WandaVision - Finále seriálu (2021) (epizoda)

Zklamání. Uspěchaný a místama předvídatelný, plus scénaristicky děravý. Tohle jsem vážně nečekal :(

Muž z oceli (2013)

Postavu Supermana jsem popravdě nikdy nemusel. Připadala mi trapná a přesílená. Ale....... dnes se musím přiznat postavu Supermana mám rád a dokonce se stala jednou z mých nejoblíbenějších postav z DC ( Samozřejmě pořád u mě vede Batman, Constantine, Joker, Deathstroke a někdo další by se ještě našel ). I přesto, že jsem postavu Supermana nikdy nemusel, tak snímek Muž z oceli se mi líbil od začátku a pokaždé ( a to fakt nepřeháním ), když to dávají v televizi, tak mám vždycky tendenci se dívat. Před asi 4 lety jsem neměl, jak jsem již řekl Supermana rád.... kdy se u mě ale tohle zlomilo a oblíbil jsem si ho? Díky animovaným filmům. Plus jsem si před časem dal Donnerova Supermana a ano líbilo se mi to. No..... myslím že je načase se vrhnout na samotný film.... jen jsem chtěl napsat, jaký mám vztah k Supermanovi. Režisér Zack Snyder měl nelehký úkol, předvést nám nový pohled na Supermana a začít filmovou sérii DCEU ( všichni víme jak je to s ní momentálně ). Na pomoc měl producenta Christophera Nolana, který se podílel i na samotném příběhu. A na filmu to jde hodně znát. Úvodních 20 minut na Kryptonu je naprosto úžasných. Hned úvod nám dá najevo, že tohle bude jiný film se Supermanem, než na jaký jsme zvyklí. Pořádně akčně nadupaný s plno skvělých CGI efektů. Film má perfektní tempo, pořád se něco děje, takže není čas se nudit a to vždy ocením. Henry Cavill je v roli Supermana/Clarka velice přesvědčivý a i když v té době to nebyl žádný známý herec , tak prokázal talent. Amy Adams v roli Lois Laneové není u lidí moc oblíbená, ale já s ní upřímně nemám problém. Pak tady máme zkušené duo Russel Crowe a Kevin Costner. Crowe v roli Jor-Ela otec Kal-Ela je brilantní. Costner v roli Jonathana pozemským otcem Clarka je za mě sice o kousek slabší než Crowe, ale pořád super a hlavně má tu nejemocionálnější scénu filmu s tornádem... ta je PERFEKTNÍ. Při ní mám pokaždé slzy v očích. No a pro mě nejlepší postava filmu a zároveň nejlepší záporák DCEU... Generál Zod “ I will find him!“. Michael Shannon je skvělý a líbí se mi i samotná motivace záporáka.... zcela ho chápeme. Jo a samozřejmě musím zmínit Zodovu pravou ruku Faoru s tváří Antje Traueové... ta si to místama krade pro sebe. Ještě předtím než rozeberu akční scény, tak rád bych řekl něco co se mi na filmu nelíbí. Tím je první setkání Clarka s Lois, na Antarktidě nebo kde to vlastně bylo. Tam jsem nechápal, jak se někdo jako Clark dostal k téhle práci a to hlavní co mi tady vadí je, že plukovník Nathan Hardy řekne Lois, aby v noci nechodila ven, jelikož je v noci pod 40 stupňů. Ale Lois jde i tak ven a když fotí tak si nějak všimne na fotce Clarka, kde si ho ještě přiblíží zoomem a mě se zkrátka líbí, že si ho všimla, trošku trash. A když nad tím přemýšlím... asi je to k negativům všechno, já tenhle film zkrátka miluju ( důkazem je i fakt, že po chlastačce když jsem v noci přišel dom, tak jsem si jednou Man of steel pustil a pamatuju si, že to bylo fakt něco ). A teď to v čem je film bezchybný. AKCE. Ve druhé polovině se strhne do plno akčních pasáží, až to lidem připadá mnohdy nudný a bez myšlenkovitý. Jenže je to Zack Snyder a u něho je akce vždycky parádní. Mojí nejoblíbenější akční pasáží, je bezesporu ta ve Smallville ( BTW v téhle pasáži ač jsem tenhle film viděl několikrát, tak až teprve teď když píšu komentář, jsem si během sledování všimnul krve. A to hned dvakrát, v té rychlosti si toho hned divák nevšimne ale na poněkolikáté už si všímáte detailů...... takže musím ocenit, že tohle Snyder do filmu procpal, nejvíc mě to překvapilo, když ten velkej hromotluk od Zoda skočí na letadlo a zabije pilota, ta krev mě překvapila. PĚKNĚ ). Už jsem to viděl několikrát a pokaždé na tu akci ve Smallville čumím s otevřenou pusou, jako když se zvohnu pro kolo a pak zjistím, že ono tam není ... dobře sory tenhle vtip byl trapný :D. Pak musím ještě vyzdvihnout finální boss fight se Zodem. Ty kráso... neskutečně nadupaný souboj. Stejně jako bitku ve Smallville tak i finální fight si pouštím nejčastěji. Tak a teď moje nejoblíbenější scéna. Není to nic jiného než Superman poprvé vzlítne ve svém obleku. Tahle scéna musí být pro fanoušky geekovský orgasmus. Už jenom ty slova v pozadí od Jor-Ela.... ÚŽASNÝ. A to nejlepší jsem si nechal na konec. HUDBA. Hans Zimmer je bůh a tady opět předvádí jakým mistrem je co se týče skládání hudby. Man of steel má zapamatovatelný soundtrack, který budou lidé milovat nebo nenávidět …. to říkám hlavně proto, že soundtrack od Johna Williamse je přeci jen více hodící k Supermanovi. I přesto se přiznám, já mám zkrátka slabost pro Zimmerův nový motiv k Supermanovi. Soundtrack Flight ke scéně kdy Superman poprvé letí, je mistrovský dílo. Dále již jen zmíním skladby: Arcade, Terraforming, Tornado, You die or i do. Jinak se smí říct, že hudbu Zimmerovi pomáhal skládat Junkie XL, který se stal plnohodnotným skladatelem až teprve u Batman vs Superman, kde se Zimmerem složili peckovní soundtrack. MUŽE Z OCELI ŘADÍM MEZI NEJLEPŠÍ KOMIKSOVÉ FILMY VŠECH DOB. FILMY ZACKA SNYDERA U MĚ ZRAJÍ JAK VÍNO A TENHLE NENÍ VÝJIMKA. DNES JE PRO MĚ JIŽ MUŽ Z OCELI SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST. P.S. Ve filmu je třikrát odkaz na Lexcorp. 9,5/10

Rick a Morty - Get Schwifty (2015) (epizoda)

"Show me what you got!" Nebýt posledních 5 minut a těch trapných písniček o které na konci šlo, dal bych klidně 5 hvězd.