• Krátkometrážní

Sex Drive (2008)

Viděno Unrated Edition, takže během filmu se náhodně producírovali nahé slečny (nebylo to ke škodě), ale ty péra si mohli odpustit nebo trochu zmírnit. Jinak celkem vtipné a James Marsden je brilantní šílenec. Pěkné holky, jak už je v tomto žánru zvykem. Příběh mírně nadprůměrný.

Dvojitý zásah (1991)

Díry ve scénáři opravdu nepřehlédnutelné, ale dvojrole je super a hlavně jejich rvačka. Nahá těla se tam taky objevují. Všude střelba, kopy a jiné údery a ještě sympatický Geoffrey Lewis s perfektní přehledme o situaci.

Darkman (1990)

Velmi citelná práce Sama Raimiho, velmi podobná Evil Dead. Ještě je zde vidět, tak klasická béčkovost 80-kových komiksových adaptací. Liam Neeson se mi opravdu na tu roli nehodil, ale cameo Bruce Campbella na konci mě mile potěšilo.

Zamrzlá řeka (2008)

Takových malých velkých filmů by klidně mohlo být více. Herecká přestavení jsou obdivuhodná a atmosféra plná sněhu je senzační. Můžeme zde vidět, co udělá vše matka, když se má starat o děti a je ve velmi zoufalé situaci.

Valčík s Bašírem (2008)

Velmi pěkně zpracovaný animovaný film, který se pohybuje ve velmi vážných vodách. Soundtrack, který celý film provází je úžasný a konečné rozuzlení, ke kterému vše spěje je velmi emocionálně vypjaté a je dovršeno opravdovými záběry.

Nezvaný host (2007)

Richard Jenkins mě zde pěkně překvapil svým výkonem. Příběh jež zabředává do citlivé problematy, ale né v politické sféře, ale spíše pohled na lidi a jejich styl života. Velmi pěkný konec je velkým pozitivem.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Opět se mi ukazuje, že má opravdu radši Woodyho tvorbu, kde sám nehraje. Příběh je plynulý a poutavý. Herecký ansámbl Scarlett Johansson počínaje přes Javiera Bardema až Penélope Cruz konče je senzační. Hlavně Penélope mě v této roztodivné roli očarovala tak, že ještě teď na ní myslím.

Spirit (2008)

Senzačně ujeté. Miller si stím vyhrál a přetvořil Spirita k obrazu svému. Rudá jen v té záplavě černé a bílé hýří a příběh extraordinérní, což mě se líbilo. Jen to balení různých žen mohlo být trochu rozvedeno, ale což skvěle úchylný Samuel L. Jackson to vše nahradil a ještě mu s tím pomohli sem tam vtipné klony. Normálně bych dal 3* hvězdy, ale za nácky musím jednu přidat. "Toilets are always funny!"

Krokodýl Dundee v Los Angeles (2001)

Už to není co to bejvalo, vtipy vyšuměli i akčnost se ztrácí. Kluk je občas zábavnej a zaučování Jackoa někdy také. Celkově jemně pod průměrem, jsou prostě věci co by se neměli oživovat.