Caddyshack (1980)

Playboy Chevy Chase, feťák Bill Murray a sysel jsou jedinými klady tohoto filmu.

Radiohead - Karma Police (1997) (hudební videoklip)

Videoklip, který jsem viděl už jako malý kluk a musím říct, že jeho kouzlo stále na mě působí.

Dokonalý trik (2006)

Jsem ten v bedně, nebo ten na jevišti? Je akademie banda senilních důchodců, které dojme ubrečené historické drama a nebo Dokonalý trik není dokonalý? Kdyby tahle otázka nebyla, tak jasná, mohlo by se o tom psát několik seminárních prací a několik spekulací, jako o té první, ale všichni bohužel víme, jak to je.

Černý Petr (1963)

U filmu jsem se nijak zásadně nebavil ani zásadně nenudil. U některých scén, jsem se propadal trapností (což byl ůmysl) a v některých scénách jsem se trochu zasmál, ale nedá se říct, že bych se nějak královsky bavil (jako třeba u Hoří, má panenko!) Film jakožto samostatná komedie bez pointy neustojí, proto jsem se v tom filmu snažil najít pointu, kterou jsem nemohl najít, nebo teda něco, kvůli čemu by měl někdo točit film, proto jsem zabrouzdal v komentářích na ČSFD a kupodivu pointa filmu je Neporozumění mladé a staré generace a mladé rozvážnosti a neambicioznosti. Což je pro mě věc o které jsem viděl několik mnohem zajímavějších a zábavnějších filmů, stále ale beru v potaz, že film je z roku 1963, což tehdy asi tolik filmů nebylo o tomto tématu a už vůbec ne v Čechách. Ve filmu zazní několik nezapomenutelných hlášek a odehraje se několik nezapomenutelných scének, kvůli kterým byste se měli na to podívat. 6,5/10

Irčan (2019)

Velmi sympatický výkon od Joe Pesci (který hraje normálnějšího člověk než obyčejně) a Al Pacino (jeho postava z počátku nemusí sednout každému, ale postupem času vám bude jen sympatičtější. Robert De Niro za nimi v žádném případě nezaostává a překvapuje, že také nedostal nějakou nominaci. Je to velmi skvělá pocta, všem těm hercům, dokonce se z toho dá udělat i dobrý film a nemusí tu být neustále vzpomínání na staré časy, sentimentální blábolení a také se to obešlo bez poukázaní na to, že jsou všichni starý. Věc která mě tu zamrzela je upozadnění Harvey Keitel, který je tu v pár scénách a očekával bych, že někdo jako on tu bude mít víc prostoru než třeba Jesse Plemons nebo Anna Paquin. Tím se dostávám k věci která mi tu vadila nejvíc a překvapivě to nebyla délka, bylo to neustále předhazování vztahu Roberta De Niro a  Anny Paquin, který mne moc nezajímal a byl mi docela ukradený. Výkon Anny Paquin nebyl ten nejsympatičtější a tak trochu mi drásala nervy. Ještě věc která mě trochu vyrušovala bylo CGI omlazení, měl jsem problém s tím že Joe Pesci ze začátku hraje mentora Roberta De Niro (potom co jsme je viděli jako kolegy a kamarády v Casinu a v Mafiánech), vypadá že je starší a přitom jsou stejný ročník. Za mě skvělá gangsterka, která se vrací ke Casino nebo Mafianům 8/10

Hugo a jeho velký objev (2011)

Impozantní výkon Bena Kingsleyho, který ztvárnil Georgese Méliése, jehož příběh mne velmi dojal. Zbytek průměr a ne tak otravný jak obyčejně Asa Butterfield

40 let panic (2005)

Příběh mého spolužáka :)

Kundun (1997)

První půlka nudnější, ale furt zábavnější než kdejaký životopisný film, druhá působivá a akčnější+dva rozhovory s Mao Ce-tungaem které ukazují jaký je to manipulátor a bezcitný člověk, ale pravdou je že to je životopis ničím zajímavý a významný a místy je to nuda, však k Daljlámovi chovám sympatie a asi proto tento film hodnotím výš než bych měl 7,5/10

Casino (1995)

Sharon Stone po tomhle filmu jde na blacklist.....