• Mysteriózní

Sinister (2012)

Atmosféra skvelá, ľakačky niekoľkokrát dali zabrať, ale príbeh ničím neprekvapil. Lepší scenár to mohol katapultovať do výšin.

Nerve: Hra o život (2016)

Klišé najhrubšieho zrna plné tradičných nelogickostí - proste tínedžerská kravina so všetkými "muchami". Ale prekvapivo to bolo celkom pozerateľné, najmä ak to porovnám s podobným Vadí nevadí.

Lví král (2019)

Mám dosť problém s tým, či sa mi takáto animácia do filmu hodila. Na jednej strane je perfektná a zvieratá sú ako živé, na druhej však potom pôsobí ich ľudské správanie trochu zvláštne. Príbeh je klasický, žiadna invencia sa nekoná.

Černé ovce (2006)

Chcel som dať dve, ale uvedomil som si, že by to bolo prehnané. Ako komédia to vôbec nefunguje, no keďže to ňou do istej miery chcelo byť, tak to nefunguje, samozrejme, ani ako vážny horor. Herci mizerní, nesympatickí a nezachránilo to ani pár podarených gore scén, ktorých malo byť viac. Prirovnávať to k počiatočnej tvorbe Jacksona je podľa mňa absurdné.

Ztracený ostrov (2009)

Od začiatku je jasné, že to bude béčko s tým najjednoduchším predstaviteľným scenárom, ale príroda bola pekná a bolo prítomné aj aké-také napätie. Veľmi rýchlo to však upadne do nudy, stereotypných pokusov o ľakačky. Napokon som to ledva dopozeral. Skôr ako Predátora či Pád do tmy mi to pripomenulo Humains, kde bol takisto pochovaný prvotný potenciál, ale ani to nebola takáto nudná zlátanina.

Vrah ve mně (2010)

Kontroverzné? Ani náhodou. Násilné? Možno, ale to, že tam Affleck párkrát zmlátil niektorú z dvoch žien, sa ma nijak nedotklo, lebo to bolo natočené úplne sucho, bez emócie. Príbeh takisto slabý, tuctový. Vôbec by som to nenazval kriminálkou a ak mal byť záver tromfom, tak nebol. Slabý a rýchlo zabudnuteľný film.

47 metrů (2017)

Tretia len za podarený záver, inak by boli u mňa Shallows stále podstatne vyššie. To, že sa celý film odohráva na malom priestore pod vodou z môjho pohľadu na atraktivite nepridalo.

Všechno nejhorší (2017)

Raz sa to vidieť dalo, celkom svižne to odsýpalo, ale inak je to len taká hovadinka pre deti. Horor pre mladších tínedžerov, ktorý sa otvorene hlási ku romantickému Groundhog day. Hlavným problémom je odfláknutosť práce s časovou slučkou, na ktorej je film vlastne postavený. Slabé 3*

Soudný den (2008)

Od úvodu je jasné, že to nebude dvakrát originálny film, ale začiatok je napriek tomu celkom sľubný. Rýchlo však príde výhybka a zostáva nudné akčné béčko... Záver to opäť trochu zachraňuje, no celá tá myšlienka, dnes natoľko aktuálna, sa dala podať stokrát lepšie.

U Zlaté rukavice (2019)

Priamočiare, naturalistické a držiace sa skutočného príbehu. K tomu výborné herecké výkony, hudba, sem-tam závan čierneho humoru. Navyše je pod nánosom toho vizuálneho hnusu, ktorý umocňujú samotné obskúrne postavy, kvalitne rozpracovaná psychologická štúdia Honku - síce psychopata, no zároveň vo svojej podstate zlomeného človeka, ktorý sa nedokáže vymaniť z bludného kruhu.