší důraz na horor, ale nakonec si nemůžu stěžovat. Jsem hodně spokojený. Ale jak jsem již řekl, není to horor pro každého. 7/10

Osmý smysl - Who Am I? (2017) (epizoda)

Našeptávač ten seriál pěkně nakopnul. Závěrečná scéna naprosto parádní. A to interview kdy se dokonale stříhá na všech 8 postav, patří mezi nejlepší sceny v tomto seriálu. 2 řada začala výborně. :-)

Papírový dům: Z Tokia do Berlína - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Vždycky je hrozně fajn vidět zákulisí z natáčení filmu/seriálu. Nejvíce mě potěšilo slyšet, že scenáristé nevěděli jak seriál skončí. A podívejte se... zvládli to! :-)

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

První polovina závěrečné řady vsadila spíše na střílečku a díky tomu se jedná dost možná o tu nejslabší pasáž celého seriálu. Ale pak přijde druhá polovina a tam se španělský hit La Casa De Papel jako kdyby nadechnul a uvědomil si, že tenhle seriál nebyl nikdy o střílečce, ale o napětí, zvratů, a šachovou partii Profesora s policií. Konec se tvůrcům opravdu povedl a já jsem byl v závěru napjatý, až jsem se dokonce z toho zpotil a hlavně jsem byl emocionálně vyčerpán... tohle se mi stalo naposledy u seriálu LOST. La Casa De Papel mi bude sakra chybět. Závěrečné titulky jsou podobně úžasný jako v Avengers: Endgame. Jen je škoda, že na konci jsme nedostali nějaké scény z minulosti s Nairobi, Moskvou i s Oslou. Škoda, ale jinak s koncem jsem maximálně spokojen. Celkově 5 řadu hodnotím 7,5/10. samotný závěr/ druhá polovina si zaslouží 9/10. :-) Více zde: recenze

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda)

Uff to jsem si oddychnul. La Casa De Papel má parádní finále... bál jsem se, že se jim to nepovede. Jsem emocionálně vyčerpán. Profesor a celá parta mi budou chybět.

Osmý smysl - I Can't Leave Her (2015) (epizoda)

Situace na Islandu je vyřešena celkem hladce a akce s Wolfgangem byla jednoduchá. Jinak si ale nemám na co stěžovat. Finální díl 1 série jsem si užil maximálně a celá ta partička hlavních postav mi přirostla k srdci. Těším se na druhou řadu, hlavně na Našeptávače. S ním to může být hodně zajímavý.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Tohle jsem potřeboval po slabší Black Widow. Shang-Chi je příjemné překvapení, které mi spravilo náladu po zmíněné Black Widow. Režisérovi Crettonovi se podařilo natočit kvalitní akční komiksovku s emocionálním nádechem, a já mu za to fakt děkuju. Největší síla Shang-Chiho spočívá v akčních scénách, u kterých si dovolím tvrdit, že patří mezi ty nejlepší akční scény MCU ( akce v autobusu vede ). Kameraman Bill Pope ( Trilogie Matrix, Spider-Man 2-3, Baby Driver ) nezapře svoje kvality. Vizuální stránka je opravdu nádherná a i když je CGI efektů využito příliš mnoho, ke konci jsem si musel přiznat, že je kvalita CGI na vysoké úrovni. Když to srovnáme s jinými filmy... nač si stěžovat. Hudební stránku musím pochválit, ta se povedla a byla u Marvel filmu za poslední dobu více výrazná. Simu Liu v hlavní roli odvedl slušnou práci a upřímně se těším, až ho uvidím v dalších projektech. Za největší mínus považuji komediální scény, které se do většiny momentů vůbec nehodili. Postava Mandarína... ehm pardon, chtěl jsem říct Trevora z Iron Mana 3 v podání Bena Kingsleyho se vůbec nehodil do celkového filmu a to stejný chci říct o Wongovi. Copak nemá něco lepšího na práci? To stejný konec filmu, který na diváka křičí – “ hej jsme od Marvelu “. Fakt škoda, že Marvel vůbec nedokáže uzavřít daný snímek, ale musí nás navnadit na další filmy a to i přesto, že se to tam nehodí. Ale to už je zkrátka Marvel. Ve výsledku nadprůměrná Marvelovka, kterou si mile rád dám někdy znova. 7/10

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Kozub jako vždycky perfektní ( kdo neviděl Tři tygři, okamžitě to napravte, on je tam fenomenální ). Humor funguje za mě na jedničku a bavil jsem se královsky od začátku až do konce. Což se mi stalo naposled u českého filmu Ženy v běhu. Kdo mě potěšil byl Magnusek, který neměl chybu. Co se týče děje v první polovině to na mě dobře fungovalo. Jenže jakmile se začla řešit mrtvá nevěsta šlo to dolů. I přesto se jedná o zábavný český snímek, který bych rozhodně doporučil ostatním. Jen škoda toho konce, jinak bych šel na 4 hvězdy. 6/10