Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Možno to bolo pomalým tempom, ktorým sa dej vyvíja, možno častými spomalenými zábermi, alebo pochmúrnou krajinou francúzskeho vidieka a opojnou hudbou...no sem-tam mi klipkali oči :-). Filmu však dávam nízke hodnotenie z toho dôvodu, že bohužiaľ prvú slušnú polovicu filmu sprasila polovica druhá, kde sa scenár zvrtol divným smerom.

Symptom Pandorum (2009)

//// + zaujímavý príbeh, dobrí herci, stiesnená atmosféra //// - nevhodní "zombíci", neprehľadné nahánačky, wtf kung-fu gymnastika :D ////

Carrie (1976)

Či chcem alebo nechcem, musím porovnať film s jeho knižnou predlohou. Prvotinu S. Kinga som čítal minulý rok a čo mi utkvelo v pamäti, a mám s tým knihu spojenú, boli pseudodokumentárne vsuvky, ktorými autor budoval atmosféru. Tieto vsuvky mi vo filme chýbali, aj keď si neviem presne predstaviť akoby film vyzeral s nimi. :-) Samotná atmosféra je oproti knižnej na omnoho nižšej úrovni. Čo sa mi však páčilo, boli scény z maturitného plesu, najmä časť, keď vyhlásia kráľa a kráľovnú plesu, ďalej časté voyerské zábery a premakaná hudba. 70%

Repo Men (2010)

Divný filmík, nevhodný pre ľudí so slabým žalúdkom. ** + * za hudbu.

Souboj Titánů (2010)

//** POZOR SPOILERY **// Príliš urýchlený film - to ma napadá ako prvé. Veľa (slabej) akcie na úkor venovaniu sa postavám, nahovno dialógy, ktoré doslova pília uši, časté vtipkovanie, ktoré do filmu vôbec nepasuje, Perseus, ktorý poprvýkrát drží v ruke meč a "wow" prebije skúseného vojaka (proste to má v krvi :-) ), drevený džin, ktorý má namiesto srdca výbušninu (ala terminátor :D), vedľajšia postava náboženského fanatika, ktorý nehorázne lezie na nervy, ochočené zmutované škorpióny, a veľa iných hlúpostí, na ktorých tento film padá. Sam Worthington mi ako Perseus vôbec nesedel, a ani Krakena, na ktorého som sa tešil som si neužil, pretože z vody len vykukol. Najhoršie však bolo, že som postávam ich role vôbec neveril. Holt, drahé a efektné, ale bezduché filmy sa stávajú trendom dnešného Hollywoodu.

Kniha přežití (2010)

Film je veľmi dobre audio-vizuálne spracovaný, najmä tento aspekt pútal moju pozornosť po celý čas. Príbeh mohol byť aj lepší, ale nie je to najhoršie. Denzel, ako mních-terminátor (ako je tu opísaní viacerími ľuďmi), celkom ušiel a Milu Kunis mám síce stále zafixovanú ako Jacky z That 70´s show, ale veď je to kočka, tak sa na ňu dobre pozerá hocikde, aj keď hrá stále veľmi podobne :-). Film jednoznačne zráža niekoľko divných momentov, nebudem však spoilerovať :-) - výsledok 2,5*

Princezna a žabák (2009)

Jednoduchý dej, klasická animácia a nápadité vtipy. Co viac si od rozprávky priať? :-)

Vlkodlak (2010)

Atmosféra, prostredie a samotný vlkolak podobný originálu z 1941 - všetko super. Škoda len tej línie s otcom, ktorá to všetko pokazila :-/

Kick-Ass (2010)

Extrémne veľa násilia, krvi a fuckovania. Vo filmoch sa mi obyčajne nepáči to beztarostné zabíjanie, tu však musím spraviť výnimku, bo tento film bol z časti o tom a niektorí hlavní hrdinovia sa v tom doslova vyžívajú. Na každých 10 minút pripadá aspoň jeden zabitý, pri konci 10 zabitých na minútu :-) čistý masaker :D Reálne tu boli zobrazené obyčaje dnešnej mládeže, natáčať všetko mobilom, hádzať to na youtube atď. :D veľmi časté pop-kultúrne narážky (najmä tá na Lost sa mi páčila :D) Ďalej - fajn vybratí a hrajúci herci, coolová forma a brutáááálny soundtrack!! Prvá polka tak 7-8/10 druhá 9/10.