Ti druzí (2001)

Výborný horor bez kapky krve.Nicole Kidman je v tomto filmu vynikající.(ostatně v kterém ne?)Bravůrní režie,kamera,hudba a zvuk.Film má výbornou atmosféru a skvělou závěrečnou pointu.Myslím že se povedl i český dabing-skvělá práce!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Na tehdejší dobu rozhodně revoluční sci-fi s vynikající atmosférou.Konec filmu a závěrečná pointa s nejméně třemy otazníky(knihu jsem nečetl).

Johanka z Arku (1999)

Když ne Oscar tak alespoň nominaci by si Milla Jovovich za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli zasloužila.Její herectví bylo fascinující.Film o něco méně,ale jen o něco!Někdo hodnotí její herectví jako přehrávání.Možná...,ale jak jinak zahrát náboženskou fanatičku a psychicky narušenou osobnost?První hodina je každopádně za plných 100%.Tento film je potřeba slyšet v originále.Stejně tak si nikdy nepustím např. nadabovaného Forresta Gumpa V.Dlouhým.

Erin Brockovich (2000)

Dal bych "stovku",kdyby Soderbergh prodloužil stopáž a natočil i hlavní soudní líčení.Škoda,jinak jde o výborný film.

Interview s upírem (1994)

Film je bravůrní především v první polovině.Poté co zmizí ze scény Lestat a Louis se setká s Armandem,film začíná mírně nudit.Banderas je nevýrazný!Celou část filmu od setkání s Armandem až po konečnou pomstu v kobce(ikdyž ta byla oku lahodící) bych vystříhnul a nahradil jiným dějem.Zpomaluje tempo a je zbytečná.Jinak Tom Cruise odvadí více než skvělý výkon a táhne celý film.Pitt je standartně průměrný.Velké plus si zaslouží výprava,kostýmy a samozřejmě režie.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Škoda,že tento rejža,původně střihač akčních filmů(např.Smrtonosná zbraň),nenatočil víc takových filmů jako tento.Je to skvělý a napínavý akčňák.David Suchet,který si odskočil od Poirota ztvárňuje muslimského fanatika více než věrohodně a je pro mě největším tahounem filmu.

Amélie z Montmartru (2001)

Brilantní dílo.Dokonalá režie,kamera a hudba +okouzlující Audrey Tautou.

Smrtonosná zbraň (1987)

Celá série je jedna veliká bomba a působí jako osmihodinový film.Riggs a Murtaugh-to je jedna z nejlepších filmových dvojic vůbec.Tyto filmy mohu vidět stále znovu a znovu.Nejde tu jen o skvěle natočenou poctivou akci ,ale také o výborné dialogy a kvalitní scénáře.Shane Black a Richard Donner stvořili klasiku.

Časové pásmo bylo změněno