Bay_watch

Bay_watch

Armin Tamzarian

okres Liberec
Is it necessary for me to drink my own urine? No, but I do it anyway because it's sterile and I like the taste.

<< předchozí 1 2 3
    • 11.2.2010  02:54
    Náhradníci (2000)

Na Náhradnících byste toho mohli najít hrozně moc, čeho se mohli chytnout, abyste je posadili zpátky na lavičku - přímočarej scénář ždímající sportovní klišé až na dřeň, postavy plochý jak japonská plavkyně... ale to, že byste se u nich nebavili a po zhlédnutí neměli chuť také s někým vytřít hřiště, to opravdu ne. Perfektní biják na večer před důležitým zápasem.

• 6.9.2008  08:57

Až neuvěřitelně profesionální fanouškovský kraťas od asi toho nejfanatičtějšího batmanova stoupence. Kam se na tohle hrabou studiové AvP, AvP2 a jiní žabaři. Tohle je prostě crossover se vším všudy, který se drží všech jeho nepsaných pravidel. Takhle by to mělo vypadat, Marvele, DC a spol.! http://www.youtube.com/watch?v=Hjp0I_okX0w

• 27.4.2008  00:50
    Juno (2007)

Nádherné a milé, žádná jiná slova u mně tenhle film prostě nevystihují lépe. Mohl jsem si ke zpříjemnění večera vybrat desítky jiných kousků, ale nikdy nebudu litovat, že jsem sáhl právě po Juno. Je to film, který vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho po zhlédnutí a zabloudíte k němu pokaždé, když budete potřebovat zvednout náladu (a Juno se to povede, to mi věřte!). Nakonec, přiznejme si, takové filmy se přece netočí denně... :)

• 27.2.2008  17:08
    Kapitán Tsubasa (TV seriál) (1983)

Můj první kontakt s nejkrásnější míčovou hrou na světě. Byly mi nějak 3 roky a od té doby mě to poznamenalo s nedozírnými následky. Samozřejmě byl mým nejoblíbenějším hrdinou samotný Ohzora Tsubasa. Ještě dnes, když chci v zápase vstřelit gól, tak si prostě vzpomenu na nějakou jeho scénu a soustředím se jen na to, abych úspěšně zvládl sólo přes půlku hřiště, nebo vypálil tak silnou dělovku, která protrhne síť (pochopitelně takové góly tvoří asi tak 1% mé gólové produkce).

• 9.2.2008  19:51

Perfektní zpracování sci-fi světa P. K. Dicka. Zpočátku jsem se bál, že by film mohl trpět řadou nedomyšleností, ale Spielberg znovu dokázal, že je pan Režisér (nutno uznat, že s takovou povídkou za zády, navíc od Dicka, to šlo zkazit jen těžko). Některé scény jsou tu vážně nezapomenutelné a vizuální zpracování snad ani nemá cenu popisovat, protože tohle se prostě musí vidět. Jednoduše jedinéčné skloubení futuristického a současného designu doprovázeného krásnou hudbou, které naštěstí nevypadá jako překombinovaná kýčovitá pěst na oko. Tom Cruise tu podává svůj standardně skvělý výkon a Colin Farrell je mu více než rovnoceným soupeřem (navíc je tu skvělá řada vedlejších postav v čele s Peterem "Neškrábat!" Stormarem). Sice ten závěr byl až moc optimistický, ale to se od Stevena tak trochu čeká. Po Indym a Schindlerově seznamu je právě tohle můj nejoblíbenější Spielbergův film.

• 29.1.2008  01:20
    Volný pád (1993)

Perfektní civilizační satira se strhujícím tempem. Prakticky každý problém, či otázku, kterou nám D-Fends předkládá, řeším denodenně i já (Proč nemůžu vstoupit na nějaký veřejný místo jen kvůli tomu, že si ho tam nějaký individuum označkovalo svejma iniciálama? Proč si proboha nemůžu objednat snídaňové menu, které se přestává vydávat v 11:30, i když je teď teprve 11:33? apod.). Nastavuje tím tak blyštivé zrcadlo naší společnosti, která je i přes veškerý technologický pokrok pořád pozadu, co se týče zdravého uvažování a úcty k druhým. D-Fends opravdu není zlý člověk, cholerik možná, ale zlý určitě ne. Jen mu prostě ze všech těch nelogičností a p*čovin, kterými se každý den musíme brodit, ruply nervy. Přiznejte se, kdo z nás by si to někdy nechtěl zkusit?

• 26.1.2008  18:34
    Seabiscuit (2003)

Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nepřekvapí, ale jeho plusy jsou někde jinde. Především zaujme už jen netradičním námětem (který přece jen není moc obvyklý), perfektní výpravou a samozřejmě skvělými výkony celého hereckého ansáblu (koní nevyjímaje). Redovi, Seabiscuitovi a spol. nejde jinak než fandit :) Ten konec mě jednoduše dostal...

• 8.1.2008  17:43

Zkuste si to představit: Potkáte na chatu fajn člověka, začnete si psát, zjistíte, že toho máte oba hrozně moc společného, on je krásný, vy jste krásní, jako kdybyste znovu prožívali svou první lásku... Snad neexistuje nikdo, kdo by si to v dnešním digitální věku ani jednou nepředstavil... A tohle všechno - naše představy, naše sny a touhy jsou zachyceny ve dvou hodinách tohohle úžasnýho filmu. Přiznám se, že kdyby se na něm změnil byť jen detail, ihned by z toho byla jen průměrná romance... Ale takhle to do sebe všechno perfektně zapadá. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to jiskří jako nikdy, k tomu jim hraje parádní soundtrack (hlavně Dream v úvodu se stal jedním z mých evergreenů), citáty z filmů a knížek skvěle nadlehčují atmosféru a dodávají jí šmrnc "jakože tu jde o něco víc a než jen o tupou romantickou komedii". Podzimní New York nikdy nebyl krásnější...

• 2.1.2008  01:36

Už se vám někdy stalo, že jste se po zhlédnutí nějakého filmu prostě nedokázali hnout, nedokázali nic udělat... prostě jste jen seděli s otevřenou pusou? Tak tohle je přesně ten Film, u kterého se vám to pravděpodobně stane. Prakticky všechno tu klaplo na výtečnou - herci v čele s Robin Williamsem (ó, kéž by všichni kantoři byli takoví) tu podávají svoje životní výkony, nádherná hudba vás perfektně navnadí na atmosféru internátních škol britského střihu a režie je dokonale řemeslně zvládnutá... Toto dílo patří k té hrstce, u kterých jednoduše hltáte každou scénu - smějete se tam, kde se smát máte, a pláčete, kde se plakat má...

• 22.12.2007  13:50
    Kill Bill (2003)

Má to styl a šmrnc a je to tuze zábavné. Co je to? No přece další umělecké dílo z hlavy Quentina "akční scény umím natočit jako nikdo jinej" Tarantina. Jeden z jeho nejlepších filmů, který se může měřit i s Gaunery nebo Pulp Fiction. Úžasný náboj filmu mě strhl od prvních okamžiků hlavně svým perfektním soundtrackem a všemožnými popkulturními odkazy (o žlutočerné kombinéze, která jako by z oka vypadla Bruci Lee ani nemluvě). Téměř každá bitka se zařadila do mé imaginární síně slávy.

• 21.12.2007  11:12
    Desperado (1995)

Úžasně dávkovaná akce a legendární hlášky. Co víc si přát?

• 17.12.2007  19:28
    Vyvolený (2000)

Vrchol Shyamalanovy tvorby. Film s geniálním motivem, který je mi navíc velmi blízký.

• 4.11.2007  16:52
    Rocky (1976)

Outsider Rocky Balboa proti namachrovanému mistrovi Apollu Creedovi. film s úžasně rvavou atmosférou, kultovním soundtrackem a prostým geniálním příběhem, kterému odpustíte i dosti patetické dialogy... americký sen nikdy nebyl lépe ztvárněn. klasika

• 16.10.2007  18:18

Úchvatný film. Jeden z nejlepších, a to nejen v žánru romantických komedií, ve kterém jasně kraluje, co se týče americko-evropské produkce. Obsazení ani nemohlo být lepší a určitě souhlasím s tím, že ta scéna, kdy Andrew Lincoln zazvoní u domu Keiry Knightley s těma cedulkama, je vážně dechberoucí... a jenom dokazuje kreativní zručnost scénárisů. Většina situací byla úplně neotřelá a myslím, že ani nikdy v žádných jiných filmech tohoto žánru nejsou k vidění... Jakýkoliv z těch překrásných příběhů se může zrovna teď dít i ve skutečnosti... a to je na tom asi tak úžasné.

• 6.10.2007  11:43
    Top Gun (1986)

Film tak nabitý nostalgií 80. let, čistým kýčem a také romantikou,... že se vlastně musel stát kultovním. Můžete mu stokrát vyčítat namistrované dialogy a propagandu americký správných hošíků ve stíhačkách, ale stejně to všechno přebíjí fantastický soundtrack v čele s nejlepším ploužákem všech dob Take My Breath Away, jako kaše hustá romantická atmosféra, úžasné, do posledního detailu vypiplané akční scény... a Tom Cruise. Ano, ten Tom Cruise, kterého 90% normálních občanů považuje za vypatlaného fanatického dementa, a který už pár let o dobrou roli nezakopl. Nikdo mu ale nemůže upřít, že jedině on dokáže zahrát toho pravého Mavericka se vším, co k němu patří, a jak si ho se slzou v oku pamatujeme. S každým dalším zhlédnutím jsem musel uznat, že nikdo neumí natočit tak skvělé náborové video jako Tony Scott... Kdybych neměl někde 5 dioptrií, tak se dám ihned k letectvu... jen bych měl trochu strach z toho homosexuálního nádechu.

• 6.10.2007  11:33

Nejlepší parodie na akční filmy? Stopro... Nejlepší parodie všech dob?. Oujeee!!!... Kam se na to hrabou ty pseudoparodický série Scary Movie a Epic Movie... Top Gun jsem naštěstí zkoukl dřív než tenhle skvost, jinak bych u něho asi usnul :D

• 5.10.2007  21:01
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Musíte uznat, že nápad to mělo geniální (sice pořád o tom samém, ale geniální). Jestli se někdo nechal strhnout davovou nenávistí a dal tomuto výtečnému seriálu "odpad!", tak je u mě za blba a pokrytce. Přiznejme si už konečně, že jsme to všichni kdysi žrali... Tak proč to teď odsuzujeme? Proč teď nadáváme a varujeme další generace, jaká to je blbost, když jsme tomu sami kdysi propadli? Nemají snad i oni právo užít si tu akci a zábavu s Ashem Ketchumem, Pikachu a jeho přáteli? Hry přece byly ve své době revoluční a i doteď si drží neuvěřitelnou chytlavost... To samé platí o seriálu, na který se i dnes rád podívám :) P.S. podle golfisty si zasloužím Oscara :)

• 23.9.2007  10:52

The best of animace, hudba, choreografie soubojů... prostě všechno. Pro fanouška této série povinnost... vlastně pro fanoušky všech animáčů, akčňáků, fantasy a dobrodružnejch filmů :) ten film jsem po prvním zhlédnutí musel vidět ještě 10x, abych se ujistil, že je opravdu možné přenést FF i na plátna, aniž by se to tak pokurvilo jako v Esenci Života, do které jsem vkládal nemálé naděje a nakonec se dočkal obrovského zklamání... nechápu, jak někoho mohlo napadnout úplně vyměnit postavy, děj, prostředí a prostě zničit celou atmosféru FF. Vždyť právě tyto vlastnosti jsou dovedené k dokonalosti a opěvované po celém světě. Vždyť právě to dělá z FF něco výjímečného. A tento film to jenom potvrzuje.

• 8.9.2007  17:34

Tak tenhle film mě uchvátil hned v prvních okamžicích - míchá plno žánrů (akční, drama, romance...), hlavního hrdinu hraje jeden z mých nejoblíbenějších korejských herců... a hlavně to fantastické časové zasazení. V dnešní době si asi už jen málokdo dokáže představit, že by dostával rákoskou i za sebemenší prohřešek, šikana by ve škole byla na denním pořádku a oslovení holky těžší než zmlácení desítek padouchů... Film postupem času skvěle graduje až k nevyhnutelné, úžasně promakané finální bitce na střeše, která bez příkras či zpomalených efektů ukazuje rvačku v té nejsyrovější podobě. Dovoleno je vše!

• 2.9.2007  02:13
    Transformers (2007)

Tohle je jediný film, který je hřích stáhnout a sledovat doma na monitoru. Michael Bay znovu dokázal, proč mu hollywoodští producenti tak rádi svěřují peníze - dokáže totiž každý film proměnit ve zlato. Oslíčku otřes se nové generace! Jasně, ten film je fetišistický kýč až na půdu, ale vadí to někomu? Mě ani jednou, a to jsem na něj šel do kina 5x (pokaždé s jiným člověkem... naposledy už jsem nikoho nesehnal, tak jsem si aspoň sedl vedle moc hezké slečny - její kluk se na tu, podle jeho slov, "p*čovinu" nemohl už déle dívat). Dokonalý blockbuster!!! P.S. Po závěrečných titulcích mi dala číslo. Díky, Michaele! :)

• 2.9.2007  02:05

Skvělý důkaz toho, že Korejci neumí jen romantická melodramata a bezduché duchařské horory. Při jeho sledování si představujete, jaké by to bylo v jejich kůži. Je tak lehké být zabijákem! Ten film je nabitý napětím, akcí, humorem... a láskou. Tyhle zabijáky si musíte zamilovat. ^^

• 2.9.2007  01:52

Moje první zkušenost s korejskou kinematografií... a dodnes moje nejoblíbenější romantická komedie. Příběh a pointa je úžasná. Když jsem se na na něj díval poprvé, tak jsem si v každé scéně myslel (otupen americkou produkcí), že ji už Jung-woo má, ale pokaždé zase něco "zkonil" a ona ho zbila xD Korejci možná nemají stamilionové honoráře, ale v pohodě to dokáží natřít bezduchému Hollywoodu. Bravo!!!

• 30.8.2011  01:53

Kdo by to byl řekl, že v roce, ve kterém šly do kin tři(!) velké komiksovky, třetí Transformers a poslední Harry Potter (všichni hezky v závěsu za sebou), se pro mě stane tou největší akční peckou film o bandě lupičů sedlající pár naleštěnejch kár. Divný, ale je to tak. Postavit proti sobě Vina Diesela a Dwaynea Johnsona ve stylu Heat byl od Justina Lina skutečně brilantní nápad. Ten jako by tady dělal veřejný konkurz na flek pro režiséra příštího Terminátora a při tom předváděl jeho producentům svoji všestrannou řemeslnou zručnost, ať už jde o loupeže vlaků, střílení, nebo honičky ve všech různých podobách, při kterých lehne popelem půlka Rio de Janeira. A abych pravdu řekl, po zhlédnutí Fast Five bych mu těch 300 milionů klidně přiklepl.

• 3.4.2011  18:00

Tak tohle jsem Robu Reinerovi sežral i s navijákem. Režisér se zde na stará kolena rozhodl ohlédnout za svou nejúspěšnější tvorbou z let osmdesátých a povedlo se mu to zkrátka na výbornou. Dějová linka o dvou proměnlivě zamilovaných připomene Jak Harry potkal Sally (nebo i Evžena Oněgina, chcete-li :-) a zbytek... to je vlastně Stand By Me se všemi jeho proprietami, kterými si mě tehdá získal. Stejně tak jako v příběhu o putování party chlapců za mrtvým tělem, i zde se spoléhá na to, že divák kdysi měl jakési dětství a že bude po celou dobu alespoň částečně chápat a sdílet pocity hlavních protagonistů. Pokud totiž přistoupíte na všechna tato pravidla hry, film vám znamenitě poslouží jako stroj času, jenž vás přenese do doby, kdy city byly nejčistší, avšak v jejich vyslovení vám bránil stále ne dost obratný jazyk, a tak tedy často nezbývalo nic jiného, než se jen spokojit s mnohahodinovým zíráním na objekt svého zájmu; do časů, kdy ještě vůbec nezáleželo na tom, zda má ten druhý stejné koníčky, barák, pěkné auto nebo plnou šrajtofli, a kdy kytka (zde zastoupena stromem) dokázala spravit úplně všechno.

• 4.5.2008  16:32

Báječný film o "bezstarostném" studentském životě, jenž je celý natočený v krásných kulisách katalánské Barcelony. Vážně mě to bavilo a udrželo to moji pozornost i přes to, že (jak mnozí poznamenávají) film nenabízí, jakýkoliv strhující okamžik. Možná i proto, že jsem v Xavierovi a spol. viděl kus sama sebe (jen jsem jim trochu záviděl všude ty nádherný holky). Většinu věcí, co dělala jejich parta, dělám já už teď, a to ani nemusim jezdit do ciziny. Líbilo se mi, jak se autoři nesnížili k trapnému parodování jednotlivých národností, přičemž to zvýraznili ještě tím, že v půlce přijel Wendinyn bratr, který přesně tohle dělal, a poté na něho byli všichni naštvaní... Jo, už se docela těšim, až sám pojedu na Erasmus.

• 13.3.2008  01:31
    Brouk (2002)

Velice humorný a příjemný nezávislý film... a dost slušně odfláknutej nápad s "teorií chaosu". Celou dobu mi přišlo, že ten brouk v příběhu žádnou velkou roli nehrál... Na můj vkus až moc postav, ale i tak si každá z nich dokázala získat moji pozornost. Ke konci jsem si snad v každém záběru myslel, že přijde nějaká tragédie (vražda, teroristický útok...ostatně postava podivína z blízkého východu tomu dost nasvědčovala... ano, asi začínám být xenofobní), ale nic se kupodivu nestalo. Takže, jako zajímavé nakouknutí do osudů několika lidí, ano... ale že by se z vás po jeho zhlédnutí stal aspoň laický znalec "efektu motýlího křídla", to rozhodně ne (v tomhle jsem od filmu čekal trochu víc).

• 23.12.2007  18:52
    A-Team (TV seriál) (1983)

Stejně jako Chuck Norris i oni tu budou navždy!

• 23.12.2007  02:56

Možná to bylo tím, že jsme si ho pouštěli tak pozdě večer (náhodou v ten samej den, kdy to dávali v TV), ale mě se ten film fakt líbil! Za celej den jsem se u ničeho tak nenařehtal! Těch kung-fu odkazů a parodií... Jasně, že Oedekerk má totálně debilní výraz kdykoliv a při všem, a že je to do nebe volající vykrádání, které by zvládl i zelenáč v movie makeru, ale ten dabing (originální!) a moje ospalost to jednoduše přebili... Wíí, wíí, wíííí!

• 21.12.2007  21:35
    Equilibrium (2002)

Geniální

• 30.9.2007  14:13
    Na jedné lodi (TV seriál) (1996)

Tak tady se mi líbil Ted Danson asi nejvíc. Hodně dobrej a satirickej sitcom :) jen škoda, že už ho nedávají. Jinak souhlasím s Geminim

<< předchozí 1 2 3