• Thriller

Mlčení (2016) odpad!

Film síce začína dobre, ale od určitého okamihu sa ukazuje, že je silne proti kresťanský. O tom je aj záver: zapretie Ježiša Krista sa berie nie ako zrada Spasiteľa, ale ako bežná a dôležitá podmienka pre fyzické prežitie v pohanskom svete! Je to jasne rúhavý film, ktorého zámer je, aby všetky náboženstva (včetne kresťanstva) splynuli v jedno - ako v systéme New Age. Film je strata času.

Zeptejte se mých dětí (2001) (TV film)

Bolestný, ale aj povzbudivý Tv film o falošnom obvinení rodičov zo zneužívania ich detí a ich uväznení. Bolo radosťou, že sa im ešte podarilo s nimi stretnúť. Iste sa stávajú prípady, kedy dochádza k týraniu detí a štát musí zasiahnuť. Ale žiaľ, v poslednom období sa čoraz častejšie objavujú aj prípady ako vo filme, že rodičom odoberú deti z vymyslených a banálnych dôvodov, ako je napr. že v chladničke nie sú pomaranče, alebo že nie je umytý riad. Preto najmä rodičom odporúčam pozrieť si dokument s touto problematikou: https://www.youtube.com/watch?v=XmrN4w-BxB4

Fitna (2008)

Zaujímavý dokument, ktorý vychádza z reálnej hrozby islamizácie. To, čo sa deje v Holandsku, môže prísť aj k nám, najmä pod falošným rúškom prijímania moslimských utečencov. Musíme urobiť všetko preto, aby sme ich nevpustili, inak už bude neskoro! K tejto téme doporučujem pozrieť tento dokument: https://www.youtube.com/watch?v=I-HafhNeWJU.

Nemilovaní (2017) odpad!

Z ruského prostredia by som čakal skôr prezentáciu zdravých a morálnych hodnôt. V tomto anti rodinnom filme ide o opak. Iste, nie každý vzťah v rodine je dobrý a super, ale v tomto filme ide o verejnú propagáciu rozvodu, manželskej nevery, preklínania, nenávisti a zlosti aj proti deťom. Neodporúčam. Strata času.

Uleeovo zlato (1997)

Dej tohto filmu na potešil v tom, ako otec rodiny berie zodpovedne chod domácnosti na seba, pričom je jeho syn vo väzení a otec sa ešte musí starať aj o jeho ženu a jej deti. Z príkladu tohto otca sa dá zobrať dôležitá vlastnosť - obetavosť. Pekný film. Odporúčam.

Muž, který snil s orly (2006) (TV film)

Na filme ma upútala hlavne postava Rocca Venturu (T. Hilla). Spriatelil sa s mladým chlapcom, ktorému sa venuje a učí ho robiť syr. V dobe, keď chlapcovi rodičia prežívajú krízu, dokáže Rocoo Ventura pomôcť i jeho matke a zjednotiť ich rodinu.

Ztraceni v horách (2007) (TV film)

Pekný film podľa skutočnej udalosti o dvoch stratených manželoch v horách. Počas ich neprítomnosti v rodine práve pred vianocami mali čas zamyslieť sa nad svojim vzťahom. Pobyt v odlúčení im pomohol a celá rodinka aj vďaka modlitbám svokry sa šťastne dala po návrate domov dohromady. Odporúčam a dávam 5 hviezdičiek.

Můj takzvaný otec (2014)

Vo filme sa mi páči postoj hlavnej herečky. Jej hrdinské gesto, že sa rozhodla prijať dieťa vo svojom lone a vychovať ho, napriek rôznym prekážkam najmä zo strany jej partnera. A jej starostlivosť o svojho otca, s akou sa mu po jeho nájdení venovala. Odporúčam!

Bůh války (2017)

Film o obrane čínskeho územia pred japonskými pirátmi. Charakterizuje ho odvaha Číňanov, ich láska k vlasti a k svojim rodinám. Páči sa mi v ňom zdravý patriotizmus, ktorý je dnes žiaľ už len ojedinelý.

Ukradená z kolébky (2017) (TV film)

Je pekné, že v dnešnej dobe, keby vymierame, sa ešte točia pro rodinné filmy. Vážim si v tomto filme lásku rodičov k svojej stratenej dcére, ich vytrvalosť ju nájsť a chrániť. To sa im aj podarilo. Kiež je to inšpiráciou aj pre dnešných rodičov. Vrelo odporúčam. Dávam 100%.

Časové pásmo bylo změněno