Simpsonovi (1989) (seriál)

Narozdiel od hraných diel, kde dabing je skôr na obtiaž, u animákov je už originál dabing takže sa dá predstihnúť čo je aj prípad českých simpsonovov (u Homera bohužial len do 13 série). Táto rodinka si získala asi každého, a okrem nej aj ostatní Spriengfieldania, mňa najmä Vočko, Wiggum a Lenny. Bohužial, kvalita neskoršých sérií radikálne stagnuje a dá sa povedať že cca od 10 série sa už vôbec nesmejem, čo mi je ľúto.

Psycho (1960)

Nechápem prečo je ten film taký slávny a už jeho názov je medzi filmami pojem. Námet možno nie je zlí, atmosféra niektorých scén mala niečo do seba a zpočiatku hlavne pri scénach s policajtom som pozeral so záujmom čo bude ďalej (aj preto že okrem slávnej sprchovej scény som vlastne nevedel o čom ten film je), ale nemohol som prekusnúť tie dialógy, ktoré boli úplne strašné. A vôbec postavy samé o sebe mi pripadali uplne jednoduché a tá záverečná pointa a rozuzlenie bolo namňa moc kŕčovité a také jaksi nasilu. Mno a notoricky známej scéne zo sprchy jej sláva asi uškodila, v toľkých rôznych paródiach a obmenách som ju videl že som ju vlastne poznal naspamäť a tak ma aj tá jaksi obišla.

Toxický mstitel (1984)

Všetky známe filmové klišé ešte viac pritiahnuté za vlasy, obrovská dávka nadsadenia a možno až moc šialené, ale aj tak naj paródia po horúcych strelách.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vadí mi predvídateľnosť, situácie kde sa jasne vyhroťujú charaktery a momentky v interakcii medzi porotcami ktoré jasne odkazujú na nejasnosti v prípade, (Zabijem ťa! Nechcete ma ale naozaj zabiť? a je ich tam viac) ktoré pôsobia príliš nastavene. Okrem toho je všetko tak eňo ňuňo že ani spomenuté chybičky film nesťahujú pod 5*:).

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Inteligentný film s inteligentnou myšlienkou. Netradičné, vierohodné a nie veľmi nepravdepodobné sci-fi.( nemám na mysli vizáž lode, robota či samotného Klaatu ) Neviem ako známy film to je (asi trošku hej, keď sa chystá remake), ale pre bežného konzumného diváka v porovnaní trebars s psychom asi dosť neznámy a to ma mrzí, lebo by si to zaslúžil stať sa klasikou väčších rozmerov a docela ma udivuje aj absencia v prvej dvestovke-

Batman začíná (2005)

Batman, môj obľúbenec hlavné tým, že nedisponuje žiadnymi napdrirodzenými schopnosťami, ktoré by nadobudol za pochybných udalostí u Nolana dostáva nový rozmer. Na prví pohľad niekomu môže prekážať "nekomixovosť" čo je zcestné, pretože komixov s tématikou Batmana bolo veľa od rôznych autorov s rôznou mierou infantility, uveriteľnosti, farebnosti alebo temnosti. Nolan sa vybral tou realistickejšou cestou, čo je len dobre, síce sa to nedá porovnávať s Burtonom, pretože je to proste iné a je na človeku, ktorá cesta mu viac vyhovuje. Ja som spokojný, aj keď to Batman returns nepredbehlo ale pokračovanie vyzerá veľmi slubne

Matrix (1999)

Mnohé dohady a články o tom ako je matrix vlastne neoriginálny a iba vykráda iné diela ma vôbec nedokážu rozhádzať. Nezujíma ma v ktorých a koľkých dielach brali Larry a Andy námety a nápady, pretože vyselektovali len to najlepšie a výsledok je na výbornú. Samozrejme okrem zaujímavého deja bol matrix prevratný hlavne audiovizuálnou stránkou a zaujímavou akciou ale to snáď ani netreba spomínať. V rámci sci-fi možno nájsť viac lepších diel ale matrix bol vprvomrade akčné sci-fi a na tomto poli veľa schopnej konkurencie nemá. (Až vôbec nejakú, pretože teraz ma napadá iba Cameronovo Aliens ale to je troška z iného súdku).

Sid a Nancy (1986)

Jak moc sa to dotýkalo pravdy sa asi nikdy nedozvieme..Úplný záver filmu má skvelú atmosféru a velmi sa mi páči ten hudobný motív.