Pobřeží moskytů - Útěk (2021) (epizoda)

Hodně povedený start seriálu, který perfektně zrežíroval Rupert Wyatt ( režisér prvního dílu Zrození Planety opic ). Přiznám se hodně mě to pohltilo, veškeré to dění mě baví a zajímá mě co bude dál. Má to svižné tempo, děj plyne rychle a posledních plus mínus 15 minut jsem do toho byl pěkně zažraný. Poslední scéna super, to jsem nečekal, pěkný :-). Knížku jsem nečetl ( vůbec nevím o čem to je ) a film jsem taky neviděl. O to více nad tím dějem přemýšlím a nebýt Justina Therouxe nejspíš bych si tohohle seriálu jen tak nevšimnul. Theroux je v současné době můj nejoblíbenější seriálový herec ( viz seriál The Leftovers - doporučuji ). Zbytek obsazení hrozně fajn. Hodnocení mezi 4-5 hvězdy..... po dlouhém uvážením to nechám na 4. Těším se na další díly. :-)

Lost - Epilogue: The New Man in Charge (2010)

První část není nějak důležitá. Ale ta druhá a nejkratší část Waltem je skvělá, a díky ní dávám 5 hvězd. Vidět starý známý je skvělý pocit a ta HUDBA..... miluju to! Na Hurleym jde vidět, že se již podobá Jacobovi, pokaždé když ho na konci vidím, mám úsměv na tváři a jsem štěstím bez sebe. Sakra, jak já bych si přál další díly! Miluju to!

Mortal Kombat (2021)

Dostal jsem to co jsem chtěl. Nový Mortal Kombat je jako i předchozí filmy pořád béčko a ten film to ví, takže si na nic nehraje a dopřává fanouškům videoherní série fanservis. Já se přiznám, že hry jsem hrál pouze, když jsme hráli s kámošema proti sobě a to bylo tak vše. Jinak se v tom moc nevyznám. Původní film od Andersona nemám rád a o pokračování radši nemluvím. Nová verze má vše proč jsem se na film těšil. Dobrou akci, krev, fatality ( i když jsem čekal víc! ), solidní soundtrack, fajn postavy, nenudící děj a slušný CGI triky. Jasně film je místama stupidní ( ten scénář bych možná zvládnul napsat i já, nic extra to nebylo ), z postav mi nikdo nevadil ( scény s Kanem jsou vtipný, zasmál jsem se ). Goro a Raiden byli pro mě sice velkým zklamáním, ale já se překvapivě ke konci královsky bavil a závěrečný souboj Sub-Zera se Scorpionem byl KURVA super. Závěrečné lákání na pokračování, kde se má objevit můj oblíbenec Johnny Cage plus do toho původní – sice moderně upravený – song Techno Syndrome je třešnička za tímto filmem. Já jsem spokojený a nemám problem dát 4 hvězdy....... i když nevím, jak to na mě bude působit na podruhé, ale to vem čert, já si to užil :-). Těším se na pokračování. 7/10

Falcon a Winter Soldier - Jeden svět, jedno lidstvo (2021) (epizoda)

Dobré finále kde máme v prvních 20 minutách akci...... a ta je hodně povedená. Sice samotný souboje nejsou nějak skvělý, ale byla zábava to sledovat a byl jsem i celkem v napětí jak to dopadne. Povedené finále, které zakončuje dějové linky a připravuje půdu pro pokračování. Které bych si s radostí dal, jelikož chemii mezi Falconem..... ehmmm chtěl jsem říct Captainem Americou a Buckym náramně užil. I přesto zatím žádný MCU seriál nedosahuje kvalit těch od Netflixu - Daredevil a Punisher jsou pořád jinde, a celkem pochybuji, že se k nim někdy přiblíží, poněvadž Marvel si to kazí humorem a digitálními efekty, i když musím uznat, že akci s Falconem ve vzduchu byla dobře zpracovaná. Jo..... a to s tou Sharon se mi vůbec nelíbí, já myslel, že je Ta dobrá. :-(

Like House (2021) (pořad) odpad!

Větší žumpu jsem ještě neviděl.......... odporný!

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Úžasný animák, kde je neustálá akce, ani na chvíli se nemáte šanci nudit. Spolupráci Batmana se Supermanem jsem si zamiloval v tomhle filmu a přiznám se, že jsem se na konci přistihl jak moc to prožívám..... hodně mě to bavilo. Do toho super soundtrack od Christophera Drakea. Během sledování jsem si neustále opakoval, že by to chtělo takový hraný celovečerní film s pořádnou akcí a se spoustou postav prosti sobě. Ale něco takového nejspíš jen tak nevznikne. Velké doporučení. 9,5/10

Nikdo (2021)

Čistá radost při sledování. Bob Odenkirk se na roli připravoval 2 roky a jde to poznat. Tvůrci Johna Wicka se nezapřou, akce je skvělá ( akce v autobusu perfektní, přestřelka v domě super, a finále pecka ). Vynikající výběr hudby do daných scén, hlavně v těch akčních to opravdu fungovalo na výbornou. Christopher Lloyd je ve svých letech naprosto boží..... při jeho scénách jsem se bavil královsky. Celkově humor ve filmu nemá chybu. Jediný co bych vytknul je pomalejší tempo, kde mi v jedné chvíli přišlo, že se to nějak táhne, ale myslím si, že film při stopáži hodiny a půl funguje dobře. A taky musím zmínit záporáky. Opravdu nechápu proč musí být záporák Rus, to nemůžou vymyslet jiný stát. Někdy mi to fakt leze na mozek. Btw i v seriálu Stranger Things mě to štve ( jeden z mých nejoblíbenějších seriálu jen pro zajímavost ). Pravděpodobně akční film roku a do 3 let chci pokračování. Doporučuji. 8/10

Falcon a Winter Soldier - Pravda (2021) (epizoda)

Díl, který připravil půdu pro finále, které zatím vypadá, že bude velký. Chemii mezi Samem a Buckym miluju a sledovat, jak opravují loď mě bavilo. Plus dobrá hudba od Henryho Jackmana tomu pěkně přidávala. I když je John Walker nejnenáviděnější postavou, tak nemůžu upřít herecké kvality Wyatt Russella. Doufám, že se finále povede více než finále u Wandavision, tam to selhalo na předvídatelnosti, až moc digitálních efektů a jednoduchým scénářem. :)