Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

No... Čekal jsem něco zábavného, doufal jsem že po The best with billion backs a Bender's game se to konečně zlomí a přijde něco zábavného, alespoň jako Bender's score. Ale ne. Je to opět dost často nuda a já jen doufám, že udělají alespoň jednu 20ti minutovku kterou by to uvedli na pravou míru:-D

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Pěkné, skvělé období, skvělé písničky... Jen kdyby to nebylo tak ořezané... Třeba absence Beatles a Jimiho Hendrixe v prvním dílu mě dost vzala:-D... Ale třeba bude v dílu o Alternativním rocku...

Klub sráčů (2000) odpad!

Katastrofa, hrůza, děs... Oba hlavní hrdinové jsou stoprocentně odpudiví nejen na postavy v příběhu, ale i na diváka u obrazovky. Příběh je pak směs trapností s předvídatelnými "jakovtipy" a jediný pocit který jsem zažil bylo: "Jen ať už to proboha skončí." P.s.: Nedodíval jsem se, asi po 3/4 jsem to vypnul:-D

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

K tomuto filmu jsem nepřistupoval s žádným nadšením ani očekáváním. Stáhl jsem jej a v kritickém rozmaru jsem byl odhodlán kritizovat všechny jeho chyby, od práce s kamerou až po děj. V první třetině jsem však změnil názor. Tajemní cizinci, napínavá atmosféra a opravdu hezká Emilie Dequenne (fanoušci Monicy Bellucci nebijte mě, ale já fakt raději světlé typy:-D). Místy nepříjemně přemrštěné (hlavně začátek, kdy Mark Dacascos vyrukuje se svým kungfu na přelíčené žlodáky:-D), ale to postupně odeznívá a tak jsem se ponořil do Francie 18. století, do kraje Gevaudan, do situace, kdy se vesničané bojí a upínají své naděje k nově příchozímu rytíři a kdy místní šlechta cítí to samé, jen to nedává tak najevo... Druhá třetina začala však být o poznání horší. Od návštěvy nevěstince to jde s filmem extrémně z kopce, režie asi opravdu nevěděla co by. Akční scény jak na běžícím pásu, de Fronsac jako svůdce žen (ale tady už to působí, na rozdíl od první třetiny, příliš namachrovaně, uměle, prostě blbě:-D) a vůbec jako extrémní machr, který jakoby vypadl z parodie na Jamese Bonda. Hrdina nám tu chodí od ničeho k ničemu, tváří se jakoby všechno věděl a pak řekne, že jeho posudku nikdo neuvěří, protože nemá žádné důkazy. Jsou dva způsoby jak tenhle spád u filmu zvrátit. Buď z něj uděláme "deppohádku" (viz Sleepy Hollow) nebo se vrátíme k trendu první třetiny a zanecháme tak za sebou prostřední část jako chvilkový úlet. Christophe Gans však v tomto úletu našel evidentně zalíbení, protože ho v třetí třetině rozpracovává a dovádí k vrcholu. Hrdina tu přebíhá od politiky k ženám s ještě větší vervou, chodí nám tu většinu děje pomalován indiánskými barvami a zabíjí nepřátele jako nic, respektive jako jistý Geralt z Rivie:-D. Nechybí tu běhání po zdech, zabíjení ve stylu Assasin's Creed nebo šerm jako v Gladiátorovi. Bohužel tu chybí cokoliv, co by navodilo atmosféru horroru, thrilleru nebo alespoň 18. století. Korunu všemu nasazuje závěr, kdy Samuel Le Bihan šermuje s Vincentem Casselem ve stylu Mortal Kombat nebo jiné akční konzolovky. Dvě dýky vs kostěný meč, který se dokáže rozložít na bič, běhání po zdech, salta s omotaným bičem okolo krku, manévry ve vzduchu... To všechno zde najdete. Jako bonus pak i "dramatickou" scénu, kdy zcela náhodou umírá Mariana (Emilie Deguenne) a de Fronsac ji zachrání svým zázračným lektvarem ukrytým v náramku. No prostě romantika až za hrob, že?...:-D Zaujaly mě tu spíš vedlejší postavy jako Mani (ale s tím kungfu příště s mírou jo?;-)) nebo Thomas de Abshe (sorry, nevím jak se to píše správně:-D), který vlastně celý příběh vypráví při čekání na popravu po Francouzské revoluci. Zbytek je opravdu děs a hrůza, ty ** dávám za začátek a Emilii:-D. Takže moje doporučení: Mrkněte na první třetinu, pak to vypněte a můžete si říkat jaký to byl dobrý film a vymýšlet, jak to dopadlo - bude to určitě lepší než to, co byste viděli;-)). P.s.: A ten bestie-design vymýšlel kdo?:-D

Svatby pana Voka (1970)

Nijak zvlášť mě tenhle filmek fakt neoslovil... Prostě další z předrevolučních komedií, místy vtipná, místy nic moc...

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pěkný akčňák, jen ty postavy už nejsou tak cool jako v jedničce, je jich moc a někteří (ti malí:-D) jsou i pěkně otravní. Takže slušné ***

Zlověstné ticho (2007)

Ze začátku slušný horor, který už ale ke konci nudí a vše úplně pohřbívá tuctový špatný konec. Kdybych se u posledních 10ti minut tak nenudil, jdu o hvězdičku výš.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Příjemný seriál, který mě ale nikdy extra nechytl. Moje parketa bylo prostě KungFu:-D