Přání (2023)

Průměrný animák od špičkového studia, který chtělo pro lepší výsledek vytvořit klasicky, nikoli jako muzikál, nicméně neurazí.

Clona (2014) (seriál)

Tohle bohužel úplně nefunguje. Člověk nehodnotí kameru, hudbu nebo scénář či střih, ale hodnotí film/seriál obecně jako celek. Nápad není špatný, nicméně provedení už ano, a to po mnoha stránkách. Kameraman (a režisér) se vyloženě předvádí, ale všemožné filtry záběrům vyloženě škodí. Není třeba tím oddělovat určité záběry od jiných, to divák pochopí dle úhlu, nemusí přitom koukat přes fialovou břečku. Největší průser je ale nápad sám o sobě, když rádoby člen týmu drží v ruce foťák místo pistole a přitom je v akci, tohle by v reálu NIKDO NEDOPUSTIL! Jistě, mnoho situací to může rozklíčovat, jak je v seriálu i Preissem řečeno - v US se to hojně využívá, ale příslušníci místních sborů mají na těle AXON Body Cam, protože kdyby drželi v ruce foťák, nemohli by zhola nic, přesně jako právě Hádek. Dalších věcí by se našlo spousta (třeba scénář, když nevím, tak se snad poradím, a nebo raději nevymýšlím nesmysl), nicméně nehodlám tu psát epos. Dokoukal jsem z principu, ale 40 % je dle mého adekvátních, tohle je děravé jak ementál. Herecky by to asi ušlo, kdyby tedy bylo co hrát...

O pokladech (2012) (TV film)

Ať už hraje Janička jakkoliv, dobře u toho aspoň vypadá. To se o Krausovi říct nedá, a ještě hraje jak po lobotomii. Vojta a Liška kvalitní jako obvykle, Topfer příšernej jako obvykle, a zbytek ancámblu tak nějak průměr, přestože u Švehlíka to znamená několik kroků zpět. Počin neurazí, ovšem ani nenadchne, 50%.

Padesátka (2015)

Tohle je jeden z mála českých filmů, který je tu naprosto nepochopitelně (a nepochopeně) podhodnocen. Herecké výkony solidní, scénář dává perfektní smysl a vtipy jsou místy až mistrovské! Dávám 75% a vůbec se toho nebojím, protože toto je jedna z povedených CZ komedií, kterých je poslední dobou jako šafránu.

Šťastný a veselý penzion (2022) (TV film)

Je toho tolik, kde jenom začít? Předně co tomuto filmy chybí... Herecké výkony, smysluplná konverzace, výprava a mnoho dalšího. Odehrává se to zhruba na pěti místech a hraje v tom asi deset lidí. Sakra, i Maxipes Fík má lepší výpravu! Nebojte se ale, děti, protože to zdaleka není to nejhorší. Pomyslnou třešničkou na dortu je totiž úplná absence smysluplného děje. Pokud to už už vypadá, že by se mohlo stát něco zajímavého, buď se situace přeskočí, nebo je z ní vidět jenom závěr. Hlavní hrdinka (dá-li se něco takového vůbec napsat) má polovinu času k uchu přilepený mobil a kváká jednu kravinu za druhou. Posledních pět minut je asi to jediné stravitelné, nicméně, aby autoři tohoto produktu zachovali kvalitativní rovnováhu, je závěr filmu završen takovým klišé, že se z toho člověku až podlomí kolena. 20 procent, a opravdu zaslouženě.

Rodinná rošáda (2023)

Místní hodnocení skutečně nechápu, a abych nemusel psát hromady sprostých slov, jednoduše uvedu, že tohle se VÁŽNĚ NEPOVEDLO. Scénárista a režisér mají pocit, že se trapné rovná vtipné, ale tak tomu skutečně není - 20 procent!

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Černý elf, hnědý elf, žlutý elf... Ano, elfí vesnice je gigantickou plejádou rasové vyváženosti. Do pohádek něco takového dle mého ovšem moc nepatří, a občas to bylo skutečně bolestivé sledovat. Za mě 50 procent, jen tak tak.

Vánoce s tebou (2022)

Tohle je tak sladce hloupý, že je to vlastně skoro dokonalý. Na nic si to nehraje, nemá to šílenou stopáž, herci jsou sympouši, a i přes známá klišé se na to kouká dobře. Hvězda navíc za Aimee, protože ta je mi sympatická už od dob Lucifera, a doufal jsem, že dostane sólo příležitost. No a její krása je už tou pomyslnou třešničkou na dortu. 70 procent bez větších problémů.

Skoro normální rodina (2023) (seriál)

Tohle se na severu opět povedlo. Má to spád, myšlenku, zvraty, vynikající herecké výkony a rozumnou délku. Najde se tam samo pár lichých věci, nicméně to asi všude, pokud pominu Vykoupení z věznice ShawShank. Za mě zcela zasloužených 90 procent a jenom více podobné produkce!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Špičkový seriál, co měl ovšem zůstat pouze u sedmi řad, a to je důvodem hodnocení 75% místo zamýšlených 90ti. Bez jednoho z hlavních hrdinů to zkrátka není ono, a je celkem jedno, jaký scénář vymyslíte a jaké postavy přidáte.