Bratrstvo neohrožených - Nováčkové (2001) (epizoda)

Ta intenzita byla místama neskutečná. Páni, žasnu nad tím, jak úžasně zfilmované tenhle seriál je, MAZEC! Michael Cudlitz - kterého fanoušci seriálu The Walking Dead můžou znát jako Abrahama - si ukradl díl pro sebe. Skvělý.

Bratrstvo neohrožených - Carentan (2001) (epizoda)

U tohohle seriálu se mi vrací vzpomínky na hraní Call of Duty, Medal of Honor: European Assault ( tu hru jsem miloval nejvíc ), ta nostalgie je tak silná, že mám chuť si to zahrát znova. Akce byla větší než v předchozí epizodě, konečně jsme dostaly tanky, jak proti sobě bojují, to byla věc, která tak trochu chyběla u Vojína Ryana. Tenhle seriál žeru!

Bratrstvo neohrožených - Currahee (2001) (epizoda)

Ta filmařina a realističnost je čirá dokonalost. První epizoda a už teď můžu říct, že to miluju. Paráda.

Noční můry z temnot (2019)

Není to žádná pecka, ale taky nic hrozného. Od režiséra André Ovredala jsem očekával velmi dobrý atmosférický horor, na který bych si mohl za nějakou dobu klidně vzpomenout, více jeho předchozí snímek Tajemství smrti ženy neznámé, to byl horor, který se mi líbil, a bál jsem se u toho. Ale bohužel tomu tady tak není. Producentem filmu je Del Toro, a to byl další důvod proč jsem očekával kvalitní horor. Ve výsledku jsou Noční můry z temnot pohádkovým hororem, který má poměrně dobrej příběh, nebo alespoň zajímavý příběh, který mě udržel u obrazovky. A to se u hororu vždy cení. Postavy jsou v celku fajn, žádná mi nevadila. Což jsem se divil. Plus herecké výkony jsou lehce nadprůměrné, takže okej. Atmosféra po většinu času funguje, ale většinou to skřípe. Monstra jsou dobře zpracované, některé mě opravdu zaujali. Hudba.... ani si nepamatuji, že tam nějaká byla, což je ve výsledku škoda, jelikož hudba v hororech vždy pomáhá hodně, tady nebylo nic. ŠKODA. Noční můry z temnot jsou lepší průměr, který neurazí a zároveň neohromí. Jen je škoda, že to nemá nějaké krvavé scény, plus větší důraz na hudbu.

Candyman (1992)

Kutlovní film, o kterém se moc nemluví, a to mi přijde škoda. Až teprve dnes jsem viděl Candymana a musím se přiznat, tohle mi hodně sedlo. Celý příběh je zajímavý, má to dobře vystavěnou mytologii kolem Candymana, plus samotný představitel Candymana, je super. Tony Todd mě opravdu dostal, jeho hlas se moc povedl. Atmosféra je temná. A dokonce jsem u nějaké té lekačky nadskočil, což jsem vážně u takhle staršího filmu nečekal. Film je místy pěkně brutální, krve je tady požehnaně. To co se mi na filmu líbí nejvíce je pomalé tempo, které následně graduje výtečně. Co bych zkritizoval, tak to je pár slabě propracovaných scén, konkrétně musím zmínit část, kdy Helen utíká z psychiatrické léčebny. Zkrátka ta část mi přišla hodně zjednodušená. Plus scénář rád odemyká dveře neboli cesty pro postavy, třeba před koncem filmu, kdy Helen jde do svého bytu, tak jsou otevřené dveře, u toho jsem se jenom pousmál, jak divné to je. Přitom tam malují zdi, a nezavřou si, divné. Hudba se sakra povedla! Ta hlavní znělka je ikonická pro tuhle filmovou značku, líbila se mi. Finále filmu je takové meh. Já jsem byl na jednu stranu zklamán, a na druhou potěšen. Proč jsem byl zklamán? Inu, zbavení Candymana, mi přišlo trapné, nebo spíše bezmyšlenkový. A potěšen jsem byl, za tu poslední scénu, ta byla dobrá. Ve výsledku je Candyman opravdu dobrý snímek, který by si zasloužil být v červených čísel. Těším se na novou verzi Candymana, na které dělá jako producent a spoluscénarista Jordan Peele. Plus Tony Todd si má zopakovat svoji ikonickou roli. Jsem s tím!

Orel Eddie (2016)

Přiznám se, tady mi Taron Egerton potvrdil, jakým talentovaným hercem je. Jeho Eddie mě chytl za srdce. Krásně dojemný snímek, který by měl vidět každý, kdo má rád sportovní a zároveň filmy podle skutečných událostí ( i když si film několik věcí změnil, ale to neva, jde hlavně o to, jak moc si film užijete ). Doporučuji, hrozně fajn film. :)

Sinister (2012)

Nepříjemně atmosférický horor, který má bohužel slabší scénář. Klišoidních momentů je tady dost, aby jste se sami sebe, ptali " to vážně?". Režie, atmosféra, Ethan Hawke, depresivní soundtrack se skvělými zvuky v pozadí. To jsou největší klady filmu. Co se týče děje, kolem třicáté minuty jsem si začal představovat jak tohle skončí, a jak film postupoval dál a dál, bylo jasné že to tak bude. Finále se snažilo o efekt, který se ale nedostavil. Spíše přišla otázka " na tohle jsem čekal 110 minut?". Za mě osobně je tenhle horor nadhodnocený, 74% si to nezaslouží. Ale asi jsem teď nějaký divný, že mi to nesedlo, jenže si nemůžu pomoct, mě to neohromilo. Možná tomu dám časem ještě šanci, a třeba to bude na podruhé lepší, nebo možná horší. Každopádně myšlenka filmu je zajímavá, a samotný zlo je dobře vymyšlený. Jen to chtělo větší důraz na gradaci, a bez pár klišoidních momentů, by to byl opravdu super horor, takhle je to jen.... dobré. Ale na ten soundtrack, atmosféru a na ty nahrávky jen tak nezapomenu, to bylo super.

Zlověstné ticho (2007)

Druhý horor od Jamese Wana, který je bohužel tím nejslabším co v daném žánru Wan natočil. Za všechno může scénář, který nemá nic čím by ohromil, vše je provedeno strašně jednoduše, a už při první scéně s jednou danou postavou, jsem věděl, že bude mít prsty v tom co se ve filmu děje. A v závěru se ukázalo, že tomu tak je, a proto jsem tak šokován nebyl jako v případě Saw, kde je finále úžasný. Co se týče Jamese Wana, tam je to na jedničku. Nápadité záběry, vizuálně skvěle vypadající horor. Casting je bohužel velmi slabý, a hlavní herec mi přišel jako hodně velký prkno. Pokaždé když se měl něčemu divit, měl hubu dokořán. Plus ten detektiv byl směšný, fakt jsem si přál aby umřel. A pokud si tohle přeju, je to hodně špatný. Atmosféra je.... dobrá, ale jen pokaždé když se ztlumí zvuk, tak divák očekává lekačku, která mnohdy možná nepřijde, ale je to dobře mrazivý. Jinak jsem se tolik nebál, což se nedá říct o hororech Insidious a Conjuring, které jsou oproti Dead Silence dokonalý horory, kde Wan předvedl svoji extratřídu. Hudebně byl film dobře podkreslen. Jelikož hudbu dělal skladatel, který dělal hudbu i pro Saw, tak je soundtrack v Dead Silence hodně podobný Saw a trochu jsem tam slyšel isnpiraci Halloweenu od Carpentera. Hudba je zkrátka velmi dobrá, líbila se mi. Kdybych to měl nějak shrnout, Dead Silence je dobrej film, s dobrou hudbou, s dobrou atmosférou, s efektním zvratem na závěr, který je svým způsobem super a zároveň zbytečný, jak si to každý vezme. Pro fanoušky daného žánru je Dead Silence povinnost vidět. Ale jinak od Wana a Whannella máme daleko lepší filmy. P.S. Vidět panenku Saw potěšilo, byla pěkně zřetelně vidět, pěkný odkaz. :)

Hora mezi námi (2017)

Krásně odpočinkový film, který je pěkně natočen. Díky povedené chemii Kate Winslet a Idrise Elba, je o sledování postaráno. Doporučuji všem, kteří mají rádi hlavní hereckou dvojici, plus dobrodružnou romantiku. Za mě fajn film. Lepší 3*.