Enderova hra (2013)

Nadané deti, ktoré zachraňujú planétu, vypália vždy smiešne. A to mám nadané deti rád. Nesympatický film, k čomu veľmi dopomohol aj veľmi nesympatický hlavný hrdina.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Dve ťažko vysvetliteľné veci = veľmi nízke hodnotenie filmu a veľmi vysoké hodnotenie "krásy" K. Stewart. Obsahovo bežný horror, s tým súhlasím, ale všetko ostatné, čo sa tomu dielku vyčíta, je jeho prednosťou. Strašidlá sú par excellence, atmosféra je výborná. Dosť zbytočná postava blonďavého basketbalistu. Záver mohol byť lepší. Inak veľká spokojnosť.

Anna Karenina (2012)

Netvrdím, že vždy musí ísť všetko podľa predlohy, ale tu šlo všetko v opačnom smere. Fiziognómiou hlavných postáv počnúc, celkovou atmosférou končiac. Čo si vzal z knihy Wright, nezdá sa mi allright. Je známe, čo na to ruský človek?

Ukradená z kolébky (2017) (TV film)

Slovenské dialógy robil úplný idiot. V pravidelných intervaloch vás z nich bude štípať v zadku. Zlatú varešku získava replika: "Bola som otvorená na 5 centimetrov." Cukrová dráma bez zmyslu a úprimných sympatií.

Loch-ness teror (2008) (TV film)

V jazere žije jeden veľký tvor. Koľko bude mať tento rok rokov? Prvýkrát ho videli okolo roku 1925, a už vtedy mal 15 metrov. Dnes má stále 15 metrov. Zdá sa, že už v roku 1925 bol dospelý. Plus mínus má dnes 100 rokov. Teraz dve otázky: 1. Ak žije, dokedy bude ešte žiť? 2. S kým sa bude množiť?

S Nigellou v kuchyni (2000) (pořad)

Vedľa toho nevkusného pretlaku mužských sporákovych hviezd, Nigella zapôsobí ako chladená Plzeň na Sahare. Zároveň zo seba nerobí majsterku Anglicka vo varení, neotravuje so zdravosťou, ani do všetkého netrepe tridsaťštyri ingrediencií, čo je podľa mňa takmer opak varenia. Nevšedne pekná osôbka.

Dárce (2014)

Na rozdiel od Divergencie, toto má aspoň nejakú atmosféru. Trochu tínedžerské sci-fi, s patričným nánosom naivity. V pelotóne všetkých sci-fi filmov – lepší priemer.

Dětská hra (1988)

V blízkom okolí mám niekoľko DOSPELÝCH MUŽOV, ktorí sa dodnes Chuckieho boja. Asi dobre odvedená robota. Chuckie je mimoriadne hnusná postavička, legenda.

Agora (2009)

Film, ktorý pripomína zábudlivcom, že kresťanstvo je nebezpečnejšie ako islám, rakovina a atómová bomba dohromady, má automaticky dve hviezdičky. Aj keby ho natočil školák na mobile. Toto je navyše veľmi estetická záležitosť.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Poznám ľudí, ktorých odradil prvý diel, a seriál nevideli. Treba sa do toho zakusnúť, a potom vás to samo zožerie.