• Thriller

Fitna (2008)

Zaujímavý dokument, ktorý vychádza z reálnej hrozby islamizácie. To, čo sa deje v Holandsku, môže prísť aj k nám, najmä pod falošným rúškom prijímania moslimských utečencov. Musíme urobiť všetko preto, aby sme ich nevpustili, inak už bude neskoro! K tejto téme doporučujem pozrieť tento dokument: https://www.youtube.com/watch?v=I-HafhNeWJU.

Nemilovaní (2017) odpad!

Z ruského prostredia by som čakal skôr prezentáciu zdravých a morálnych hodnôt. V tomto anti rodinnom filme ide o opak. Iste, nie každý vzťah v rodine je dobrý a super, ale v tomto filme ide o verejnú propagáciu rozvodu, manželskej nevery, preklínania, nenávisti a zlosti aj proti deťom. Neodporúčam. Strata času.

Uleeovo zlato (1997)

Dej tohto filmu na potešil v tom, ako otec rodiny berie zodpovedne chod domácnosti na seba, pričom je jeho syn vo väzení a otec sa ešte musí starať aj o jeho ženu a jej deti. Z príkladu tohto otca sa dá zobrať dôležitá vlastnosť - obetavosť. Pekný film. Odporúčam.

Muž, který snil s orly (2006) (TV film)

Na filme ma upútala hlavne postava Rocca Venturu (T. Hilla). Spriatelil sa s mladým chlapcom, ktorému sa venuje a učí ho robiť syr. V dobe, keď chlapcovi rodičia prežívajú krízu, dokáže Rocoo Ventura pomôcť i jeho matke a zjednotiť ich rodinu.

Ztraceni v horách (2007) (TV film)

Pekný film podľa skutočnej udalosti o dvoch stratených manželoch v horách. Počas ich neprítomnosti v rodine práve pred vianocami mali čas zamyslieť sa nad svojim vzťahom. Pobyt v odlúčení im pomohol a celá rodinka aj vďaka modlitbám svokry sa šťastne dala po návrate domov dohromady. Odporúčam a dávam 5 hviezdičiek.

Můj takzvaný otec (2014)

Vo filme sa mi páči postoj hlavnej herečky. Jej hrdinské gesto, že sa rozhodla prijať dieťa vo svojom lone a vychovať ho, napriek rôznym prekážkam najmä zo strany jej partnera. A jej starostlivosť o svojho otca, s akou sa mu po jeho nájdení venovala. Odporúčam!

Bůh války (2017)

Film o obrane čínskeho územia pred japonskými pirátmi. Charakterizuje ho odvaha Číňanov, ich láska k vlasti a k svojim rodinám. Páči sa mi v ňom zdravý patriotizmus, ktorý je dnes žiaľ už len ojedinelý.

Ukradená z kolébky (2017) (TV film)

Je pekné, že v dnešnej dobe, keby vymierame, sa ešte točia pro rodinné filmy. Vážim si v tomto filme lásku rodičov k svojej stratenej dcére, ich vytrvalosť ju nájsť a chrániť. To sa im aj podarilo. Kiež je to inšpiráciou aj pre dnešných rodičov. Vrelo odporúčam. Dávam 100%.

I'm Not Ashamed (2016)

Inšpiratívny film zvlášť pre dnešných mladých kresťanov, aby ostali verní Kristovi, aj keby ich to malo stáť stratu kamarátov, dobrého mena, či svojho života. Ráchel Joy Scottová je hrdinkou. Odporúčam!

Bella (2006)

Hodnotný film o tom, že aj keď to v živote žien, ktoré čakajú nečakané dieťa vyzerá často zle, predsa existuje riešenie: Ostáva voľba rozhodnúť sa pre život. Film je tiež o priateľstve, pomoci v núdzi ale najmä o láske k deťom, ktorú tu prezentuje skvelý Eduardo Verástegui. Odporúčam, najmä pre mladé slečny, ale aj chalanov!