Volejte Saulovi - Bali Hai (2016) (epizoda)

Hodně kecacý díl, ve kterém dostala největší prostor Kim, a s ní je to celkem nuda. Kdo to ale zachraňuje, je Mike. Scéna kdy se objeví dvojčata Leonel a Marco..... přiznám se, že se mi zastavilo srdce. Ta scéna byla TOP! A to stejný scéna v restauraci, kde byl s dvojčaty i Hector Salamanca. To bylo super. Zbytek byl horší. :)

Burákový sokol (2019)

Vtipný, smutný, dojemný a k tomu hrozně moc fajn film, při kterém jsem měl úsměv na tváři. Shia LaBeouf mi udělal po dlouhé době radost, vidět ho byl dobrý pocit, jelikož jsem tohohle herce měl vždycky rád. Hlavně proto, že hrál v Transformers, což je série, která je se mnou od dětství a mám ji v srdci. Shia měl ve svém osobním životě problémy, ale vypadá to, že už je na tom dobře. Ano vím, že pořád natáčel filmy, ale za tu dobu co s ním něco bylo, jsem nic neviděl, a proto jsem byl rád, že ho tady vidím. Ale teď zpátky k filmu. Příběh filmu pojednává o Zakovi, který má Downův syndrom. Ten se chce setkat se svým hrdinou Salt Water Redneckem. Což je profesionální wrestlingový zápasník. Zak se chce stát profesionálním zásníkem, a tak uteče z ústavu, kde do té doby žil. Při cestě potká Zak Tylera, jehož život je jedno velké dobrodružství, drobný krimálník, který je právě na útěku. Od té doby začíná zábavná a dojemná buddy movie, která je ve všech směrech hrozně fajn. Je to pěkně natočený film, který ani na chvíli nenudí. Já tyhle filmy můžu a tenhle mě opravdu bavil. Ano má to směšné momenty, ale vůbec to nevadí, hlavní je, že je to zábavný a nenudí to. Rozhodně doporučuji všem ke shlédnutí. Určitě nebudete litovat. :)

The Invitation (2015)

Zatraceně povedený psychothriller s nepříjemnou atmosférou. Celý děj je tak nějak předvídatelný, vlastně když se nad tím člověk zamyslí, udělat to nepředvídatelný je zbytečný. Do každého filmu se musíte vžít, hlavně horory - thrillery, aby divák byl více vtažený do děje filmu. A tady je to velmi důležité. Od začátku je patrný, že půjde o nepříjemný atmosférický psychothrilller, ve kterém něco nehraje. Rodina, přátelé, zkrátka všechny postavy se jeví podezřele, a ta atmosféra od začátku jasně smrdí, dychtí to na vás. A to je vždy super na těchto filmech. Dále v čem je film super, je režie, kamera a hudba. Opravdu mrazivě, nepříjemně natočený film, u kterého bude na vás při každém záběru dychtit ta atmosféra. Momentálně furt chválím tu atmosféru, ta je právě to největší lákadlo. Ale taky musím zmínit ty úžasně přesvědčivý herecký výkony. Všichni protagonisté předvádějí ve svých rolí prvotřídní výkony, a i když jde jasně vidět na některých, že něco mají za lubem, tak díky tomu se divák bojí o hlavní postavu. Ta má poměrně dobrý flashback, kde divák pochopí co se mu stalo v minulosti, a díky tomu mu divák bude držet palce, jelikož jeho myšlení je zcela normální. Závěr filmu se proměnil do té dechberoucí atmosféry, která by se dala s klidem krájet. Opravdu jsem byl přivrtán k židli, a měl jsem sevřený prsty tak moc, že jsem musel přestat, jelikož jsem si je pěkně mačkal. Poslední scéna byla pro mě neskutečný žrádlo. U té scény jsem měl neuvěřitelnou husinu, a říkal jsem si " Jak je tohle možný? Šílený!". Tenhle film se nebude líbit každému, ale ten kdo má rád tu narůstající atmosféru, která graduje skvěle, a taky nepříjemný scény, kde je jasně viditelný dusno, zkrátka že něco smrdí, je tenhle film určitě pro vás. Zbytek lidí se bude pravděpodobně nudit a tvrdit, že je to divný, s viditelným dějem. Já spadám do té první kategorie, zkrátka mám rád to budování atmosféry.

Perfektní satira od Stanleyho Kurbricka, který natočil vskutku geniální dílo. Má to úžasný scénář - ty dialogové scény jsem baštil neskutečně - perfektní herce, kteří jsou ve svých rolí opravdu obdivuhodní. Především Peter Sellers tady hraje trojroli, a proto se může předvést nejlépe ze všech účastněných. Ale i ostatní jsou skvělý. Humorná stránka je dokonalá, ale není to ten typ humoru u kterého se budete popadat smíchy, to zrovna ne. V čem je film unikátní? Kubrick tady bortí největší a zároveň nevhodné možnosti nejhrozivějšího konfliktu historie lidstva, který mohl zničit celou naši civilizaci mrknutím oka. V tomto filmu z toho všeho dělá směšnou frašku. Provokuje takovým stylem, že ho mohl kdokoliv napadnout, a nedej bože, poranit.... ale to zabíhám jinam než bych chtěl, takže zpátky k tématu. Svým způsobem nejodvážnější režisérův kousek, který plno diváků vyděsilo a slušnou řádku jich pobavilo. A to nejlepší na tom vším je, že tohle dílo i po těch letech nezestárnulo, a pořád i v dnešní době funguje dokonale. " Víš Sergeji stala se taková chyba, jeden náš generál se zbláznil a vystřelil na Vás bombu."

Zabíjení (1956)

Ještě před svýma unikátníma filmama Osvícení, Mechanický pomeranč, Olověná vesta, se Kubrick předvedl v roce 1956 s filmem Zabíjení, které je jeho dalším povedeným filmem. Příběh je zcela prostý, a již známý, vždyť se tímto filmem inspiroval Tarantino se svým prvním filmem Gauneři, kteří jsou vynikajícím dílem Tarantina..... ale to zabíhám od hlavního tématu. Zabíjení je skvěle zrežírovaný ( i když se tu najde nějaká ta pasáž, která mohla být lepší, o té pak něco napíšu později ) krimi thriller, který má ideální stopáž, při které se těžko najdou hluchá místa. Postavy jsou všechny do jednoho zajímavé, a každý se něčím předvede, a také mají ve finále opravdu nápadité osudy. Film skvěle míchá žánry. Líbilo se mi jak byl film v druhé polovině prostříhán tak, aby jsme sledovali jiné časové roviny, s různými postavami. Bylo to správně dynamické, a také to tomu filmu dodávalo šťávu, byl jsem kvůli tomu opravdu zvědavý jak film skončí. A tady bych se chtěl vyjádřit k finále snímku. Myslím, že finále mělo být více dramatičtější, a ne tak urychlenější, přišlo mi, že se hlavní postava chovala v celém filmu rozumně, chytře, ale ve finále se unáhlila, a vlastně na to doplatila. Ale to by byla vlastně jediná věc co bych vytknul. Samozřejmě vyčítat filmu slabě natočené některé scény v dnešní době není zrovna dvakrát moudré, vždyť je to rok 1956, takže to přece nemůže vypadat jak v roce 2020, no ne. A proto bych chtěl filmu dát jasných 5 hvězd, opravdu si to tenhle snímek zaslouží. Doporučuji.

Potomek (2019)

Dobrý horor, který má nápaditý námět, s povedenou atmosférou. Má to bohužel předvídatelný děj, který se každou další minutou začne jasně zviditelňovat, ale..... ke konci přišel celkem efektivní zvrat, který se mi opravdu líbil. Je to dobře natočený, hudebně dobře podkreslený, a herecky nadprůměrné.... především malej klučina, kterého můžou mnozí znát jako Georgieho z filmu To, kdy mu na začátku Pennywise ukousl ruku..... tak jeho výkon je velice přesvědčivý a mnohdy jsem z něho měl nepříjemný pocit. Ve finále se jedná o opravdu solidní horůrek, který funguje jen na jedno shlédnutí, ale fanoušci žánru, by měli být spokojeni. Lepší 3*. :)

Volejte Saulovi - Rebecca (2016) (epizoda)

Odkaz na Klub rváčů byl TOP! Celý díl bych ohodnotil 4*, ale poslední scéna to zvedla na 5*. Vidět Hectora Salamanca, bylo super. A i když se díl nese v poklidném tempu, hrozně mi to sedlo, nemám s tím problém. : )

Zabijáci Wu (2019) (seriál)

Pitomý příběh,který je totálně mimo, je to strašně béčkový. Fantasy žánr je směšný, a to CGI je ještě horší. Ale herci celkem okej, hlavně se mi nejvíc líbili Lewis Tan, Byron Mann, Iko Uwais ( který je ale v herectví poněkud slabší, za to v akci je třída ), zbytek je v pohodě. Má oblíbená Katheryn Winnick mi přišla v tomhle seriálu velmi slabá, hlavně její akční scény byli mnohdy suché, a její herectví bylo na úrovni sedmnáctileté holčičky, která se jen přetvařuje, a snaží se hrát vážně, ale moc jí to nejde. A to mě dost mrzelo, protože Winnick mám rád ( za to může seriál Vikingové, tam je mnohonásobně lepší ). Akční stránka často pokulhávala, ale ve druhé polovině se to zlepšilo, a v 9 epizodě přišla nejlepší akční pasáž v celém seriálu. Od tohohle seriálu jsem očekával skvělou akční podívanou, kde se Iko opět předvede jako v Zátahu, ale moc se hrálo na to fantasy, což bylo to nejhorší co tvůrci udělali. Místo toho aby jeli na jistotu s tímhle obsazením a naservírovali nám dobře vypadající akci, která by byla někdy drsná, krvavá, a bez fantasy prvků, dostaneme opak. ŠKODA. Po všech stránkách průměrný seriál, která ničím neohromí, spíše může někoho dost urazit. Hlavně nepochopím, proč na tohle Uwais kývnul. No, jestli bude druhá série, nevadí mi to, časem se klidně kouknu, ale myslím, že tohle stačilo.

Zabijáci Wu - Stezky: 2. část (2019) (epizoda)

Ano je to pitomý, ten fantasy žánr tam vůbec nesedí, ale nějak mi to nevadilo, a i poslední díl jsem si užil. Akce jako u předchozích dvou epizodách byla dobře zvládnutá, opět Iko Uwais ukázal co v něm je. Zbytek není žádná sláva. Hlavně poslední scéna byla ..... WAT?! Jako je mi úplně jedno jestli bude další série. ale rozhodně by měli ubrat nad trapným příběhem ( což podle poslední scény vypadá ještě hůř ), a přidat více soubojů tělo na tělo, kde Uwais předvede co umí.... jo a taky ty dialogy zlepšit.

Zabijáci Wu - Stezky: 1. část (2019) (epizoda)

Epizoda nám nabídla nejlepší akční pasáž, co zatím seriál vyprodukoval (ještě zbývá poslední díl, ale nemyslím si, že tuhle akci překonají ). V závěru mě seriál baví, že jsem dal poprvé 4 hvězdičky dílům hned po sobě, a to je co říct, protože dosud byl seriál průměr, v závěru je to ale lepší. Ačkoliv si myslím, že se finále nepovede, už jen proto, že to má tak špatné hodnocení, ( určitě proto, že to bude zase fantasy se slabýma CGI trikama, a že to bude strašně pitomý) i tak jsem na to zvědavý. Ale nic si od toho neslibuju.