Hon na vrahy (2021) (seriál)

Začátek byl celkem zajímavý, nicméně 3. série už je v podstatě jenom o machrování US záchranných složek - tím myslím všechny ty agentury na tři písmena. Obvykle se k řešení přitom dostanou náhodou, nebo se pachatel vzdá, nebo pomůže zásadním způsobem civilista, tzn. nějaké machrování bych si odpustil. Tohle samo provázelo už první dvě řady, nicméně ve třetí je to občas extrém. Navíc je tam hromada zbytečné omáčky, díly by mohly být komplet do 30ti minut. Co naděláte, je to národ s téměř nulovou historií, ale radil by celému světu a do všeho kecá, a tak už to asi zůstane. 50%

Nemocnice New Amsterdam (2018) (seriál)

První dvě série byly parádní, sice ne pro každého vzhledem k tématu, nicméně zpracováním a zajímavými případy kvalitní. Třetí série už začala nahazovat LGBTQ udičky více, než je divákům po chuti, a záběry s tím spojené jsou kolikrát vyloženě nechutné. Čtvrtá série zlepšení nepřinesla, ba naopak, a ke všemu tomu 4% skotačení ještě autoři nutně museli zapojit polyamorní vztahy, což dokáže být chvílemi skutečně otravné a zbytečné, a genderové bláboly ve smyslu "já jsem to a oni, a já používám ona" je už prostě trapné a nechutné. Tak jako tu už někdo napsal, všichni mají nárok na lásku a podobně, ale to neznamená, že na to musíme koukat v televizi. Jak praví novodobé heslo, pro muže je urolog, pro ženy gynekolog, a pro všechny ostatní psychiatr. Sledovanost tím vážně utrpěla, nicméně autorům je to asi jedno, hlavně že jsou "orientačně", genderově a všelijak jinak korektní. Polovina ancámblu je zralá na psychiatra, a 80% času se už žvaní o blbostech. Nejsem si zcela jist, že budu pokračovat ve sledování, lépe řečeno, pokud se nic zásadního nezmění, už to za ten čas nestojí. Liliput, co by neviděl ani na pacienta na lůžku, už je jenom pomyslnou třešničkou na dortu, protože nikdo si nebude věci komplikovat jenom tak pro srandu. Další dva díly a končím. Transdoktor? Jako vážně? Dvě hvězdy za první dvě série, ale od třetí je velký propad a čtvrtá už je nesnesitelná.

Dcera čarodějky (2015)

Tak předně na severskou produkci je to hodně slabé. Hlavní herečka (dětská) bude dnes už jistě sexy lamačka srdcí, takže za tu hvězda navíc, protože už tady jí to kouká z očí, jinak bych musel dát ještě o hvězdu méně. Tohle je na Dánsko dost zklamání.

Škola dobra a zla (2022)

Nevídaný rasový mix absolutní nesympatičnosti. Marně se snažím vymyslet něco, co na tomhle bylo dobře. Jedna hvězda za sexy Sofiu Wylie, Lizzie Theron, "Morphea" a vizuál, jinak je vše naprosto nezvládnutý odpad a smysl dává jen málo co. Cílová skupina: duševně nevyrovnaní teens.

Výjimečná právnička U Jong-u (2022) (seriál)

No... Já tak nějak úplně nevím, jak všechny ty pocity vyjádřit. Plné hodnocení nedávám z principu, jelikož člověk pak nemá rezervu. Zde bych volil 90%, ale Park Eun-bin hraje roli tak dokonale, že si těch zbylých deset procent zaslouží. Případy i vztahové linky jsou dostatečně zajímavé, a přestože v našem soudním a právním sytému by se některé kauzy stát zkrátka nemohly, v konečné pojetí mi to nevadí. Obsazení je perfektní, a i když výkon hlavní aktérky je jedinečný, ostatní nezůstávají o moc pozadu. Do budoucna tedy houšť a větší kapky! Závěrem snad pouze to, že pokud se vám seriál zamlouvá, dovolím si vřele doporučit počin Good Doctor, který, i přes jiné prostředí a zemi původu, odvádí obdobně dobrou práci.

Právo podle Lidie Poët (2023) (seriál)

Přestože jsem názoru, že je Matylda de Angelis jednou z nejkrásnějších žen současnosti, na mém hodnocení se to neodráží. Seriál má fantastický scénář, kameru, hudbu i dobovou výpravu. Samozřejmě po zásluze nebude obnoven pro další sezónu, jak už je u NF zvykem, a to je dle mého velká škoda. Nutnost pro každého, kdo miluje dané období a dobré detektivní drama. No a samozřejmě i pro milovníky krásných žen :).

Bodyguard (2018) (seriál)

Maximální hodnocení v podstatě nedávám, a neměl jsem to v úmyslu ani tady - tedy až do shlédnutí posledního dílu, u kterého si divák napětím kouše celé prsty. Špičková britská kinematografie, WELL DONE!

Hodina nejistoty (2021)

Naomi Watts není Saskia Burešová, takže se do ní zub času nemilosrdně zakousnul (i když by mohlo být hůře). Není to ovšem nic proti tomu, jakou nudu divák v průběhu těch 80ti minut zakusí. Podobných filmů bylo vytvořeno již dost, a je jedno, jestli byli hrdinové pohřbeni zaživa, nebo šli zrovna kolem telefonní budky, ale taková nuda to nebyla. Ano, film obsahuje pár zajímavých momentů a nervydrásajících okamžiků, ale i na poměrně krátkou stopáž je to žalostně málo. Navíc sledovat hrdinku jednou kulhat a pak zase ne je celkem otravné, a autoři si to mohli odpustit. Závěr je samo velmi předvídatelný, a pomyslné poučení nakonec vyloženě mimo (asi tak o dvacet let). 40 % je myslím optimální. Příště spíše nového Jacka Ryana, pane Noyce...

Domácí tým (2022)

50%, a to ještě můžou být autoři rádi, protože ta scéna s "ústním vyměšováním" je známkou neskonalé blbosti a trapnosti. Dnes si bohužel spousta lidí plete trapnosti s vtipností, což je poslední dobou znát na komediálním úpadku, jakým byla třeba Vražda na jachtě, či jak se ta nestoudnost jmenovala. Zbytek filmu ujde, ale tohle výše popsané jej sráží o dvě příčky k zemi.

Rovnodennost (2020) (seriál)

Viděl jsem v jednom kuse, a jak to dobře začalo, tak to nesmyslně končí. Nechci hodnotit jako odpad, protože 4 díly mají drajv a určitě jsou koukatelné, nicméně pak se to z vyšetřovacího dramatu dostává do fáze fantasmagorické scifi bez hlavy a paty a závěr je spíše komedií, než čímkoli jiným. Přes řeči tady je stěžejní postava dobře zahraná a dobře vybraná pro danou roli, což velmi přispělo k mému hodnocení jinak naprosto nezvládnuté podstaty, jenž se ztratila někde v mlze se studenty a autorem. 30%