Oni 2: Noční kořist (2018)

Převládá spokojenost. Narozdíl od nemastné / neslanné jedničky, kde byl umírněný výskyt krve, což je u "home invasion" filmů poměrně důležitá věc - dvojka to plně vynahrazuje. Navíc to má lepší spád. Takový slasher prostě. A hlavně už se i postavy dokážou bránit a nezabalí to. Dalším plusem snímku se stává výborný soundtrack. Scény u bazénu s podkladem od Bonnie Tyler či krásně nasnímaný úprk před ohnivým autem. Ach, to jsou filmové lahůdky. Audiovizuální potěšení :) Potěcha pro oko i uši. Za dainia, 3 a 1/2 hvězdy. Daleko lepší než o 10 let starší počin. Ten jsem hodnotil na dvojku.

Opravdový horor (2004) (seriál)

Chytám kanál "Discovery World" už nějaký ten pátek. Objevuje se na něm, široká škála zajímavých pořadů, které dokážou rozhodně zaujmout. Ale až nedávno jsem si povšiml, že v nočních hodinách "jede" zvláštní pořad "Opravdový horor". Ihned se mi zalíbil. Jednak formou, obsahem, průvodcem pořadu (Anthony Head z Buffy) a zpracováním. V tomto originálním projektu z produkce Discovery, můžeme nahlédnout, jak je to vlastně s těmi známými legendami a hrůzostrašnými mýty, které se stali předlohami ke známým hororům. Vyskytuje se zde, série cenných nahrávek a informací a také se k různým tématům vyjadřují světový odborníci. Rozšiřte si obzory !

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Megasračkovský ultra-radioaktivní megalomanský odpad s naprosto děsným a hrozným hereckým obsazením. Říkám si, že herci tak dobří, jako je Jirka Langmajer nebo Roman Zach do toho šli. Todleto je naprosté seriálové dno, které kdy mohlo být na této planetě vytvořeno. Hnus nad hnusem !!!

O rodičích a dětech (2007)

Po snímku Venkovský učitel, další světlá vyjímka v naší kinematografii...vyšperkované dialogy s hřejivou atmosférou a naprosto uvěřitelnými herci. Jak David Novotný či mistr Josef Somr předvedli opravdu, velice hřejivé výkony, kdy se Vám ke konci derou slzy.

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Otřesné je to, že mother! od Aranofskyho, která dokáže vyrazit dech, neměla ani jednu nominaci v žádné kategorii. To samé Jennifer Lawrence nebo Javier Bardem. Ono, když je něco kontroverzní, tak se to prostě akademikům nehodí do krámů. To jsou samé kampaně, homo-black-woman a objektivita není. Za Rockwella i McDormand jsem rád, Peele taky ok. Ale režie a film "Tvář vody" ? To je řádný mindfuck. The Disaster Artist, Last Flag Flying, Battle of Sexes atd.? Kde jsou?

Osvícení (1997) (TV film)

Čistě a věcně, je to na takovém rozmezí mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Všechny 3 části mají v sobě množství velice zajímavých scén, přičemž ale většina z nich není úplně dotažena. I to právě snižuje celou kvalitativní laťku, která zde byla nastavena. Stopáž, která právě nahrává na detailnější a propracovanější zobrazení různých napínavých scén, jakoby nebyla využita v pravém slova smyslu -- a i kvůli tomu se sám divák, kdy už očekává, že bude vystrašen, nakonec ani "nezpotí" z důvodu strachu a zesilujícího napětí. Jistě, je to TV film. A musí se nechat, že ze všech těch různých TV filmů s hororovou tématikou, tato verze "Osvícení" vybočuje a je jasným nadprůměrem. To je naprostý fakt. Nicméně, některé scény se jistě dali dopilovat a v konečném důsledku by vyzněli třebas jinak. To je ale samozřejmě pouhopouhá má hypotéza. Není na místě, srovnávat verzi z roku 1980 a dílo natočené v roce 1997. Režisér Mick Garris, který už natočil spoustu filmů podle předlohy Stephena Kinga, vytvořil z této minisérie dobré dílo a vůbec se nemá, za co stydět -- ba naopak. Steven Weber se role správce zhostil výtečně (jasně není to Jack Nicholson, ale i tak hrál na hranici svých možností), Rebecca De Mornay, jenž je všeobecně známá, zahrála jeho ženu skvěle. Věřil jsem jí ty nervydrásající scény s kroketovou holí. No a v neposlední řadě, nesmím opomenout scény, kdy "Danny" má různé flashbacky z minulosti (kde je možno vidět, že jeho nadpřirozená schopnost byla už i v menším věku) nebo když vytuší nadcházející konání svého otce. Kolem a kolem, jsem se rozhodl pro ***.

Osvícení (1980)

Po všech stránkách geniální horor. Hudba, kamera, herecké výkony, hustá atmosféra a ještě mnoho víc....to všechno je v Osvícení. Dle mého názoru jeden z nejlepších hororů všech dob. Kubrick - King - Nicholson (když se spojí tyto 3 jména, tak je to opravdu zážitek na celý život).

O život (2007)

Taková poměrně příjemně přiblblá fantas-magorická komedie, která určitě neurazí...docela dobře vystihnutá atmosféra a dějový guláš...to všechno je dle mého názoru zralé na jasné ** hvězdičky.

Paintball (2009)

Až tak mizerné ohodnocení si španělský "Paintball", rozhodně nezaslouží. Jasně, potenciál byl veliký...chybičky a nelogičnosti by se také našly ale mít mírně nad 30% ? To se na mě nezlobte, ale to fakt ne ! Už za ten originální nápad, je potřeba mít trochu toho respektu. Paintballová střílečka, jenž se zvrtne v boj o přežití. To se málokdy vidí. Možná, v minimální souvislosti s Renčovým filmem "Válka barev". Jinak, ale nikoli. Dalším plusem je roztřesená kamera. Pro někoho naprostá zbytečnost, pro mě zase exkluzivita a způsob, jak být do děje vtažen. Nemluvě o záběrech z termální kamery a velice dobře zvládnutými scénami zabíjení. Navíc, to celé dává smysl a jakýsi odkaz, že dnešní společnost bohatých a zkorumpovaných lidí, se baví opravdu nechutnou zábavou, kdy jde opravdu o život. V tom vidím největší smysl tohoto filmu. Ukázat, jak povrchní a cyničtí můžou být lidé ze střední a vyšší vrstvy. Španělsko produkuje jeden zajímavý projekt za druhým. Stává se z něj, nová mekka pro originalitu v hororech.