Pozůstalí - Čočka (2015) (epizoda)

Posledních 10 minut bylo neskutečných :-O. Od této chvíle se mi seriál dostal pod kůži. Do teď mě to hodně bavilo, ale až teď můžu říct, jak perfektní tenhle seriál je. Jen tak dál.... Lindelofovi věřím :)

Superman a Lois - Výstraha (2021) (epizoda)

Škoda, že seriál dostane dva měsíce pauzu, kvůli covidu se nestíhá natáčet nové epizody, plus do toho i náročnější vizuální efekty. Seriál je hrozně fajn a kvalitu má, každý týden se těším na další a další díly. Budu to muset vydržet. Velká škoda, jelikož je to pěkně rozjetý. Konec opět navnadil na další díl. Ach joo. Alespoň byla potvrzena druhá série :)

Pozůstalí - Axis Mundi (2015) (epizoda)

Nebýt druhé poloviny šel bych na 3 hvězdy. Úvodních plus mínus 10 minut bylo zvláštních, páč jsem měl pocit, že nesleduju ten stejný seriál. :)

Pozůstalí - Cairo (2014) (epizoda)

Úžasná epizoda! Mistrovsky vygradovaná. Místama jsem nedýchal. :-O

Superman a Lois - Konec studu (2021) (epizoda)

Závěrečná scéna mě zatím navnadila na další díl nejvíc. Zatím hrozně fajn seriál, až mě to překvapuje. Jen tak dál :)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jelikož se nám blíží Justice League Zacka Snydera, je na čase si zopakovat jeho předchozí dva filmy. Man of steel jsem si před týdnem dal znova ( viz můj komentář ). A týden před SnyderCutem jsem si dal Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition ( prodlouženou verzi jedině ). A musím se přiznat, že jsem byl po odchodu z kina zklamaný, ale nikdy jsem netvrdil, že je to tak špatné jak se říká ( na Rottenu to podle mě lidé hodně přehání ). Po nějaké době se film víc a víc rozebírá na youtube, kde lidé mění na film názor, že jde vlastně o nedoceněný komiksový film, který lidé v té době nepochopili. Kdybych měl vyjmenovat jeden film, který je za dlouhou dobu můj nejvyhledávanější, tak by to byl samozřejmě v současnosti Justice League.... Ale BVS je dlouhodobě film o kterém se víc a více zajímám. Netvrdím, že je Batman v Superman oscarový film nebo tak něco... to ne, ale podle mě je to jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Zack Snyder je vizionářský režisér, který v tomhle filmu předvedl, že komiksové filmy nejsou jenom popkornovou zábavou ( viz Marvel..... ale neznamená to, že Marvel nemám rád, samozřejmě že mám ). Film BVS považuji zcela upřímně za umění ( o tom ale napíšu až později, kdy budu psát o režii ). Celý film má nádhernou kinematografii. Už jen ta úvodní opening scéna je fantastická. Typicky natočená scéna ve stylu Snydera ( zpomalovačky, pěkně vystavěné záběry, a do toho úžasná skladba Beautiful Lie ). Plus do toho krásné napojení na Man of steel. Skladba Beautiful Lie perfektně odráží co se děje na plátně. Ve scéně smrti Waynových rodičů všechno padá: perly, listí, jiskry, Bruce a stejně tak i samotný tón se snižuje. A v okamžiku kdy netopýři zvedají Bruce ke světlu, se tón zvyšuje. Pro mě jeden z nejlepších filmových openingů... NÁDHERA. Děj - Miluju jak tenhle film řeší situaci kolem Supermana, a jak ho vlastně svět vnímá... v tomhle případě Amerika, že jo :). Dalo by se říci, že je to jako imigrace.... až na to, že Kal-El imigruje z jiné planety :-D. První hodinu vlastně sledujeme drama, kde poznáváme postavy, jejich motivy. Superman/Clark Kent, se musí potýkat s problémem lidu, kteří tvrdí, že Superman není žádný Bůh, a kdo rozhoduje co dělá, “jednotlivec?“, a musí nést zodpovědnost za mrtvé. Batman má problém taktéž se Superman, jelikož na začátku filmu, mu zničil budovu Wayne Enterprises, kde mu zemře přítel Jack. Bruce vidí na vlastní oči co dovede Superman, a uvědomí si, že Superman může zničit celou planetu, a že je hrozba pro lidstvo. To je zcela jasný a zřetelný motiv. A do toho všeho tady máme Lexe Luthora, který tahá za nitky, jako správný záporák. Herci – Ben Affleck je za mě osobně můj nejoblíbenější Bruce Wayne. Jeho Batman má super kostým, super hračky, super hudební doprovod. Plus Batman má tady ty nejlepší akční scény, ze všech filmů, kde se objevil. Batman je vlastně ta nejlepší věc na celém filmu. Henry Cavill je v roli Supermana, jako v předešlém filmu Man of steel správně přesvědčivý a stojím si za svým, že jako Superman je Cavill nejlepší. Ale v roli Clarka si myslím, že to není zrovna to pravý ořechový. Jesse Eisenberg si roli Lexe vyloženě užívá, a je radost ho sledovat. Jediný problem je, že vlastně to není ten klasický Lex jak ho známe. A to lidé dost hatují. Jesse hraje totiž místama Lexe, jako kdyby si bral inspiraci z Jokera. Je šílený... ale správně geniálně šílený. Gal Gadot je příjemná věc na celém filmu.... určitě překvapila mnoho diváků a potěšila je. Pro mě je Gal ta pravá Wonder Woman, a nedokážu si nikoho jiného v roli Wonder Woman představit.... plus její hudební doprovod je fanstastický. Amy Adams a její Lois Laneová je za mě to nejhorší na celém filmu... za to ale může závěrečná třetina, ke které se potom dostanu. Amy je ale dobrá herečka, bohužel s ní, respektive s její postavou si Snyder moc dobře neporadil. Akce – V čem Zack Snyder vyniká, je bezesporu akce. Ve filmu se sice v první třetina více kecá, ale když na tu akci dojde stojí za to, především musím vypíchnout akční pasáž, kdy Batman zachraňuje Marthu. A když jsme zrovna u téhle akce, kde Batman pořádně seřeže několik chlapů, kdy někteří to nejspíš ani nerozchodí, tak musím říci svůj názor na to, že Batman ve filmu zabijí lidi. Lidé tohle hatují, jelikož Batman je v tomhle v komiksu jiný. Batman totiž má pravidla a jednou z nich je nezabíjet lidi. To tady ale porušuje. Co na to říkám já? Že je to kurva BADASS! Z Batmana jde o to větší respekt a taky víte, že ti záporáci si to zaslouží. Jen to ti největší fanoušci komiksů budou nenávidět. Já to ale miluju. A to říkám jako velký fanda Batmana, který je moje nejoblíbenější komiksová postava. Ale už zpátky k akci. To hlavní co zajímá všechny, kteří si film pustí, nebo na to šli do kina, je souboj podle kterého je film pojmenován. Batman vs Superman. Tenhle souboj má pouze dvě vady. První: je nelogický. Superman přiletí za Batmanem s tím, že musí přemluvit Bruce aby mu pomohl zastavit Lexe Luthora. Místo toho když, dojdou k sobě tělo na tělo, tak Superman Batmana odhodí. To stejný přijde hned o chvíli znova a potom Superman vzlítne s Batmanem nad budovu kde je mimo jiné i Bat-signál a Batmana odhodí na Bat-signál a zničí ho. Superman řekne “ zůstaň ležet, kdybych chtěl už si dávno mrtvý“. Místo toho mu Superman měl říci o své matce a stále se pokoušet se s ním domluvit. Lidé tuhle scénu hájí tím, že Batman je na 100% připravený zabít Supermana a nic ho nezastaví, ani žádné kecy o matce. A proto pak přijde ta nejvíc kontroverzní scéna. Ale zpátky k jejímu souboji. Souboj je to dobrý, viděl jsem ho několikrát a baví mě... jenže od Snydera bych čekal, že se utrhne ze řetězu a nadělí nám ten nejepičtější a ten nejhustější souboj co jsme kdy mohli vidět v komiksových filmech. Místo toho je souboj spíše více uzemněný nad své limity samozřejmě a přijde mi, že postrádá větší energii. Ale jak už jsem řekl mám to rád. Druhá věc co je tady špatně je vlastně vyvrcholení celého souboje. Superman mu řekne “ You're letting him kill Martha“. Pak už jen následuje od Batmana “ Why did you say that name?!“. Tahle scéna nejvíce naštvala fanoušky, a přijde, že ,už jen kvůli tomuhle se filmu smějí a dávají tomu špatné hodnocení. Ale abych vysvětlil celou tuhle scénu kolem Marthy. Batman si nakonec uvědomí, že se stal tím, proti čemu celý svůj život bojoval, a taky tím co nenávidí. V podstatě by se dalo říci, že se změnil ve vraha svých rodičů. Uvědomí si, že byl zaslepen, a že i tenhle mimozemský tvor, jakým je Superman, má srdce a záleží mu na lidské postavě, a proto vlastně řekne, “ You're letting him kill Martha“. Použije jméno, ne slovo matka, jelikož tahle věta by neprošla u Batmana a bylo by mu to fuk. Tahle scéna má skvělý smysl, význam, a chápu co tímto Snyder myslel, bohužel nám to Snyder dal špatným způsobem. Ale i tak se musím přiznat, že dnes, už se té scéně nesměju, jelikož to chápu, chápu ten význam celé scény, jen je nám to špatně podanný. A tady se dostávám k Lois a k tomu proč je za mě tou nejhorší věcí na celém filmu. Batman se ptá Supermana, proč řekl to jméno, a do toho přiběhne Lois a řekne, že je to jméno jeho matky. Otázka zní: Jak si to sakra mohla slyšet? To je první věc. A druhá je okolo kopí s kryptonitem. Lois ho zahodí do vody a potom si uvědomí, že to kopí potřebují ( záhadným způsobem jí to dojde že ho potřebují, zajímavé ), tak se tam vrátí, sledujeme jak zakopne, spadne na zem, a pak se začne topit, jelikož se na zřítí zed a nemůže se dostat ven. Takže ji vlastně možná i můžeme poděkovat za to, že jsme získali to kopí, jelikož ji uslyší Superman. Ale sledovat ji je na prd. No.... a když nad tím tak přemýšlím, tak jsem zapomněl zmínit moji nejoblíbenější pasáž filmu. Knightmare sekvence. Dnes už je pro mě tahle scéna srdcová záležitost a miluju, jakou vizi má Zack Snyder. Sice je pravda, že do těch filmů cpe hodně věcí i přesto, že by to tam být němělo, ale pro mě jako fanouška DC, je dnes Zack Snyder modla.... a to myslím zcela upřímně. Finále s Doomsdayem už je jen klasický digitálníbordel od Snydera. Kde mi vlastně vadí jen jedna věc. Superman nekrvácí. Už při souboji s Batmanem nekrvácí i když ztratí schopnosti a Batman mu dává na prdel. To mi tady hodně chybí páč v animovaných filmech či komiksech, má Superman i oblek roztrhaný a je do krve. U Doomsdaye to mohli využít a vytěžit Supermana a jeho boj do krve s Doomsdayem, to bych si přál. Ale i přesto to mám rád. A samozřejmě musím zmínit nástup Wonder Woman na scénu. EPICKÝ! Když do toho slyšíte ten soundtrack.... tak vám automaticky naskočí úsměv na tváři... v ten moment když se Wonder Woman postavila Doomsdayovi se přiznám, že jsem řekl na Doomsdaye “ Tak a seš v prdeli“. Režie – Zack Snyder posunul svoji režii v tomhle filmu na vyšší level oproti Man of steel. Jak jsem zmínil na začátku, kinematografie tohohle filmu je úžasná. Snyder ukazuje, že film je umění a ne nějaká popkornová záležitost. Film je realistický ( někteří ho dokonce srovnávají s The Dark Knight od Nolana ). Má mnoho krásných uměleckých scén. Tohle není z mojí hlavy. Příklady: Bruce s kopím nad Supermanem je jako od Rafaela Svatý Michael poráží satana, a Bruce si vlastně připadá, jako spasitel, který poráží ďábla. Lex, když čeká na Supermanův přílet dost připomíná jeden obraz Napoleona atd. Kritika říká, že Superman vlastně není tím pozitivním symbolem pro lidstvo. Film je ale o tom, že se Superman přes všechno stane tím symbolem. Zack Snyder sám řekl, že Superman měl být tím Supermanem, až ke konci jeho vizi pěti filmů. Že vlastně si musel projít svoji cestou. V tomhle se mi líbí Snyder, nejede podle nastaveného stereotypu. Efekty – Ty jsou naprosto dokonalé. Až na konci s Doomsdayem si myslím, že efekty nemají chybu. Tohle má Snyder pod kontrolou ve svých filmech na rozdíl od Patty Jenkis a její Wonder Woman 1984. Mega se těším jak bude vizuálně vypadat Zackova Justice League. Hudba – Soundtrack tohohle filmu je společně s Batmanem a Wonder Woman to nejlepší na celém filmu. Hans Zimmer se po Man of steel vrací a společně s ním i Junkie XL, který mu u Man of steel pomáhal, ale nebyl to ten plnohodnotný skladatel, který by byl napsaný jako hlavní skladatel filmu. V tomhle filmu se jím ale stal, a se Zimmerem stvořili vynikající hudbu! Beatiful Lie, This is my World, Day of the Dead, Must There Be Superman, The Red Capes Are Coming ( tahle skladba mi připomněla Sherlocka, taktéž od Zimmera ), Their War Here, Black and Blue, Do you bleed?, Is She Still With You? ( skladba k Wonder Woman). Jedna z věcí na kterou se nejvíc těším na Justice League Zacka Snydera je hudba od Junkie XL. Bohužel se už nevrací Zimmer, ale Junkie XL ví co má dělat. Hlavně dodrží ten stejný tón hudby, který nastavil se Zimmerem v předchozích filmech, a ne to co udělal Danny Elfman. Ale tam asi rozhodlo studio, že hudbu musí překopat.... NEPOCHOPÍM! Věřím, že Zack Snyder dostane zelenou od HBO Max a bude moci dokončit svoji vizi 5 filmů ( Man of steel, Batman v Superman: Dawn of Justice, Justice League 1,2,3 ). Zacku držím palce. “ Tell me. Do you bleed? You will...... Breath in, That's fear, You are not brave, Man are brave“. Miluju to. P.S. Po Justice League se může stát, že svoje hodnocení zvednu na plný počet, může to hodně pomoct. 8/10

Batman vs. Joker (2016)

Komiks je na úplně jiné úrovni...... Alan Moore si musí klepat na hlavu, co tady tvůrci dělali. 3,5/10