Krvavý diamant (2006)

Film vyskakuje z mainstream akcnaku dvema zpusoby: 1) Nedoslo k velkemu milostnemu romanku, kterym to chvilema zavani a 2) Silne pusobici politicka situace. Na druhou stranu bylo na muj vkus chovani postav az moc hrdinske a od reality predstavujiciho filmu jsem cekal trosku umirnenejsi kousky. A zaverecny polo-happyend si divak dnes proste zada, takze suma sumarum 75%.

Lesní duch (2013)

Horor typu "nechutné záběry". Atmosféra víceméně žádná, charaktery ve filmu jsou vyloženě na zabití, chovají se naprosto jinak než byste čekali od normálního člověka. Trhání a řezání si vlastních končetin není pro postavy tohoto filmu vůbec žádný problém.

Mamma Mia! (2008)

Když pominu (stěží) celkem špatnou choreografii tanců a v pár případech i celkem slabší pěvecký výkon tak je tento film zajímavým zpestřením seznamu mých filmů, ovšem pominout choreografii v muzikálu ??Čili tak možná dvě-tři hvězdičky za pár milých herců.

Matrix (1999)

Monstrózní akce, geniální efekty, Neo, nezapomenutelné scény, hudba, která sousedy potěší, Neo, kožený kabát, zbraně, sofistikovaní záporňáci a Neo. Nejhezčí na tom všem ale je to, že to klidně může být pravda. Máte to prostě 50 na 50 :) .... Čili tomuhle filmovému počinu se prostě nedá dát nic jiného než pochvala a 5 hvězdiček.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Kdybych nebyl v te dobe tak zatizeny na MK4 hru, tak by asi film dostal o hvezdicku mene, ale hra me k filmu dost priblizila. Film mel pro me nejvetsi problem v tom, ze to nebyl poradne ani akcnak, ani fantasy ani komedie (jejiz naznaky tam byli na muj vkus az prilis casto). Takze tak slabsich 50 %.

Nespoutaný Django (2012)

Ten Tarantino je borec ! :) Django Unchained se právě zapsal na moji první příčku. Úžasný příběh, drsné scény, u kterých se smějete (vše je brané s jistou mírou nadsázky). Když začne hrát hudba, tak vás zamrazí (a hudba hraje skoro pořád :)) ) všem hercům role sedí na míru. Christophera Waltze jsem si v roli "dobráka", po tom jakou předvedl dokonalost v Ingourious bastards, představit nedokázal, ale role mu sedla jak prdel na hrnec !! Prostě 5 STARS.

Nevědomí (2013)

Musím říct, že konceptem je film dost podobný filmu Wall-e, což nepovažuji za mínus. Cruise mě nezklamal, narozdíl od Freemana, kterému podle mě tento typ role (někdo jako Morpheus) nesedí. Když bych chtěl najít moment, kdy jsem se vyloženě nudil, tak ho myslím nenajdu, ale zase na druhou stranu chvíle kdy bych napětím zdřevěněl tam taky úplně nejsou. Po pár minutách jsem navíc celkem odhadnul o co vlastně ve filmu půjde a tak se žádná velká překvapení nekonala. Jde ovšem o velmi macatou efektovou podívaná (efekty vážně zupr). Co se týče příběhu, tak narozdíl od ostatních fanoušků, kteří co jsem tak slyšel označovali film za klišé, byl podle mého názoru celkem slušný a o to víc mě mrzí, že to prostě trochu víc nepodojili. Za mě 70%.

Notting Hill (1999)

Právě jsem film, snad po 20té, dokoukal a ještě stále poslouchám závěrečné titulky, tak je hodnocení celkem čerstvé. Tento film považuju za jeden z nejlepších romantických snímků co jsem kdy viděl a při písničce You say it best when you say nothing att all mě mrazí v zádech. Pokud je možné aby se Filmová hvězda na první pohled zamilovala do knihkupce, tak Hugh Grand podle mě zahrál přesně typ knihkupce, kterému by se to stát mohlo. 5 hvězdiček nedávám za nějaké obrovské herecké výkony, ale právě za to úžasné mrazení v zádech. To každý film nedokáže. Už se těším na další promítání :-)