• Mysteriózní

Flowers (2015)

Pomalší rozbeh, nejaké mŕtvoly a fekálie už ma nedokážu znepokojiť, ale od tretej "kvetinky" to začína vizuálne i hudobne gradovať. Záver až príliš explanačný, takže slabšie 4*.

Lucky Room (2019) (pořad) odpad!

Po pár minútach mi začalo byť fyzicky zle zo všetkých zúčastnených. S vedomostnou reláciou to nemá nič spoločné. Fuj, vydržal som cca 10 minút.

Happy End (1967)

Mimoriadne originálne a zábavné. Film sa dá vnímať dvoma spôsobmi. Buď ako tragický príbeh pustený odzadu, pričom je v tejto rovine zmysluplný a logický alebo... Alebo to môžeme vnímať ako surreálny príbeh, v ktorom sa jednoducho nič nedeje tak, ako to káže logika. Komentár rozprávača Menšíka má hlavu aj pätu, aj keď nerešpektuje logiku plynutia deja.

Důvěrný nepřítel (2018)

Snahu o mysteriózny triler kvitujem, je to spestrenie, no v rukách klasika tuctových tínedžerských komédií to je akési nedotiahnuté a diétne. Trochu napínavé to začína byť okolo 30. minúty, ale chýba tomu viac akcie. Okolo 50. minúty si uvedomujem, že už ma v podstate zaujíma len rozuzlenie. To malo potenciál posunúť celý film o úroveň vyššie. V záverečných 40 minútach sa zdá, že môže šokovať a potešiť, nakoniec však vyšumí. Miestami to od nudy zachraňuje len fakt, že je Gabika nádherná žena, na ktorú sa dá pozerať donekonečna, no to samo osebe na nadpriemerné hodnotenie nestačí.

Všechno, co mám rád (2017) (pořad)

Že to nie je vtipné by sa ešte dalo prepáčiť, ale je to vyslovene trápne, čo je problém. Skrúcaný sem-tam zrecykluje 30-ročný vtip, Kandráč zakontruje 40-ročným. Potom sú tu nejaké pokusy o spev bez ohľadu na to, či je daný hosť spevák alebo nie. Nič viac, nič menej, holt, talkšou u nás nevieme robiť.

Ghostland (2018)

Twist možno prišiel priskoro, no filmu to nijak zásadne neuškodilo. Určite je to menej brutálne ako Martyrs a celkovo mi to prišlo menej výrazné, ale nemožno tomu uprieť originalitu a typický Laugierov rukopis. Určite osobitý počin, ktorý aj vďaka kratšej stopáži nenudí a dokáže na mnohých miestach vystrašiť. Rozhodne odporúčam všetkým fanúšikom francúzskych hororov a teším sa na ďalší Laugierov kúsok, určite ešte nepovedal posledné slovo.

Hypnoshow (2019) (pořad) odpad!

Neveril som, že to môže byť také zlé, ale vydržal som to pozerať asi 7 minút. Mizerne zahraná trápnosť s otrasným moderátorom.

Záchranáři v akci (2019) (seriál) odpad!

Otrasný formát. Mizerní herci v seriáli s pseudodokumentárnym lookom.

The Girl Next Door (2007)

V podstate úplne identické ako kniha pokiaľ ide o plynutie deja, akurát, že atmosféra a celkové vykreslenie charakterov postáv tam pôsobili oveľa silnejšie, tým pádom boli aj pôžitok a miera znepokojenia z knihy výrazne vyššie. Tu je problém poriadne pochopiť charaktery jednotlivých detí podieľajúcich sa na týraní, čo je veľké mínus. Navyše vo filme pár zvrátených scén chýba, aj keď ten absolútny vrchol tu je. Vo výsledku len solídna adaptácia najznepokojivejšej, a pritom výbornej, knihy akú som čítal. P.S.: Neporovnávajte s americkým zločinom, ten vychádza zo skutočných udalostí, toto z Ketchumovej knihy, ktorá sa spomínanými udalosťami iba inšpirovala.

Americký zločin (2007)

Nesporne verné zrekonštruovanie známeho prípadu, ktorému by však neublížilo explicitnejšie zobrazenie násilia. Práca so psychikou postáv aj herecké výkony výborné, no v tomto prípade by zatlačenie na pílu neuškodilo, keďže o samoúčelnosti násilia by nemohlo byť reči. Aj keď treba uznať, že aj tu bolo niekoľko silných scén, ktoré zabrnkali na nervy.