• Krátkometrážní
  • Rodinný

ADAM: 3. díl (2017)

Nebudem tu ku každému dielu písať hodnotenie zvlášť. Proste ho napíšem k najlepšiemu. Miniseriál s výbornou mysterióznou atmosférou. K tomu si prirátajte zaujímavý dej ,postavy ,zvraty a hľavne výborný výzor (týpci sa extrémne pohrali s unity enginom....) Vysoko odporúčam hľavne pre tých ,čo milujú scifi a vedia aspoň trochu anglicky. 5*

Addamsova rodina (1991)

Morbídne,ale vtipné. Jeden zmála filmov ,ktorý aj po tak dlhej dobe ostáva kvalitný. A naviac je to aj výborná prerábka seriálu. Mne pripadá skoro bezchybný. 95%

Addamsova rodina 2 (1993)

Na moje prekvapenie ,ale aj pokračovanie sa podarilo. 90%

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Perfektná paródia na parodickú knižnú sériu ,ktorá zas paroduje Sherlocka Holmesa. Už ste sa stratili? Nebojte ,to pri pozeraní tohto filmu eštelen zažijete. Ak ste nikdy nevideli tento film potom sa pýtam ,prečo vlastne toto čítate? Hop na to! Kým neuvidíte nechápete českému humoru. " Vy neboxujete? Ne, my se fackujeme. " Môj život by bol neúplný keby som nevidel Cartera jak sa ožere v každom Pražskom bare ,ktorá je podľa neho v Srbsku. Čerešničou na torte je už len odfaklenie Fantomasa vlastným pohľadom v jeho kancelárii. 80% No, to je zase den...

À fond (2016)

Až tak zlé to nebolo. Bolo to v pohode. Na francúzsku rodinnú komédiu je to fakt fajn. Párkrát som sa zasmial a dokáže to zabaviť ,keď zrovna nič zaujímavého nedávajú v telke. 63%

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Copak Jmelí,... ALE JMELÍ! Všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí? Strašně, v korunách stromů to vypadá, jako nějaká orlí hnízda. A víte, že jmelí je cizopasník? Ale jděte. No, jo, my na to chodíme se synem, každý Vánoce. A co je pravdy na tom, že přináší štěstí? Jistě, jinak by to lidi nekupovali. Á jak vy to trháte? No syn vyleze na strom s pilkou a já čekám dole. A jak se dorozumíváte? No já takhle stojím dole a zavolám na něj nahoru... HÁZEJ!...Afrika aneb, keď sa dokáže nájsť stred medzi cudzokrajným humorom bez sprostých stereotypov a rasizmu je ďalšou s výborných Smoljakovo / Svěrákových Cimrmanoviek. Nájdu sa tu názory, že od nového tisícročia je vidieť značný pokles kvality, ale ja sa s týmto názorom nestotožňujem. Stále je to značne nápaditá komediálna jednoaktovka plná hlášok, nápadov, gagov a Imela. Tohoto diela som sa práve najviac obával kvôli neprimerane veľkej odlišnosti od jeho predchodcov, no teraz už viem, že to bolo neopodstatnené. Pokiaľ by ste týmto u Cimrmmana začali, vôbec by ste o nič neprišli. Skrátka rovnaká premisa ako zbytok hier zo Žiškovského divadla, ale zase v inakšom prevedení. Nováčika môže zamrzieť len absencia Smoljaka ako účinkujúceho. 90% a Známka: A .... Znám.....znám....Znám křišťálovou studánku, Kde nejhlubší je les, Tam roste tmavé kapradí a vůkol, rudý vřes...A preto deti čítajte povinnú poéziu. Nikdy neviete kedy si vás zoberie do huby nejaký kanibal :)

Agent beze jména (1988) (seriál)

Pre fanúšikov knihy je to dokonalé. Ja ,ale viac preferujem remake s Mattom Damonom. Oproti remaku je tu viac priestoru na riešenie knihy. A taktiež sú tu aj veci ,čo sa nezmestili do zremakovanej trilógie. Ako doplnenie série o Jasonovi Bournovi to úplne stačí (a nič viac to ani nieje). 75%

Agent bez minulosti (2002)

Jednoduchý nápad prevedený na filmové plátno za všetky peniaze!! Matt Damon je skvelý herec a nedokážem o ňom povedať ani jedno krivé slovo (skoro o nijakom jeho filme). Jeho frajerka Niki bola tiež veľmi dobrá a chémia medzi nimi funguje naplno (a navyše to bola sexy ňemka :D ). Hlavní záporáci sa veľmi podarili i keď ma moc neprekvapili a sú trochu klišé (ani jejich mená som si nezapamätal). Finálne rozuzlenie sa dalo dôvtipiť s príbehu (ikeď tá scéna s deťmi ma trochu dostala) - akovždy je toto jediné mínus filmu. 97% Nemám čo dodať. Film prešiel rýchlo a záživnosť neutíchala ani po dopozeraní.

A.I. Umělá inteligence (2001)

K tomuto filmu musím len podototknúť ,že ho berem za najzvláštnejší Spielbergov film. Pokiaľ máte radi filozofické filmy o robotoch ,prídete si na svoje. Radím vám si počkať na koniec ,lebo ten vás odpáli.